Yükleme Hızı Neden Yavaş?

Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Arkadaşlar İnternet'in yükleme hızı neden bu kadar çok yavaş? Oysaki 16mps limitsiz hız var?
resim 1.PNG

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
O normal herkezde oluyor bildiğim kadarıyla hangi paketi alırsan al en fazla 4mbps upload diye biliyorum.

SuperBox'ta tam tersi zaten upload hızı download hızından daha hızlı.

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Normal. İnternetten aldığınız tarifenin uploadını daha net rakamla görebilirsiniz.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
O normal herkezde oluyor bildiğim kadarıyla hangi paketi alırsan al en fazla 4mbps upload diye biliyorum.

SuperBox'ta tam tersi zaten upload hızı download hızından daha hızlı.
Hocam bir video gönderecek oluyorum boyutu çok küçük fakat yavaş oldugu için göndremiyor. Çok geç didiyor hızlı filan degil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal. İnternetten aldığınız tarifenin uploadını daha net rakamla görebilirsiniz.
Hocam tam olarak anlamadım?

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Hocam bir video gönderecek oluyorum boyutu çok küçük fakat yavaş oldugu için göndremiyor. Çok geç didiyor hızlı filan degil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam tam olarak anlamadım?

Şu anda kullandığınız tarifeye kendi internet sitesinden bakarak download ve upload rakamlarını görebilirsiniz. Diğer tarifelere bakıp upload hızı yüksek internet paketini tercih edebilirsiniz.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Kablolu internet kullanıyorum.
Ya eviniz santrale çok uzak ya da ankastre kutusundan dairenize gelen kabloların değişmesi gerekebilir. Ek olarak ise başka bir internet servis sağlayıcısına da geçmeyi deneyebilirsiniz. Turk telekom herhangi bir hız arttırmasını tarife yükseltmesi olmadan yapmaz fakat gecikme olayına göz atabilir. Ben Turknet kullanıcısı olarak zamanında telekomdan çok sıkıntılar çeken biri olarak servis sağlayacınızı değiştirmenizi öneriyorum. 8 mhps'ten 75 mhps'e geçiş sürecim oldu.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Ya eviniz santrale çok uzak ya da ankastre kutusundan dairenize gelen kabloların değişmesi gerekebilir. Ek olarak ise başka bir internet servis sağlayıcısına da geçmeyi deneyebilirsiniz. Turk telekom herhangi bir hız arttırmasını tarife yükseltmesi olmadan yapmaz fakat gecikme olayına göz atabilir. Ben Turknet kullanıcısı olarak zamanında telekomdan çok sıkıntılar çeken biri olarak servis sağlayacınızı değiştirmenizi öneriyorum. 8 mhps'ten 75 mhps'e geçiş sürecim oldu.
Engin bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkürler. Fakat az öncede ölçüm yaptım aşağıda ki gibi bir sonuç çıktı. Bina içi tesisat daha yeni değiştiği için bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Santral konusuna gelince uzak sayılır.
Ekran Alıntısı.PNG

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Modemin arkasında Wifi kapatıp açma düğmesi olmalı. Kapat öyle dene. Bir başkası sizin interneti sömürebilir belki.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Engin bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkürler. Fakat az öncede ölçüm yaptım aşağıda ki gibi bir sonuç çıktı. Bina içi tesisat daha yeni değiştiği için bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Santral konusuna gelince uzak sayılır.
Ekli dosyayı görüntüle 87653
Ya da dediğim gibi Turk Telekom bu tarifiye özel veya bulunduğunuz mahalledeki kullanıcıların yoğun kullanıma göre hızınızı kısıtlıyor olabilir. Onların çok kabaca tedbirleri var.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Kabloyla mı bağlı wifi mi
Kablo ile hocam
Cevabınız için teşekkür ederim sizi de meşgul ettim kusura bakmayın.
Modemin arkasında Wifi kapatıp açma düğmesi olmalı. Kapat öyle dene. Bir başkası sizin interneti sömürebilir belki.
Bahsettiğiniz gibi deneyeceğim hocam
Ya da dediğim gibi Turk Telekom bu tarifiye özel veya bulunduğunuz mahalledeki kullanıcıların yoğun kullanıma göre hızınızı kısıtlıyor olabilir. Onların çok kabaca tedbirleri var.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
AKK saatleri dışında da böyle mi?
ADSL ise normal 797 kbps limit var.