YouTube dislike buttonunu kaldırıyor.

Bu konuyu okuyanlar

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
YouTube dislike butonunu yakın zamanda kaldırmayı planlıyor. Tıpkı yorumlardaki gibi. Dislike butonu olacak ama videoların kaç dislike aldığı gözükmeyecek.
yehqi5ebeeh21.png

Açıkçası bence bu çok saçma bir haraket. Dislike butonunun işlevsiz olması ya da olmaması platformda büyümeyi kolaylaştıracak ve kitleyi "kötüleştirecek." Tiktok ve Instagram da da büyümek YouTube a göre kat kat kolay, bu yüzden kitleleri de bir o kadar kötü. Tabi bu haraketten sonra ne olur bilinmez ama Youtube tiktok veya Instagram gibi olursa, YouTube dan büyük bir kitlenin göç edeceğini düşünüyorum. (Ben dahil.)

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Tamam troll veya art niyetli olarak dislike atanlar var eyvallah ama gerçekten beğeni atılası imkansız sıkıntılı videolar da oluyor onlar nasıl olacak :)

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
"that don't show the public dislike count. "
Arkadaşlar bir tek ben mi yanlış anlıyorum? Sadece dislike sayısı insanlara gösterilmeyecek diye anladım. Yoksa dislike'ın algoritmaya etkisi devam edecek ve içerik üretici bunu görebilecek. Bunda ne sorun var anlamadım.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
"that don't show the public dislike count. "
Arkadaşlar bir tek ben mi yanlış anlıyorum? Sadece dislike sayısı insanlara gösterilmeyecek diye anladım. Yoksa dislike'ın algoritmaya etkisi devam edecek ve içerik üretici bunu görebilecek. Bunda ne sorun var anlamadım.
Evet, aynen dediğiniz gibi olacak. Ama bazen dislike butonu işlevsel olabiliyor. Mesela nasıl yapılır videolarında dislike çoğunluktaysa içeriğin yanlış olduğunu anlıyoruz. Buna ek olarak dislike butonunun olmaması troll insanları engelleyecektir. Farklı yönlerden bakıldığında avantajları ve dezavantajları var. Ama bence kalması daha iyi olurdu. :)