Yardım YouTube Music "Beğendikleriniz" kısmında gözüken tuhaf videolar

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
YouTube Music "Beğendikleriniz" kısmında gözüken tuhaf videolar var. Kesinlikle böyle videolar izlemem ama beğenilmiş olarak gördüm ve ailemden kimse bana ait YouTube hesabımı bile kullanmıyor. Ne yapmalıyım? Bunlardan daha nicesi var.
Screenshot_2023-02-12-00-08-23-89_fc456b72a3bc68fcc3663e3817ad5dab.jpg

@Hakan Kılıçarslan @Utku92 @WindStone Lütfen yardım edin hesabım çalınmış ve erişen birileri olabilir mi? Nasıl güvenlik önlemi almalıyım?

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Anlattıklarınıza göre hesabın çalınmış olma ihtimali yüksek. Şöyle ki, sanki bir reklam zararlısı sisteme sızmış ve arkada belirli videoları izletmiş hatta bunları beğendirmiş yani bir tür bot yüklemiş. Kendinizce almanız gereken önlemleri söyleyeyim.

Google hesabınıza girin 12, 14 karakter uzunluğunda olabilir içerisinde sayı ve özel karakterler bulunacak şekilde şifrenizi değiştirin.

Daha önce girdiğiniz tüm cihazlardan çıkış yapın. Bunun da yine güvenlik ya da gizlilik ayarlarından birinde olması gerektir.

Yine daha önceden izin verilen uygulamalar varsa bunları tespit edip kaldırın.

Mümkünse lisanslı ve güvenebileceğiniz anti bir yazılımla sisteme derin tarama uygulayın, daha sonra çevrimdışı tam tarama yapın aynı şekilde.

Son olarak her ihtimale karşı sistemi baştan kurabilirsiniz sıfırlayıp, tüm bunları eksiksiz yaptıktan sonra herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. ?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Anlattıklarınıza göre hesabın çalınmış olma ihtimali yüksek. Şöyle ki, sanki bir reklam zararlısı sisteme sızmış ve arkada belirli videoları izletmiş hatta bunları beğendirmiş yani bir tür bot yüklemiş. Kendinizce almanız gereken önlemleri söyleyeyim.

Google hesabınıza girin 12, 14 karakter uzunluğunda olabilir içerisinde sayı ve özel karakterler bulunacak şekilde şifrenizi değiştirin.

Daha önce girdiğiniz tüm cihazlardan çıkış yapın. Bunun da yine güvenlik ya da gizlilik ayarlarından birinde olması gerektir.

Yine daha önceden izin verilen uygulamalar varsa bunları tespit edip kaldırın.

Mümkünse lisanslı ve güvenebileceğiniz anti bir yazılımla sisteme derin tarama uygulayın, daha sonra çevrimdışı tam tarama yapın aynı şekilde.

Son olarak her ihtimale karşı sistemi baştan kurabilirsiniz sıfırlayıp, tüm bunları eksiksiz yaptıktan sonra herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. ?
Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.

Google Etkinliğim üzerinden Gmail hesabına bağlı uygulamaları kontrol ettim. Sonra Güvenlik ve Gizlilik kısmına baktım herşey eksiksiz. Her ihtimale karşı Windows PC'imi ve OPPO telefonumu virüse karşı tarama yaptım temiz sonuç çıktı.

Bunu yapmak istemezdim ama tüm beğenmeleri/beğenmemeleri Google Etkinliğim üzerinden komple silmek zorunda kaldım. Ve son olarak şifreyi değiştirdim.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Hesabınız çalınmış olabilir, aklımda şu var;
İlki yt abone kasma beğeni kasma vb gibi saçma yerlere hesabınızı girdiyseniz bu olmuş olabilir.
Yada bu hesabınız bir şekilde çalınmış.
Şifrenizi sıfırlayıp bu cihaz harici oturumu hepsinde kapatın, kaspersky taraması yapın.