Rehber YKS 2023 Ders Çalışma Günlüğüm

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6
Kısaca kendimden bahsedeyim 9 , 10 , 11 yatarak geçirmiş biriyim bu yıl 12 oluyorum temel olarak sıfırım , son yılım olduğu için açık liseye geçiş yaptım eylül de dershane başlıyor oraya gideceğim çok az zamanım var tyt konularını öğrenip dershaneye başlamak istiyorum bugün den itibaren çalışmaya başlıyorum değişik kamplara baktım ama bana uymadı kendi programımı hazırladım

Pazartesi: Mat-Dil B.-Fizik
Salı: Mat-Dil B.-Paragraf
Çarşamba: Mat-Dil B.-Kimya
Perşembe: Mat-Dil B.-Problem
Cuma: Mat-Dil B.-Biyoloji
Cumartesi: Mat-Dil B.-Paragraf
Pazar: Mat-Dil B.-Problem

Programı bu şekilde hazırladım ilk önceliğim bu programla birlikte yaklaşık 50 günde tyt de iyi-kötü temel atıp deneme çözebilecek hale gelmek dershaneye sıfır olarak başlamak istemiyorum.

Her günün sonunda yaptıklarımı buraya yazarak forumu günlük olarak kullanacağım.

Hedef: Şuan ki hedefim İTÜ GMİM (Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği) yani 60 bin sıralama yapmam lazım , eğer 60 bin den iyi yaparsam farklı alanlara yöneleceğim belki mezuna bırakırım , 60 bin den daha kötü yaparsam yani İTÜ GMİM tutmazsa yine mezuna bırakacağım. (Kısacası 50-70 bin arası sıralama gelirse İTÜ GMİM daha iyi veya daha kötü gelirse mezun düşünüyorum).

Son düzenleme:

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Kısaca kendimden bahsedeyim 9 , 10 , 11 yatarak geçirmiş biriyim bu yıl 12 oluyorum temel olarak sıfırım , son yılım olduğu için açık liseye geçiş yaptım eylül de dershane başlıyor oraya gideceğim çok az zamanım var tyt konularını öğrenip dershaneye başlamak istiyorum bugün den itibaren çalışmaya başlıyorum değişik kamplara baktım ama bana uymadı kendi programımı hazırladım

Pazartesi: Mat-Dil B.-Fizik
Salı: Mat-Dil B.-Paragraf
Çarşamba: Mat-Dil B.-Kimya
Perşembe: Mat-Dil B.-Problem
Cuma: Mat-Dil B.-Biyoloji
Cumartesi: Mat-Dil B.-Paragraf
Pazar: Mat-Dil B.-Problem

Programı bu şekilde hazırladım ilk önceliğim bu programla birlikte yaklaşık 50 günde tyt de iyi-kötü temel atıp deneme çözebilecek hale gelmek dershaneye sıfır olarak başlamak istemiyorum.

Her günün sonunda yaptıklarımı buraya yazarak forumu günlük olarak kullanacağım.

Hedef: Şuan ki hedefim İTÜ GMİM (Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği) yani 60 bin sıralama yapmam lazım , eğer 60 bin den iyi yaparsam farklı alanlara yöneleceğim belki mezuna bırakırım , 60 bin den daha kötü yaparsam yani İTÜ GMİM tutmazsa yine mezuna bırakacağım. (Kısacası 50-70 bin arası sıralama gelirse İTÜ GMİM daha iyi veya daha kötü gelirse mezun düşünüyorum).
umarım istediğiniz yere yerleşebilirsiniz. ben bu sene 11'im. dil seçtim ve bu sene tyt konularını bitirip, seneye yaza ydt çalışacağım bakalım hayırlısı :)

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Pazartesi, 25 Temmuz 2022

Bugün çok verimli geçmedi , sadece matematik çalışabildim , Eyüp B. kanalından ardışık sayılar , asal sayılar , faktöriyel videolarının pdf ini çıkardım video ile birlikte soruları çözdüm , bazı soruları tek başıma çözebildim bazılarını videonun yardımıyla çözdüm , Dil bilgisi ve Fizik te çalışmayı planlamıştım ama ders çalışmaya geç başladığımdan (akşam 6 da ) hemde ders çalışma alışkanlığım olmadığından zorlandım , uzun süreler masa başında oturamadım , Matematik de temel kavramlar neredeyse bitti yarın da soru çözerek ve son video tekrarlarını yaparak konuyu pekiştireceğim , yarının daha verimli geçmesini umuyorum ve uyumaya geçiyorum.

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Salı, 26 Temmuz 2022

Dün itiraz etsem de bugün tekrardan akşamın 6 sın da masaya oturmayı başarabildim :) Kendime çok kızgınım gece 2-3 gibi uykuya dalıyorum öğlen 12 de kalkıyorum kahvaltı yapıyorum , telefona bakıyorum , tüm dersler akşama kalıyor sonrasında kendime zaman ayıramıyorum sporumu dahi yapamıyorum , uyku düzenimi düzeltmem lazım , bugün sadece dün yarım kalan faktöriyel videosunun testlerini çözdüm başkada hiç bir şey yapmadım , ne dil bilgisi çalıştım , ne paragraf , nede soru bankasından temel kavramlar sorularını çözebildim , tamamen verimsiz berbat bir gündü temel kavramları 1-2 günde bitiririm sanıyordum ama soru çözerek oturtmak lazım yarını da temel kavramlara ayırıp soru çözücem yanlışlarımı kontrol edip tam anlamıyla konuyu kafamda oturtucam , Bu gece 12 de yatıp artık uyku düzenimi düzelticem yarın saat 9 da masanın başına geçip ders çalışmayı umuyorum.

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Çarşamba, 27 Temmuz 2022

Bugün ders çalışmadım ve yazdığım programı uygulamaktan vazgeçtim dershane açılana kadar sadece tyt mat , dil bilgisi , paragraf , problem çalışacağım çünkü az bir süre var bu sürede FKB bitirmem imkansız onun yerine temel taşları oturtup sonradan bu derslerin konularını çalışmayı planlıyorum.

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Perşembe 28 Temmuz 2022

Bugün masanın başına geç otursam da verimli bir gün oldu Eyüp B. den temel kavramlar soru çözümü videolarının 3 nünde sorularını yazıcıdan çıkartıp çözdüm sonrasında çözümlerini dinledim konuyu anlamamı sağladı , yarın da matematik soru bankalarımdan temel kavramlar konusunun sorularını çözüp , diğer konulara geçeceğim.

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Cuma, 29 Temmuz 2022

R.M 49 Günde tyt mat soru bankasından temel kavramlar için 60 soru çözdüm yanlışlarımı kontrol ettim genelde 10 soru da bir 2 yanlışım falan çıkıyor sonrasında paragraf denemesi çözdüm , yarın matematik den soru çözmeye devam.

(Çalışmalarım az ve yavaş ilerliyor gibi gözükebilir ama şuan da ders çalışmaya alışma aşamasındayım , tembelliği kırmak zor sonuçta yıllardır ders çalışmıyorum ama uzun süre ders çalışmaya kendimi alıştırdıktan sonra hızla ilerleyip daha hızlı yol alacağımı düşünüyorum

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Pazartesi, 1 Ağustos 2022

Bugün R.M 49 günde tyt mat soru bankasından 55 soru çözerek temel kavramlar testlerinin tamamını bitirdim , sonrasında 1 adet paragraf denemesi çözerek çalışmamı sonlandırdım.

Reaksiyon puanı
6
Tarih: Salı, 2 Ağustos 2022
Eyüp B. Kanalından Bölme ve Bölünebilme , Asal Çarpanlara Ayırma videolarını izledim ve sorularını çözdüm peşine paragraf denemesi attım sonrada spora gittim aslında spora gitmesem daha fazla çalışabilirdim ama sıkıntı değil.