Ynt: Ankara'da korkunç patlama

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Profesör
Olay yerinden 4 ceset çıkarıldı

Ankara Anafartalar Çarşısının girişinde saat 18.45 sıralarında patlama meydana gelen patlama ile ilgili Ulus'taki Anafartalar Çarşısı'ndan 4 ceset çıkarıldı.

Ulus'taki Anafartalar Çarşısındaki patlamanın ardından içeriden 4 ceset çıkarıldı. Alınan bilgiye göre, Anafartalar Çarşısının girişinde saat 18.45 sıralarında patlama meydana geldi.

Çarşının giriş bölümünde çökmeye ve çevredeki binalarda hasara neden olan patlamanın ardından bölgeye ambulanslar ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Bomba imha ekiplerinin çarşıda yaptığı araştırmanın ardından itfaiye ve kurtarma ekipleri Anafartalar Çarşısına girdiler.

Ekipler tarafından 4 kişinin cesedi çarşıdan çıkarıldı. Ekiplerin çarşıdaki çalışmaları sürüyor. Olayın ardından 17 yaralı bölgedeki hastanelere sevk edildi. Yaralılardan 6'su Ankara Hastanesinde, 10'u Numune Hastanesine ve 1'i de İbni Sina Hastanesine kaldırıldı.

Yaralılar arasında Pakistan uyruklu 4 kişinin de bulunduğu öğrenildi. Öte yandan, İçişleri Bakanı Osman Güneş'in yanı sıra Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da olay yerine geldiler. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Poyraz ile beraberindeki Cumhuriyet Savcıları olay yerine gelerek incelemelere başladılar

Kaynak: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=242823
 
Son bilgilere göre 5kg. A4 plasti patlayıcı kullanılmış.
10 ölü, 60'dan fazla yaralı varmış.

Her kanal farklı birşeyler söylüyor ama ölü sayısı maalesef 10'u da geçecek gibi.

"Lanet olsun" dışında söyleyecek fazla birşey bulamıyorum.
 

SDN Son Haberler

Üst