Youtube kanalı için mikrofon

Bu konuyu okuyanlar

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar istediğim odanın sesini, klavye mouse seslerini almasın cızırtı yapmasın bu kadar. Şu anda kullandığım mikrofonlu kulaklık Snopy Rampage Sn-R10 kulaklıktan gayet memnunum mikrofonuda gayet güzel fakat dediğim gibi etraftaki sesleri alıyor ve bence bu çok hoş değil. Bunun çözümü var mı ya da yeni bir mikrofon önerebilirmisiniz ?
Bütçe: Fazla para vermek istemiyorum, en fazla 70 TL

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kardeşim bu çözümü var aslında en basit'i mikrofon almadan teleonun ses kaydecisini aç,frapsı aç ikisini başlat video çektikten sonra vegas'a at telefonundan ses kaydedicisini pcye at sonra videonun sesini kapat telefonla ses kaydıyla çektiğin videoyu birleştir.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
kardeşim bu çözümü var aslında en basit'i mikrofon almadan teleonun ses kaydecisini aç,frapsı aç ikisini başlat video çektikten sonra vegas'a at telefonundan ses kaydedicisini pcye at sonra videonun sesini kapat telefonla ses kaydıyla çektiğin videoyu birleştir.

Öncelikle yorumun için saol. Klavye mouse seslerini telefon daha çok almaz mı acaba ? Sıkıntı çevre sesleri atabiliyosam şimdi ses kaydı atıcam

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
normal bence sıkıntı yok sesi sony vegastan yükseltirsin
bazı kanallarda mikrofon kullanıyorlar sesleri çok berrak doğal çıkıyor mikrofona yakın olmadıkları halde ve mouse klavye seslerini de almıyor.
Ama yine de bununla idare edebilirim. Sıkıntım yok şu anlık.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
evet pahalı mikrofonlar da öyle oluyor aynen şuanlık iyi
Teşekkürler yorumların için. Ses kaydına attığımdan daha iyi ses veren En fazla 70 TL civarında önerisi olan olursa yazabilir. Bunu kullanmaya devam edebilirim.

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
dolar yükseldi bayadır takip etmiyorum. usb seskart+konderser mic kullanıyorlar. usb ses kartta gürültü dipses azaltma olayı var . logitech c310 inceliyorum buaralar bu tip özellikler var yazılımında. bi incele derim.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
dolar yükseldi bayadır takip etmiyorum. usb seskart+konderser mic kullanıyorlar. usb ses kartta gürültü dipses azaltma olayı var . logitech c310 inceliyorum buaralar bu tip özellikler var yazılımında. bi incele derim.

Teşekkürler. c310 ? kamera mıydı. Öyle bişey duymuştum zaten alıcam şu anda webcam koymuyorum videolara ama c310 felan alabilirim kamera olarak. Aynen dolar baya engellemişti beni zamanında.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bu arada burdan Vatan Bilgisayar'daki koca yürekli abiye selamlar. Diğer eleman kulaklıkta değişim olmaz kişisel eşya dedi. Zaten kullanmamıştım fazla öbür abiye anlattım değiştirdi. Snopy RW2 ile değiştirdim. Öbürüne göre daha iyi tabi ama hala aklımda adam akıllı mikrofon sistemi. kondenserler baya tuzlu ama çok pahalı olmayan tripotlu bir mikrofon alıp usb ses kartı felan halledebiliriz herhal :)

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
webcam an itibari ile logitech c525 sipariş verdim modellerinin tam orta modeli ve 1haftadır incelemelerimle bence alınır (aldım). conderser mik olayına gelince usb conderser mikler var onları araştır. yada mikrofonlu kulaklık... Şuan tüm ekipmalarımı hazırladım yarın green screen olayını halledicem .

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
webcam an itibari ile logitech c525 sipariş verdim modellerinin tam orta modeli ve 1haftadır incelemelerimle bence alınır (aldım). conderser mik olayına gelince usb conderser mikler var onları araştır. yada mikrofonlu kulaklık... Şuan tüm ekipmalarımı hazırladım yarın green screen olayını halledicem .
memnunmusun peki mikrofondan birde usb condenser dediklerin trust starzz türü mü ?

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
sorunu tam olarak anlamadım .webcam mikrofounumu ? yada conderser mikforonmu? yinede 2sinide cevaplayayım.
analog tarz
düz conderser mikrofonlar var usb seskart desteklemesi gerek güç bakımında .bende rode nt1a var home studyoda kullanıyordum.
usb tarz
yine aynı şekilde usb tak çalıştır versiyon gücü usbden alıp program ile ayarlarını yapıyorsunuz.

usb mikrofon olayı sanırım turst starz dediğin olay ama normal bi conderser yada usb conderser mikrofon ile aynı kalitedemi onu bilemem sonucta dediğin mikrofon dinamik jak girişli mikrofon dostum incelemek gerek.

aldıgım webcam c525 henuz gelmedi yarın falan elimde olur .tabi onunda dipses ayarları var incelemelrden görebilirsiniz +yazılım kullanılıyor.
yetersiz olacağını umuyorum yinede sonucta ara mesafe olacak.

Son düzenleme: