Yüksek ayarlarda düşük ayarlara göre daha fazla fps alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Umut Özhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar , 2 gün önce aldığım laptobumda RUST , PUBG gibi oyunlarda Çok düşük ayarlarda düşük fps ama Ultra ayarlarda rahat bir şekilde oynayabiliyorum. Ekranım 120HZ bunu kullanmak istiyorum ama mesela PUBG oyununda Ultra ayarlarda 60fps oynarken çok düşük ayarlara aldığımda 40-50 fps oluyor. Sistemim bu şekilde :
Intel I5 10300H
GTX 1650 TI
16GB Ram

Monster Abra a7 v12.2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunum devam ediyor...

Screenshot değerler bu şekilde

Son düzenleme:

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bunun nedeni ekran kartına yük vermediğin için oluyor ayarları yükseltmen ekran kartına yük verecektir ve darboğaz olmayacaktır

Umut Özhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun nedeni ekran kartına yük vermediğin için oluyor ayarları yükseltmen ekran kartına yük verecektir ve darboğaz olmayacaktır
I5 10300H ın 1650 TI i rahatlıkla beslemesi gerekmez mi?

Ayrıca dikkat edersen hem işlemci hem de ekran kartı yüksek yükte çalışmıyor. Yani darboğazlık bir durum yok gibi duruyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Fps artırmak için uygulayabileceğin yöntemler;

Aklıma bu olay için sadece şu geliyor.
Ekran kartı ayarların uygulama kontrolünde olmayabilir. O sebeple düşük ve ultra ayar farkı olmuyor olabilir.

Oyunda durduğun ve baktığın konuma göre fps farklar göstermesi normal kiyaslarken buna dikkat edin