Youtube da video izlerken tam ekran yapınca videonun daralması.

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Videoyu tam ekrana alıp büyütüyorum ve görüntü alttan üstten daralıyor. Bunu büyütüp ama daralmamasını sağlayacak bir yöntem varmı?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Videoyu tam ekrana alıp büyütüyorum ve görüntü alttan üstten daralıyor. Bunu büyütüp ama daralmamasını sağlayacak bir yöntem varmı?
Maalesef yok. Telefonun ekran oranı 18;9 veya daha fazla videonun ise 16;9 aradaki farkı da yanları siyah yapıyor yada görüntüyü yaklaştırıyor. Tek çözümü içerik üreticisinin 16;9 video formatını terk etmesi

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
malesef yok. neredeyse tüm videolar 16:9 aspect ratio ile çekiliyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
O kadar büyük ekran çözünürlük koyuyorlar ama gelde onu adam akıllı kullanama..
16:9 ekranlı bir telefondan 20:9'a geçtim. Videoları eski telefondan izliyorum bazen. Siyah boşluklar gerçekten sinir bozucu, sırf bu yüzden daha kalitesiz 1080x1920 ekrana geçmek zorunda kalıyorum..

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
16:9 ekranlı bir telefondan 20:9'a geçtim. Videoları eski telefondan izliyorum bazen. Siyah boşluklar gerçekten sinir bozucu, sırf bu yüzden daha kalitesiz 1080x1920 ekrana geçmek zorunda kalıyorum..
Bende mi öyle yapsam ne yapsam bilemedim, bazı videolarda idare ediliyor da bazılarında çekilmiyor sinir bozucu.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Onun çözümü bence mantıken olamaz yani zoom yapar gibi yapıp büyütebilirsin ama üstten ve alttan pay vermek zorundasın çünkü istediğin gibi üstten pay vermeden yanları genisletirsen videodaki kişiler geniş mod putin gibi olur.Video formatı 20:9 olmadığı sürece veya yanda oluşan siyahlıklar ustte de olmadığı sürece böyle bi sorun yasaman mümkün bende de n9pro var bu bi sorun değil aslında dezavantaj çünkü üreticinin yapabileceği birşey yok.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Onun çözümü bence mantıken olamaz yani zoom yapar gibi yapıp büyütebilirsin ama üstten ve alttan pay vermek zorundasın çünkü istediğin gibi üstten pay vermeden yanları genisletirsen videodaki kişiler geniş mod putin gibi olur.Video formatı 20:9 olmadığı sürece veya yanda oluşan siyahlıklar ustte de olmadığı sürece böyle bi sorun yasaman mümkün bende de n9pro var bu bi sorun değil aslında dezavantaj çünkü üreticinin yapabileceği birşey yok.
Sorun değil tabiki ama insanı rahatsız ediyor.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Sorun değil tabiki ama insanı rahatsız ediyor.
Aynen ben de telefonu 2-3 ay önce aldım büyük bir hevesle(ekranın tamamı video olacak) hayal kırıklığına uğradım maalesef.Bazı Youtube videolarında 20:9 oluyor onda çok mutlu oluyorum ama tabiki azınlıkta

Viserys

Asistan
Reaksiyon puanı
166
Telefon oranı yüzünden bir şey yapamazsınız. Şansınıza küsün.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Maalesef yok.Cihazınızın ekran formatı 18:9 ama videolar 16:9 formatında yapıldığı için yanlarda boşluk oluşuyor.

Reaksiyon puanı
307
Youtube için değil ama eskiden MX player diye bir oynatıcı kullanıyordum, tarayıcıdan açılan herhangi bir videoyu kendi kapsamında açabiliyordu. Onda köşeleri doldurma özelliği vardı bir deneyin güncellemelerle uygulama bozulmadıysa işinizi görür.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hangi cihazı kullandığını bilmiyorum ama şu anki cihazların çoğu 16:9 değil. Videoların çoğu ise 16:9.

Eğer telefonun ve videonun ekran oranı aynıysa o zaman siyah kısımlar olmadan izleyebilirsin.

Seninkinde siyah kısımlar ekranın ne kadarını kaplıyor bilmiyorum ama benim ipadim kadar kötü değildir :) (ekranın 1/3’ü siyah)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hangi cihazı kullandığını bilmiyorum ama şu anki cihazların çoğu 16:9 değil. Videoların çoğu ise 16:9.

Eğer telefonun ve videonun ekran oranı aynıysa o zaman siyah kısımlar olmadan izleyebilirsin.

Siyah kısımlar ne kadar kaplıyor bilmiyorum ama benim ipadim kadar kötü değildir :) (ekranın 1/3’ü siyah)
RN 9 pro 20:9 ekran.