YouTube Premium alır mısınız?

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Hocalarım selamünaleyküm. İlk önce, biliyorsunuz ki YouTube artık bazı özellikler için (reklam engelleme,arka planda oynatma, premium abonelik) sistemi getirdi. Yakında abonelik sistemi de paralı olacak. Hocalarım,şimdi siz bu YouTube Premium denen şeyi alır mısınız? Almazsanız neden almadığınızı da belirtin. Ve premium almak yerine alternatiflerinizi de söyler iseniz çok mutlu olurum. İyi forumlar.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
ne zamandan beri spotify para vericem unutuyorum bide youtube çıktı preimum özel filmler var ama cok güzel film değiller müzik konusunda ekranı kapatıp şarkı dinlemek güzel olurdu ama spotify var artık eko ayarı yönünden de spotify güzel valla ben almam.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Hocalarım bende bir şey söyleyeyim. Bence YouTube Premium almak gereksiz bir şey. Çünkü PC'de YouTube Premium'un sunduğu tüm özellikler var. (Telefonlar için ayrı.) Mesela, reklam engelleme. Google'da, Chrome web mağazasından hemen indirebilirsiniz. Yandex içinde sunuyor. Arka planda oynatma. Bu çok basit. Bir tek sekmeyi küçültüyorsunuz. 2 tarayıcı da da aynıdır. Sekmeyi kapatmayın. Sadece görev çubuğunda ki simgeye bir kez tıklamanız yeterli. Zaten PC'de VIP hizmet alıyorsunuz otomatikman. Yani; Youtube'u mobilde at,oh ne rahat!

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Almanın pek bir mantığı yok bence. Abonelik için para vermeye değecek bir kanal olmadığı da açık.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
3 ay spotify denedim. Bitince free ye geçtim.

10 gündür YT Music deniyorum.

YT Music bana çok daha güzel geldi. Ses açısından.

Kullanışlı her ikisi de. Algoritma açısından kafa kafaya olabilirler ama ben spotify'ın algoritmasını ve önerilerini daha çok sevmiştim.

YT Premium almanın pek bir anlamı yok.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocalarım selamünaleyküm. İlk önce, biliyorsunuz ki YouTube artık bazı özellikler için (reklam engelleme,arka planda oynatma, premium abonelik) sistemi getirdi. Yakında abonelik sistemi de paralı olacak. Hocalarım,şimdi siz bu YouTube Premium denen şeyi alır mısınız? Almazsanız neden almadığınızı da belirtin. Ve premium almak yerine alternatiflerinizi de söyler iseniz çok mutlu olurum. İyi forumlar.

Spotify arayüz ve algoritma açısından bana daha güzel geliyor ve şuana kadar bulamadığım şarkı olmadı. Şahsen dijital servis kullanıcaksam müzik için spotify, film/dizi için Disney+ ve Netflix'e bakarım. Bence youtube pre sadece reklamları göstermeyen ve 'değişik' bulduğum originals adlı içeriklere sahip bir servis olmuş. Almam, aldırtmam.

batuhanceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bence gereksiz

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Youtube premiumun bana sunduğu özellikler nedir? Mesela videoyu mp4 veya mp3 olarak indirmek, müzik dinlemek, reklamlar ile karşılaşmamak ve diğer özellikler. Bunları zaten ben eklentiler ve online çeviriciler ile halledebiliyorum. Ama uğraşmak istemeyen biri tabi ki alabilir. Ben kesinlikle düşünmüyorum.