Yoğun hakaretten sitesi kapatıldı!

AliA

Guru
Onursal Üye
Alman Milli Takımı'nda oynama kararı aldığını açıklayan Mesut Özil'in, internet sitesindeki yorum sayfaları, hakaret mesajları geldiği gerekçesiyle kapatıldı. ''mesut-oezil.com'' adlı internet sitesinin taraftar köşesinden ulaşılan ''misafir defteri'' sayfasında Türkçe olarak, ''Maalesef spor konusu bu misafir defterinde çok geri planda kaldığı için, saygılı ve seviyeli bir konuşma imkanı da ortadan kalktığı için, bu misafir defterini üzülerek geçici olarak kapatıyoruz'' denildi. Aynı nedenlerden dolayı ''Forum'' sayfası da kapatıldı.

Sayfanın bakımını yapan ''Seven Dead Cats'' adlı ajansın redaksiyon müdürü Ulrich Hesse-Lichtenberger, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, misafir defterine eklenen yorumları kontrol ettiklerini, son zamanlarda çoğu yorumların hakaret içerdiğini, doğrudan sansür uygulamak istemediklerini, ancak bunun giderek artması durumunda harekete geçmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Gazetenin haberinde, yorumların çoğu kez Türkçe veya kötü bir Almanca'yla yazıldığını, yorumlarda ayrıca Mesut'un kararının Almanya'da yaşayan Türk gençleri için kötü bir örnek teşkil ettiğinin yazıldığı da kaydedildi.
Werder Bremen'in teknik direktörü Thomas Schaaf ise, Mesut'un milli takım kadrosuna çağrılmayı hak ettiğini belirtti.

KAYNAK
 

ZorhaK

Rektör
Bence o futbolcuyu vatan hainliğiyle suçlamak yanlış olur.Sonuçta Nereli olduğu değil nasıl hissettiği önemlidir.

Mehmet aurelo damı vatan haini Türk milli takımını seçtiği için?

Bu gibi konularda daha profesyonel düşünmemiz gerekir.
 

eray045

Rektör
Onursal Üye
adam sonuna kadar haklı...
fatih terim biraz uğraşsaydı Türk milli takımını tercih ederdi..
zaten böyle yetenekleri ilgi göstermediğimizden kaybediyoruz.
 

7.43

Dekan
Yazıklar olsun hakaret edenlere. Adam şimdi daha mutludur Alman milli takımını seçtiği için.
 

palam

Doçent
fatih terimi suçlamayın. adam 21 yaşından küçük olduğu için yasalar gereği başka milli takımda oynarsa alman vatandaşlağından atılacak. adamı bundan sıkıştırmış almanlar. o da çifte vatandaşlığı kaybetmemek için almanyayı tercih etmiş.
 

AliA

Guru
Onursal Üye
Daha önceden de dediğim gibi iş önce kalpte biter. Adam demekki Almanları seviyor kalben onlar için oynuyor. Yolu açık olsun... Biz kendini Türk hissedenlerde devam ederiz. Örnek Mehmet Aurello...
 
Üst