YouTuber Fariz Hakkında Kurgu Videosu Nedeniyle Soruşturma Kararı

• Konuyu başlatan SDN Anonim 608469
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, "Ortada bir suç var. Valimizin de talimatlarıyla işlemleri başlatacağız. Bu tür videolar son dönemde popüler oldu belki popülerlik ve kazanç sağlıyor ama toplum vicdanını zedeliyor. Bu hassas dönemde pandemi nedeniyle insanlar sıkıntıya uğradı. Bu videoları çeken arkadaşlara sesleniyorum bunu maddi çıkar haline getirmeyelim" ifadelerini kullandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu videonun mizansen olduğunun anlaşılması üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltı kararı verildi.

Reaksiyon puanı
4,113

Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, "Ortada bir suç var. Valimizin de talimatlarıyla işlemleri başlatacağız. Bu tür videolar son dönemde popüler oldu belki popülerlik ve kazanç sağlıyor ama toplum vicdanını zedeliyor. Bu hassas dönemde pandemi nedeniyle insanlar sıkıntıya uğradı. Bu videoları çeken arkadaşlara sesleniyorum bunu maddi çıkar haline getirmeyelim" ifadelerini kullandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu videonun mizansen olduğunun anlaşılması üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltı kararı verildi.

Ne suç varmış ? Ben anlamadım .

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Toplum Vicdanını Zedeliyor !?

Cidden anlamıyorum, anlamakta güçlük çekiyorum. Kurgu olabilir ama kurgu değilse gerçekten iyi birşey yapmış. Kurgu olsa bile kötü birşey değil bu.

Reaksiyon puanı
4,113
Toplum Vicdanını Zedeliyor !?

Cidden anlamıyorum, anlamakta güçlük çekiyorum. Kurgu olabilir ama kurgu değilse gerçekten iyi birşey yapmış. Kurgu olsa bile kötü birşey değil bu.
Yalan birşeyi gerçek gibi gösteriyor . Bunun üzerinden para kazanıyor. Siz bu insanımı savunuyorsunuz ?

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
İzlerken ben çekiniyorum çocuk yerine.
Yani biri bana bir iyilik yapsa ve bunu YouTube ye atacam dese "yapma daha iyi derim" (çocuk küçük bunu demez tabi).
Bu işlerin gösterilerek yapılması bana itici geliyor (yanlış değil).
Ama bunu içerik haline getirmek bence zor durumda olan bu insanlara hakaret.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
çocuğun ailesi gözüyle bak.

oğlunu mendil satan ihtiyaç sahibi bir çocuk olarak ekranda gördüğünü düşün.
Ben oğlumu mendil satmaya zorlamazdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çocuğun ailesi gözüyle bak.

oğlunu mendil satan ihtiyaç sahibi bir çocuk olarak ekranda gördüğünü düşün.
Hatta çocuğunu gerçekten düşünen hiç bir anne-baba zorlamaz.