Yüklü Ses Aygıtı Yok Hatası

Bu konuyu okuyanlar

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım 1 ay önce bozuldu bilgisayarcı bi arkadaşım var ona gönderdım ekran kartında sıkıntı var dedi saolsun pc ye format atıp win10 yükledi.Eve alıp geldiğimde pc de harici bi ekran kartı olmadan kendi ekran kartı ile çalışıodu ve bi sıkıntı yoktu dün yenı bi ekran kartı aldım taktım pc de windows update açıldı güncellemler yaptı ekran kartı driverini falan kurdu herşey sorunsuz çalışıyor fakat bu sefer ses gelmiyor yüklü ses çıkış aygıtı yok hatası alıyorum Fotoğraflardada gözüktügü gibi.(Ekran kartını sorunsuz çalıştığını göstermek için fotoğrafda yüklüyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    13 KB · Görüntüleme: 1,002
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    2.2 KB · Görüntüleme: 1,100
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    19.4 KB · Görüntüleme: 1,298

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım 1 ay önce bozuldu bilgisayarcı bi arkadaşım var ona gönderdım ekran kartında sıkıntı var dedi saolsun pc ye format atıp win10 yükledi.Eve alıp geldiğimde pc de harici bi ekran kartı olmadan kendi ekran kartı ile çalışıodu ve bi sıkıntı yoktu dün yenı bi ekran kartı aldım taktım pc de windows update açıldı güncellemler yaptı ekran kartı driverini falan kurdu herşey sorunsuz çalışıyor fakat bu sefer ses gelmiyor yüklü ses çıkış aygıtı yok hatası alıyorum Fotoğraflardada gözüktügü gibi.(Ekran kartını sorunsuz çalıştığını göstermek için fotoğrafda yüklüyorum.

Merhabalar size şöyle anlatıyım Ekran kartı ile ses in bir bağlantısı yoktur Size tavsiyem Realtek HD audio driver yüklediğiniz zaman Sorun çözülür Diye düşünüyorum.

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    31.8 KB · Görüntüleme: 1,481

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu arada şöyle bi sıkıntı var aygıt yöneticisinde realtek gözükmüyor ama yüklü
Ekliyorum bu adımların hepsini denedim zaten güncel sürüm kullanıyorsunuz diyor ayrıca kayıttan yürütme aygıtlarına girdiğimde yüklü ses aygıtı yok yazıyor.

Pekiya Eskiden Bilgisayarınızda Realtek yüklümüydü? Bazı Anakartlarda Farklı sürücüler gerekir.

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pekiya Eskiden Bilgisayarınızda Realtek yüklümüydü? Bazı Anakartlarda Farklı sürücüler gerekir.
Evet yüklüydü bu arada anakart bilgilerimde
Anakart:CPU Türü DualCore Intel Core i3-4130, 3400 MHz (34 x 100)Anakart Adı Casper NirvanaAnakart Çipseti Intel Lynx Point H81, Intel HaswellSistem Belleği [ TRIAL VERSION ]DIMM2: BKH400UD51208-1333 [ TRIAL VERSION ]BIOS Türü AMI (08/14/2013)İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet yüklüydü bu arada anakart bilgilerimde
Anakart:CPU Türü DualCore Intel Core i3-4130, 3400 MHz (34 x 100)Anakart Adı Casper NirvanaAnakart Çipseti Intel Lynx Point H81, Intel HaswellSistem Belleği [ TRIAL VERSION ]DIMM2: BKH400UD51208-1333 [ TRIAL VERSION ]BIOS Türü AMI (08/14/2013)İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)
Size son bir soru Soracağım ekran kartı driverlarını yüklemeden önce Bu sıkıntı varmıydı yoksa Driverlar çakışıyor demektir

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Size son bir soru Soracağım ekran kartı driverlarını yüklemeden önce Bu sıkıntı varmıydı yoksa Driverlar çakışıyor demektir
Hayır yoktu ekran kartı driverını yükledıkten sonra oldu nasıl çözücez bu sorunu

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ses karıştırıcı aygıtları dan HD Audio yada ekran kartı ses çıkışlarının onay tiklerini işaretleyin. Eve gidince tam olarak yazarım

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayır yoktu ekran kartı driverını yükledıkten sonra oldu nasıl çözücez bu sorunu
O zaman Ekran kartı driverı ile Ses kartı driverı çakışıyor olabilir Ekran kartının Driverını silip bi test etmeniz Olursa ekran kartını Değiştirin (Başka Bi çözüm yöntemi bulamadım kusura bakmayın)

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman Ekran kartı driverı ile Ses kartı driverı çakışıyor Ekran kartının Driverını silip bi test etmeniz Olursa ekran kartını Değiştirin (Başka Bi çözüm yöntemi bulamadım kusura bakmayın)
Ekran kartını değiştirmekmi yapma be dostum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ses karıştırıcı aygıtları dan HD Audio yada ekran kartı ses çıkışlarının onay tiklerini işaretleyin. Eve gidince tam olarak yazarım
ses karıştırıcı aygıtlarına nasıl giricem dostum.

Son düzenleme:

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı driverini nasıl kaldırıcam o konudada yardımcı olurmusun aygıt yöneticisinden cihazı kaldır desem olurmu

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kaldırdım aynı pc yi yeniden başlatmama gerek varmı nvidianın sitesinden ekran kartı için yeni bi driver ındırıyorumda
Ekran kartını kaldırdığınız zaman Reset atsaydınız Bir de öyle deneseydiniz. (Driverınız indikten sonra da yapabilirsiniz)

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum resledim şimdi gene aynı
O zaman bir de şu yöntemi deneyelim
"Driver Genius Professional Edition" adlı programı bulun.. Bu program vasıtasıyla bilgiayarınıza ait güncel sürücüleri bulun.. Ne bulduysa yükleyin. Bu şekilde sorunu aşmaya çalışalım..?

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman bir de şu yöntemi deneyelim
"Driver Genius Professional Edition" adlı programı bulun.. Bu program vasıtasıyla bilgiayarınıza ait güncel sürücüleri bulun.. Ne bulduysa yükleyin. Bu şekilde sorunu aşmaya çalışalım..?
Dostum seni çok uğraştırdım kusura bakma çıkmam gerekiyor akşam gelince deneyip yazıcam konuya.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Büyük ihtimal bios üzerinden realtek Audio sürücünün disable konumda onu açarsan(enable+F10+yes) yaparsanız düzelecektir. Windows masaüstünde iken Ses simgesine sağ tık yap açılan seçenekleri(kayıt - yürüt) incele bir de müzik aç ki hangi aygıt devreye giriyor gör.

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Büyük ihtimal bios üzerinden realtek Audio sürücünün disable konumda onu açarsan(enable+F10+yes) yaparsanız düzelecektir. Windows masaüstünde iken Ses simgesine sağ tık yap açılan seçenekleri(kayıt - yürüt) incele bir de müzik aç ki hangi aygıt devreye giriyor gör.
Zaten Bios Pilini çıkarttığı zamana Otomatikmen Sizin dediğiniz Oluyor Yulsrıda Yazmış Bios pilini çıkarıp taktım diye.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Cepten giriyorum hepsini okuyamadım, affedersiniz.

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten Bios Pilini çıkarttığı zamana Otomatikmen Sizin dediğiniz Oluyor Yulsrıda Yazmış Bios pilini çıkarıp taktım diye.
Kardeşim yaptım ama gene sonuç yok 1 tek şeyi güncellemedi onunda fotosunu yüklüyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız4.png
    Adsız4.png
    38.1 KB · Görüntüleme: 687

KazımKaan09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim boşu boşuna seni o kadar yordum kusura bakma dediğin doğruymuş sürücü realtek değil viaymış casperın kendi sitesıne ürün numarası ile ordan indirdim ama olmadı ardından internetten win10 64 bit driver buldum yükledim şu düzeldi sorun o kadar uğraş verdik sanada kusura bakma saol herşey için.

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim boşu boşuna seni o kadar yordum kusura bakma dediğin doğruymuş sürücü realtek değil viaymış casperın kendi sitesıne ürün numarası ile ordan indirdim ama olmadı ardından internetten win10 64 bit driver buldum yükledim şu düzeldi sorun o kadar uğraş verdik sanada kusura bakma saol herşey için.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ?