Youtube Oyun Kanalı için sistem tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dostlar öncelikle herkese merhaba. Uzun bir süre düşündüm ve Youtube'da oyun kanalı açmaya karar verdim. Sony vegas pro, photoshop gibi programları profesyonel olarak biliyorum video düzenleme, editleme kısımlarında hiçbir sıkıntım yok kısacası. Fakat tek sıkıntım sistem konusunda. Donanım konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için buradan işin ustalarına sesleniyorum :) Bütçe ortalama 5500-6500₺ Arasında. Çekeceğim oyun videolarının tamamı PUBG Mobile olacak.
Pubg mobileda sabit 60 fps kayıt alabilmem için 6000₺'lik bir bilgisayar yeterli olur mu? Ekran Kartı, işlemci, ram, anakart olarak hangi donanımları kullanmalıyım? Ne tür bir sistem toplamam gerekir? Destek olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Iyi forumlar ?

antenocic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Dostlar öncelikle herkese merhaba. Uzun bir süre düşündüm ve Youtube'da oyun kanalı açmaya karar verdim. Sony vegas pro, photoshop gibi programları profesyonel olarak biliyorum video düzenleme, editleme kısımlarında hiçbir sıkıntım yok kısacası. Fakat tek sıkıntım sistem konusunda. Donanım konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için buradan işin ustalarına sesleniyorum :) Bütçe ortalama 5500-6500₺ Arasında. Çekeceğim oyun videolarının tamamı PUBG Mobile olacak.
Pubg mobileda sabit 60 fps kayıt alabilmem için 6000₺'lik bir bilgisayar yeterli olur mu? Ekran Kartı, işlemci, ram, anakart olarak hangi donanımları kullanmalıyım? Ne tür bir sistem toplamam gerekir? Destek olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Iyi forumlar ?
Monitörünüz var mı yoksa monitör dahil mi bütçe için

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Monitörü ek bütçe ile alabilirik yani fiyata dahil değil

Reaksiyon puanı
769
RAM 2x2 16GB olarak alınacak

Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarım bir şey unutmamışımdır biraz uykulu yazdım

Ayrıca bu sistem de iyidir aralarında PSU farkı var.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
RAM 2x2 16GB olarak alınacak

Umarım bir şey unutmamışımdır biraz uykulu yazdım

Ayrıca bu sistem de iyidir aralarında PSU farkı var.
Öncelikle dönüşün için çok teşekkür ederim. Fakat aklıma takılan birşey oldu işlemci biraz düşük olmamış mı sanki? Render yaparken çok yorar mı bilgisayarı

Reaksiyon puanı
769
Bence biraz daha bekleyin yeni çıkacak intel işlemcilerden kapın bir tane
Doğru ama render içinse 4. nesil AMD işlemcilere bakması daha doğru olmaz mı?

Öncelikle dönüşün için çok teşekkür ederim. Fakat aklıma takılan birşey oldu işlemci biraz düşük olmamış mı sanki? Render yaparken çok yorar mı bilgisayarı
Pardon ikinci linki bırakmayı unutmuşum

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Doğru ama render içinse 4. nesil AMD işlemcilere bakması daha doğru olmaz mı?

Pardon ikinci linki bırakmayı unutmuşum

Olabilir hocam ama yeni nesil intel işlemcilerin çok daha güçlü olacağına dair söylentiler var, bence bekleyip görmek lazım az bir zaman kaldı diye biliyorum.