Soru Yks Hakkındaki Kaygım

Bu konuyu okuyanlar

Cerberusss

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Selamlar, 11.sınıfa yeni geçtim. Hedefim iyi bir üniversitede işletme, ekonomi ya da hukuk kazanmak. Puan olarak en az 400 puan hedefliyorum ama sınavın kolaylığı hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen başarabilme ihtimalimi düşük görüyorum. Biraz karamsar bir insandırım zaten genel hayatımda da. Sıkı bir çalışmayla 400 yapılır mı sizce? 10.sınıf ortalamam 80 derslere kendimi verince başarılı olabiliyorum. Temelim çok sağlam değil ama yakında tekrara başlayacağım.

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
En iyisini başarmak için her an çalışmak lazım ertelemek en büyük problem. Sınav bu sene daha zordu diyorlar. Her sene dengeler değişiyor. Hayatına yön verecek olan şey bu sınav olduğu için tek yapman gereken çok sıkı çalışmak. Belki 400 alırsın belki 300 ama alabileceğinin en iyisini almak için sadece çalışmak gerekiyor.

QuietTouch

Asistan
Reaksiyon puanı
187
İlk olarak hayatında başarılar dilerim, umarım her şey gönlünce olur. Ben bu sene girdim 3. Üniversiteyi okuyacağım. Eğer çalışırsan başarırsın, başarmama gibi bir durumun olmaz, kendine güven, bir önceki mesajda ki gibi erteleme, şimdiden eğer başlarsan çok çok güzel olur ve istediğin puanları alırsın. Temelin sağlam değilse sağlamlaştır bu senin elinde ve zamanın var, daha sonradan tühhh! demektense şimdiden başla her şey yoluna girer.

Son mesajlar