Youtube Yeniden Kapanıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YouTube'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik çirkin görüntüler nedeniyle yapılan suç duyurusu ardından Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi, söz konusu görüntüler kaldırılıncaya kadar bu siteye erişim yasağı kararı aldı.

YouTube video paylaşım sitesinde Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hakaret içeren görüntüler yayınlaması nedeniyle Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nce internet sitesine erişim yasağı kararı alındı. Sivas'ta yaşayan ve bilgisayar işiyle uğraşan Ali Kütüklü, YouTube'de Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik yapılan hakaret içerikli yayınlar konusunda Sivas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

İddiayı incelemeye alan Cumhuriyet Başsavcılığı görüntüleri bilirkişi aracılığıyla inceletti. Atatürk ve devlet büyüklerine hakaret içeren bu görüntüler daha sonra CD'ye kaydedilerek mahkemeye suç duyurusunda bulunuldu. Dosyayı inceleyen Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi görüntülerin yayından kaldırılma sürecine kadar YouTube'ye Türkiye'den erişimin engellenmesine karar verdi. Alınan bu karar dün akşam Telekomünikasyon Kurumuna fakslanarak işleme konulmasını istendi.

kaynak:haber7 ve pcnet forum
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst