YouTube Bu Sefer Tepki Aldı

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
İnternet şakaları arasında çok önemli bir yere sahip olan rick roll'd şakası, YouTube tarafından siteden kaldırılınca büyük tepki aldı. Hatasını fark eden YouTube yöneticileri hemen kararını geri aldı.

İnternet tarihinin en popüler şakalarından biri Rick Roll'd adındaki bir şakadır. Bu şaka 4chan forumlarında ortaya çıkmış olup öyle bir geyik halini almıştır ki, dünya çapındaki medyalarda bile yerini almıştır. Şaka özetle şu şekilde;

Bir şekilde Rick Astley'nin Never Gonna Give You Up şarkısının klibi link olarak bit.ly tarzı sitelerle kısaltılır. Kısa olan link, şakanın yapılacağı kişiye yollanır. Bu kişi farkında olmadan linki açar ve Rick Astley'nin efsanevi şarkısıyla baş başa kalır.

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Abartıldığı kadar güzel değin bana göre...

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Her açtığımda ben de büyüleniyorum yıllardır.
Yine sonuna kadar izledim ya:tongue:

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
çok dandik bişeymiş. sonuna kadar izlemedim ayrıca :)

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Evet şaka konusu olması güzel olması değil zaten :D Dandik ve sinir bozucu olması

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Sinir bozucu! 30 saniye izleyemedim :D

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383

Biliyorum bunu.:)
Yalnız Chrome deli ya. Resme bakar mısın yılların şakasını nasıl tek tıkla kapattı:D
xkugqw.jpg

Bebeğim.
Firefox'la sakın denemeyin. Görev yöneticisini açıp (Ctrl+şift+del) firefox.exe'yi kapatıyorsunuz, yeniden firefox açtığınızda aynı oturumu kurtarıyor lale:D

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Biliyorum bunu.:)
Yalnız Chrome deli ya. Resme bakar mısın yılların şakasını nasıl tek tıkla kapattı:D
xkugqw.jpg

Bebeğim.
Firefox'la sakın denemeyin. Görev yöneticisini açıp (Ctrl+şift+del) firefox.exe'yi kapatıyorsunuz, yeniden firefox açtığınızda aynı oturumu kurtarıyor lale:D
:blink::blink::blink: Chrome şakadan anlamıyor :bored: :D