Yokluk bunu da yaptırdı! Marketler artık gıdalara da çip takıyor

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Gaziantep’in Şahinbey ilçe belediyesinin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, ildeki bazı marketlerde kaşar peynirlerin çalınmasına karşın tedbir amaçlı çip takıldığını söyledi. Kalkan, ”Birileri sürekli gündemi değiştirmeye çalışsa da halkın gerçek gündemi olan yokluk ve yoksulluk hiç değişmiyor" dedi.​

kasar-2_16_9_1617553905-880x495.jpg

Ülkemizde yaşanan yoksulluğun günden güne nasıl arttığına bir örnek Gaziantep'ten geldi. CHP Şahinbey Belediyesi meclis üyesi Uğur Kalkan, Gaziantep'teki marketlerde kaşar peynir ve sucukların çalınmasını önlemek amacıyla çip takıldığını duyurdu.

GERÇEK GÜNDEM YOKSULLUK”

Sosyal medya hesabından çip takılan kaşar peynirin fotoğrafını paylaşan CHP'li Uğur Kalkan, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Birileri sürekli gündemi değiştirmeye çalışsa da halkın gerçek gündemi olan yokluk ve yoksulluk hiç değişmiyor. Marketlere alışverişe gittiğimiz zaman halkın gerçek gündemiyle bir kez daha karşılaşıyoruz. Parası yetmediği için bir önceki vatandaşın yaptığı alışverişin indiriminden yararlananlar bunun yanında da kaşar peynirlerine, sucuklara takılan çipler. Bunu birileri söylese belki şaka zannedebiliriz ama Gaziantep’te bazı marketler kaşar peynirine ve sucuğa çalınmasın diye çip taktılar. Bu uygulamayla ben hayatım boyunca ilk defa karşılaştım. Hakikaten de bunlar hayaldi, gerçek oldu.”

kasar.jpg

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Hırsızlık vs gasp gibi olaylar arttıkça o yerde daha sıkı tedbirler alınıyor.Bizim ''küçük şehrimizde'' böyle bir şey şükür ki olmuyor.Ama umarım en kısa sürede bu sorun çözülür.

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
bu çipler aşırı kolay sökülüyor, gereksiz olmuş.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bunlar çip miymiş? Bir kere şampuan kutusunda görmüştüm. Bir şey çalarken dikkatli olayım bari (!)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bir hırsız olsam ilk olarak 19.90 TL olan kaşarı çalardım heralde !!! :) Gerçekten çok zekice bir hareket bunu yapan akıl eden marketi kutluyorum... Şeytanın aklına gelmez oraya çip takmak. Yüzlerce binlerce şeçenek içinde onları seçmesi efsane. ( Bana daha çok barkot gibi geldi o şey ama neyse )

Son düzenleyen moderatör: