(YouTube Kanalı mı açsam?) Oyun Oynarken Hissettiklerim

Bu konuyu okuyanlar

MertEren94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynamayı seviyorum ama son zamanlarda boşa oynuyormusum gibi. Yani kimse bilmedikten sonra ben Skyrim'de çok ilginç bir şey görsem ne Warband oynarken kendi kendime rp yapsam ne? Tuhaf bir duygu açıkcası. Bir de bazen salak gibi kendi kendime konuşuyorum oyun oynarken. YouTube kanalı mı açsam acaba?
Açıkçası YT kanalı açmak istiyorum (bazen kendi kendime skyrim lore'u anlatıyorum , oyun oynarken konuşuyorum) skyrim lorunu anlatırım , oyunlar hakkında videolar yaparım , minecraft,warband serisi yaparım Bannerlord hakkında konuşup Betasını oynarım falan ama mikrofonum yok ve zamanımda pek yok aynı zamanda ses kaydederken sesim 13 yaşında bebe gibi çıkıyor ne yapsam?

+

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sabır ve zaman işi.
YT'da çok fazla oyun kanalı var, kimisi yıllardır, kimisi bir kaç aydır yayın yapıyor.
Kolay iş değil montajlama ve kurgu kısmı çok zaman alabiliyor.
Hatta zevk alarak oynadığın oyunları mecburen oynuyormuşsun havasına girince oyunlardan bile soğuyosun.

İlerleyen zamanlarda keşke dememek için şansını denemelisin :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
YouTube kanalı kurmak o kadar kolay bir iş değil hiç bir şekilde. İlk başta biraz video editörlüğünü ve YouTube için bazı ipuçları ve bilgilerini öğrenmek gerekir. YT'ber olmak gerçekten sabır ve emek işidir. Hazırsan yavaş yavaş başlayabilirsin. :) Onun dışında ilk adım için gerekli olan şeyleri liste olarak yazıyorum:

• Sosyal birisi olmalısın ki bu iş iyi yolda gitsin
  • Olabildiğince iyi ekipmanlara ve yazılımlara sahip olmalısın. Giriş seviyesi olarak OBS, Audacity, GIMP ve OpenShot programları iş görür.
  • Video çekerken sakin ve rahat ol ki yanlış anlaşılmaya kadar gitmesin (En önemli olanı bu)
  • Güzel ve kullanılmamış bi kanal ismi bul.
Öyle 100.000 abone olmana hiç gerek yok. Kaliteli ve beğenilen bir içerik olsun yeter. :)

MertEren94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YouTube kanalı kurmak o kadar kolay bir iş değil hiç bir şekilde. İlk başta biraz video editörlüğünü ve YouTube için bazı ipuçları ve bilgilerini öğrenmek gerekir. YT'ber olmak gerçekten sabır ve emek işidir. Hazırsan yavaş yavaş başlayabilirsin. :) Onun dışında ilk adım için gerekli olan şeyleri liste olarak yazıyorum:

• Sosyal birisi olmalısın ki bu iş iyi yolda gitsin
  • Olabildiğince iyi ekipmanlara ve yazılımlara sahip olmalısın. Giriş seviyesi olarak OBS, Audacity, GIMP ve OpenShot programları iş görür.
  • Video çekerken sakin ve rahat ol ki yanlış anlaşılmaya kadar gitmesin (En önemli olanı bu)
  • Güzel ve kullanılmamış bi kanal ismi bul.
Öyle 100.000 abone olmana hiç gerek yok. Kaliteli ve beğenilen bir içerik olsun yeter. :)
İsim konusu hariç sıkıntı değil ya isim konusunda berbatım