Yardım Your ip may be exposed

Bu konuyu okuyanlar

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bilgisayarımı açtıktan bir kaç dakika sonra şöyle bir hata geldi
kapatıp virüs taraması yaptım hiç bir tehdit çıkmadı

Ekli dosyalar

• a.PNG
    a.PNG
    9.4 KB · Görüntüleme: 123

ardatdev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
Bilgisayarımı açtıktan bir kaç dakika sonra şöyle bir hata geldi
kapatıp virüs taraması yaptım hiç bir tehdit çıkmadı
Bilgisayarında iTop VPN mi yüklü? Eğer yüklü ise onun bir uyarısı. Bence dikkate değer bir uyarı değil. Kendi reklamlarını yapmak ve sana ürün satmak için böyle uyarılar verebiliyor. Eğer bu VPN'i kendin yüklemediysen virüs bulaşmış olabilir. Başka bir antivirüs kullanarak tekrar tarat ve VPN'i bulup sil eğer kullanmıyorsan.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bilgisayarında iTop VPN mi yüklü? Eğer yüklü ise onun bir uyarısı. Bence dikkate değer bir uyarı değil. Kendi reklamlarını yapmak ve sana ürün satmak için böyle uyarılar verebiliyor. Eğer bu VPN'i kendin yüklemediysen virüs bulaşmış olabilir. Başka bir antivirüs kullanarak tekrar tarat ve VPN'i bulup sil eğer kullanmıyorsan.
Emulatörden vpn açıp oyuna giriyorum onunla alakası olabilirmi? Antivirüs programı olarak mcaffe indirmemi önerirmisin

ardatdev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
Emulatörden vpn açıp oyuna giriyorum onunla alakası olabilirmi? Antivirüs programı olarak mcaffe indirmemi önerirmisin
Hayır bu VPN direk bilgisayarında. Daha tam yüklenmemiş sana yüklemen için reklam gösteriyor. Büyük ihtimalle bilgisayarında bir adware(reklam yazılımı) var. McAffee'yi önermem ben. Kaspersky kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor ama onunda bulamama ihtimali var. Çünkü bu bilgisayarına indirdiğin bir programdan dolayı oluyor hatta belki de Antivirüs programın bu reklamı sana gösteriyor. Bilgisayarındaki programlara bak. Bu uyarı ne zamandır çıkıyor? Çıkmaya başladıktan önce yüklediğin programları kontrol et. Şüpheli gözüken uygulamaları sil. Şu an hangi antivirüs programı kullanıyorsun?

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Hayır bu VPN direk bilgisayarında. Daha tam yüklenmemiş sana yüklemen için reklam gösteriyor. Büyük ihtimalle bilgisayarında bir adware(reklam yazılımı) var. McAffee'yi önermem ben. Kaspersky kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor ama onunda bulamama ihtimali var. Çünkü bu bilgisayarına indirdiğin bir programdan dolayı oluyor hatta belki de Antivirüs programın bu reklamı sana gösteriyor. Bilgisayarındaki programlara bak. Bu uyarı ne zamandır çıkıyor? Çıkmaya başladıktan önce yüklediğin programları kontrol et. Şüpheli gözüken uygulamaları sil. Şu an hangi antivirüs programı kullanıyorsun?
antivirüs programı hiç kullanmıyorum tanıdığım uygulamaları yüklüyorum sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malwarebytes Veya Kaspersky İndirip tarama yapabilirsin.
malwarebytes format atmadan önce kullanmıştım şuan onu indiriyorum

ardatdev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
İnternette iTop VPN'i araştırdım biraz. Genelde IObit uygulamaları gösteriyormuş bu bildirimi. Bilgisayarınızda bir IObit uygulaması varsa silin.

ardatdev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
56
Belki benzer bir program yüklemiş olabilirsiniz. Kullandığınız uygulamaları atarsanız belki nerden kaynaklandığını görebiliriz. Onun dışında bir antivirüs ile tam tarama yapın. Belki tarama ile bulabilir.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Malwarebytes ile tarama yaptım tehdit bulmadı bu sefer o bildirimi görmezden gelicem eğer tekrar aynı bildirim gelirse direk format atıcam sağolun

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
IP'niz açığa çıkabilir güvenlik uyarısı ile iTop VPN'i her zaman etkin olarak kullanmanız için hatırlatmada bulunuyor. iTop VPN'e güveniyorsanız uyarıyı görmezden geliniz.