Youtube Müzik Kanalım

Bu konuyu okuyanlar

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Youtube kanalımdaki eserleri zaman zaman burada paylaşacağım. Görüşlerinizi ve desteklerinizi benimle paylaşabilirsiniz...

Gel Keyfim Gel (Türkçe Pop Müzik 2020 - Pop Music) - Zena (Kseniia Prostitova)

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Telif atmıyorlar mı hiç

Eserlerin çoğu bizim bestelerimiz, bizim olmayan şarkıların, coverlarında da gelir paylaşımı yapılıyor veya gelirleri asıl eser sahibine gidiyor. Klasik müzik eserlerinin de sizin çalıp, kaydetmeniz durumunda zaten telif problemi olmuyor...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Youtube kanalımdaki eserleri zaman zaman burada paylaşacağım. Görüşlerinizi ve desteklerinizi benimle paylaşabilirsiniz...

Gel Keyfim Gel (Türkçe Pop Müzik 2020 - Pop Music) - Zena (Kseniia Prostitova)
Kurallar gereği haftada yalnızca bir video paylaşabilirsiniz. Video sayısı artarsa kuralları ihlal etmekten gerekli ceza puanı işlemi uygulanır. Dikkatiniz için teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Emek vermeniz güzel ama ses kaydının kalitesi çok düşük. Kulaklık resmen tıkırdıyor. Sesi çıkaracağım diye can çekişiyor.

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Tek benim mi kulağım kanadı?

Tabi ki zevkler tartışılmaz. Dinlediğiniz için teşekkürler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Waaoow. Muhteşem bir ses. O ses türkiye ye katılsan tüm jüriler döner

Çok teşekkürler...

Emek vermeniz güzel ama ses kaydının kalitesi çok düşük. Kulaklık resmen tıkırdıyor. Sesi çıkaracağım diye can çekişiyor.

Aslında parça sadece piyano ve vokal kaydı. Piyano bölümlerini de tek seferde çaldım, vokalde parça parça değil tek kayıt. Sadece piyano kaydıyla, bir orkestra doygunluğunu sağlamak gerekiyordu. Çünkü yanımda çalacak kimse yoktu. Hem tarzı hem de bu nedenlerle bilinçli olarak kayıt sonradan kirletildi ki, rock, jazz, blues, rockn roll tarzlarına yakın bu eser, kulağa o tınıda gelebilsin. Davul ve gitar grubunun eksikliği kapatılırken, haliyle seste de kayıplar oluştu. Teşekkürler yorumlarınız için.

Son düzenleme:

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Tabi ki zevkler tartışılmaz. Dinlediğiniz için teşekkürler...

Çok teşekkürler...

Aslında parça sadece piyano ve vokal kaydı. Piyano bölümlerini de tek seferde çaldım, vokalde parça parça değil tek kayıt. Sadece piyano kaydıyla, bir orkestra doygunluğunu sağlamak gerekiyordu. Çünkü yanımda çalacak kimse yoktu. Hem tarzı hem de bu nedenlerle bilinçli olarak kayıt sonradan kirletildi ki, rock, jazz, blues, rockn roll tarzlarına yakın bu eser, kulağa o tınıda gelebilsin. Davul ve gitar grubunun eksikliği kapatılırken, haliyle seste de kayıplar oluştu. Teşekkürler yorumlarınız için.
Bence iyi olmamış. Benim iyi bir ses sitemim var. O yüzden iyi ve kötü ( daha doğrusu kaliteli, kalitesiz ) şarkıları daha iyi ayırt edebiliyorum. Sizin videodaki sesler net değil. Sesler olması gerektiği gibi çıkmıyor. Bazı yerlerde cızırtılı ve bozuk sesler var. Ses kaydını iyi yapabilirseniz gelişmeniz daha kolay olur. Bu şekilde ciddi dinleyicilere hitap etmeniz zor.

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bence iyi olmamış. Benim iyi bir ses sitemim var. O yüzden iyi ve kötü ( daha doğrusu kaliteli, kalitesiz ) şarkıları daha iyi ayırt edebiliyorum. Sizin videodaki sesler net değil. Sesler olması gerektiği gibi çıkmıyor. Bazı yerlerde cızırtılı ve bozuk sesler var. Ses kaydını iyi yapabilirseniz gelişmeniz daha kolay olur. Bu şekilde ciddi dinleyicilere hitap etmeniz zor.

Görüşleriniz çok değerli, kayıt aslında temiz bir kayıt, aslında sebebini yukarıda bahsetmiştim. Kısaca tek bant bir piyano kaydıyla, davul ve gitar grubu olmadan, bir orkestra doygunluğu yaratabilmek için, kayıt bilinçli olarak kirletilmiştir, böylece daha doygun bir müzik elde edilmiş ama ses kalitesinden ödün verilmek zorunda kalınmıştır. Çok teşekkür ederim.

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramına sayılı günler kala 24-30 Ağustos Haftası için paylaşmayı uygun gördüğümüz, bu haftaki youtube kanalımızdaki eser;
İzmir Marşı.

İzmir Marşının piyano varyasyonu 29 Ekim 2017 de yapmıştık ve geçen yıllarda İzmir'de verdiğimiz bir konserde de çalmıştım. (Varyasyon: Müzikte ana tema üzerine çeşitlemedir.) Dinleyeceğiniz İzmir Marşı bu konserde kayıt edilmiştir.

İzmir Marşının bu formu klasik müzik formundadır, umarız keyifle dinlersiniz.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Piyano & Vokal değil de Piano & Vocal yapsan daha şekil şukul gözükür :D

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
1-7 Eylül Haftası için youtube kanalımdan forum üyelerimiz için seçtiğim eser My Way.

"My Way" Paul Anka tarafından sözleri yazılmış olan ve Frank Sinatra tarafından popüler olan şarkıdır. Melodisi Fransız şarkı "Comme d'habitude"den alıntıdır. Severek dinleyeceğinizi umuyorum.

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
7-13 Eylül Haftası, sizin için youtube kanalımdan bir Rusça şarkı seçtim, vokali bana ait. Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Женщина, которая поёт - Şarkı söyleyen kadın - Singing woman (The Mirror of the Soul)

ZenaOfficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Lullaby of Birdland Piyano Emprovizasyon​

Son mesajlar