Yüksek grafikli oyunlarda ekran birbirine girmesi ve oyunun kapanması

Bu konuyu okuyanlar

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Oyuna girince ya açılıyor renkler ekran birbirine giriyor yada oyun direk kapanıyor driverlarin hepsi güncel DX11 yüklü her şey güncel windows 10 bile son sürümde c++ programları yüklü oyuna girince işlemci sıcaklığı 60 dereceyi geçiyor eski ekran kartımı taktığım zaman sorunsuz açılıyor oyunlar ekran kartı r7 240 2gb Ddr5 128 bit
69273

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ekran kartı arızasına benziyor. Garantisi varsa garatiye verin.

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Başka bir önerisi olan yokmu sorun başka yerde olma ihtimali yokmu programsal sorun felan

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartın arıza yapmaya başlıyor sanırım. Furmark ile test yap her oyunda olmuyor demişsin ama kartta arıza varsa her türlü kullanımda hatta boşta çalışırken bile bu hataları yapacaktır. R7, R9 serileri kronik hastalıklı çıktılar. Bende geçen hafta R7 370 kartımı yaktım maalesef aynı sende ki gibi bu tarz hatalar çıkıyordu daha sonra bu hatalar ekran da çizgilere bıraktı kendini bütün oyunlarda yapmaya başladı en sonda ise çipi yakmış olduğunu öğrendim karta elektrik geliyor ama çip çalışmıyordu bende uğraşmadım tamiriyle falan.

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ekran kartın arıza yapmaya başlıyor sanırım. Furmark ile test yap her oyunda olmuyor demişsin ama kartta arıza varsa her türlü kullanımda hatta boşta çalışırken bile bu hataları yapacaktır. R7, R9 serileri kronik hastalıklı çıktılar. Bende geçen hafta R7 370 kartımı yaktım maalesef aynı sende ki gibi bu tarz hatalar çıkıyordu daha sonra bu hatalar ekran da çizgilere bıraktı kendini bütün oyunlarda yapmaya başladı en sonda ise çipi yakmış olduğunu öğrendim karta elektrik geliyor ama çip çalışmıyordu bende uğraşmadım tamiriyle falan.
O zaman yine 2005 yılından kalma canavara kaldim desene (radeon hd 3850 1gb)

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
burnln test de 3d directx de hata buldu

Warning: A number of manufactures produce video cards have very poor software support for 3D graphics (DirectX). This is especially the case for the cheaper, bottom of the range video cards. Poor drivers can result in strange visual artifacts appearing on the screen, poor 3D performance and system crashes. The old saying of, “you get what you pay for”, seems especially true for video cards.

hata da bu

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
burnln test de 3d directx de hata buldu

Warning: A number of manufactures produce video cards have very poor software support for 3D graphics (DirectX). This is especially the case for the cheaper, bottom of the range video cards. Poor drivers can result in strange visual artifacts appearing on the screen, poor 3D performance and system crashes. The old saying of, “you get what you pay for”, seems especially true for video cards.

hata da bu
directx 9 testinden sorun cıkmadı 12 de de böyle sorun verdi kısaca

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Bellek genelde arıza olmuyor nadir gördüm genelde gpu çipi arıza yapar ona da reballing yapıyorlar 150 TL falan garantisi de yok 2 ay sonra yine aynı sorun çıkabiliyor. Garanti varsa yolla yenisini verirler yada değiştirirler ama arkada 4 vida var bunları açtıysa garanti olsa bile almazlar.

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bellek genelde arıza olmuyor nadir gördüm genelde gpu çipi arıza yapar ona da reballing yapıyorlar 150 TL falan garantisi de yok 2 ay sonra yine aynı sorun çıkabiliyor. Garanti varsa yolla yenisini verirler yada değiştirirler ama arkada 4 vida var bunları açtıysa garanti olsa bile almazlar.
Osmaniyede oturuyorum öyle çok bilgisayarcı yok onu yapacak kişi yok daha doğrusu bide şöyle bi laf vardır hemşeri hemşeriyi gurbette * diye burda hemşeri hemşeriyi memleketinde *

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ekran kartını Az önce fırına verdim 180 derece civarı 5 dk beklettim şuan da soğumasını bekliyorum. İnşallah düzelir

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
Hayırlı olsun garantin varsa gitti:D
Garanti yoksa son ihtimal de gitti hocam bütçenizi belirtirseniz ekran kartı buluruz :)

seftali2780

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Oyunu DX11 destekli çalıştırıyorum program ile açılıyor oyun ama aşırı kasıyor firinlama islemi bi işe yaramadı
Bu olay firinlama işleminden önce de vardı yani şuan ekran kartı aynı çalışıyor sorun yok yani.

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
son ihtimal ya garanti ya da ankara usulü kaz yapmakti :D
eğer paranız var ise size bir ekran kartı bakabiliriz hocam:)