Yılın otomobili ödülü: Renault Clio

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ld2exj1k.oim.jpg

Renault markasının Türkiye'de ürettiği, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından Yılın Otomobili ödülünün sahibi Clio oldu.
Bu otomabil sizce bu ödülü hak ediyor mu?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Ben şahsen Renault'u daha doğrusu Fransız ve İtalyan arabalarını arabadan saymıyorum (Lamborghini ve Bugatti hariç. Çünkü Volkswagen AG markaları hepsi). Son 15-20 yılda sağlam araba üretmeye başlasa bile bana nedense dandik geliyor. Şimdi diyeceksiniz o zaman neden Renault Scenic'iniz var? Babam sahibinden.com da temiz ve geniş olduğundan beğenip aldı o yüzden bir şey diyemem ve 2003'te EuroNCAP'ten 5 yıldız almış (2009 öncesi değerlendirmeler ve EU28 testleri kötüyse o araba dandiktir).

Son düzenleme:

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ben şahsen Renault'u daha doğrusu Fransız ve İtalyan arabalarını arabadan saymıyorum (Lamborghini ve Bugatti hariç. Çünkü Volkswagen AG markaları hepsi). Son 15-20 yılda sağlam araba üretmeye başlasa bile bana nedense dandik geliyor. Şimdi diyeceksiniz o zaman neden Renault Scenic'iniz var? Babam sahibinden.com da temiz ve geniş olduğundan beğenip aldı o yüzden bir şey diyemem ve 2003'te EuroNCAP'ten 5 yıldız almış (2009 öncesi değerlendirmeler ve EU28 testleri kötüyse o araba dandiktir).
Yaşıtlarına göre değerlendirmek lazım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önceki nesillere göre baya bir gelişme var. Clio 3. nesilden beri NCAP testinden 5 yıldız alıyor. Ama tasarım ile göz boyanmış :D

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Yaşıtlarına göre değerlendirmek lazım :D

Önceki nesillere göre baya bir gelişme var. Clio 3. nesilden beri NCAP testinden 5 yıldız alıyor. Ama tasarım ile göz boyanmış :D
IIHS'in Small Overlap testlerini görelim birde bu firmaların. :D

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Renault'un ülkemizde adam akıllı muamele görmesi için ilk önce Symbol modelini ülkemize Dacia Logan olarak getirmesi gerekir. Model isminin bilinirliği yüzünden Dacia Logan'ı Renault Symbol olarak satıyorlar. Umarım geçtiğimiz günlerde fotoğrafları yayınlanan yeni Dacia Logan ülkemize Renault Symbol olarak gelmez. Marka imajını hayli hayli düşürüyor.
Ülkemizde en çok satan modelleri Clio ve Symbol :( Laguna,Talisman Escape modelleri markanın baya iyi araçlarıdır. Laguna EuroNCAP testinden 5 yıldız alan ilk araçtır. Ama bir VAG aracı etmeyeceği kesin :D

Mevcut Renault Symbo (Dacia Logan) Clio 2 altyapısı kullanıyor :mad: Düşünsenize 2020 model bir araç alıyorsunuz ama araç aslında 2000lerden kalma.....

IIHS'in Small Overlap testlerini görelim birde bu firmaların. :D
O testten sağlam çıkan araba sayısı bir elin beş parmağını geçmez :smile:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Renault'un ülkemizde adam akıllı muamele görmesi için ilk önce Symbol modelini ülkemize Dacia Logan olarak getirmesi gerekir. Model isminin bilinirliği yüzünden Dacia Logan'ı Renault Symbol olarak satıyorlar. Umarım geçtiğimiz günlerde fotoğrafları yayınlanan yeni Dacia Logan ülkemize Renault Symbol olarak gelmez. Marka imajını hayli hayli düşürüyuor.

Mevcut Renault Symbo (Dacia Logan) Clio 2 altyapısı kullanıyor :mad: Düşünsenize 2020 model bir araç alıyorsunuz ama araç aslında 2000lerden kalma.....

O testten sağlam çıkan araba sayısı bir elin beş parmağını geçmez :smile:
Volvo'ların hepsi geçiyor tek o konuda eminim. :D

• Beğen
Reactions: BHA

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Volvo araba değil TANK :d

Benim B segmentinde tercihim Seat İbiza. VW i gereksiz pahalı buluyorum. 3-5 donanım farklılığı ve farklı tasarım dışında Polo ile aynı araç.
Ama sağlamlığı aynı değil. VW, Ibiza'da kaliteyi kısmış.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
rakiplerine nazaran daha az yakıt tüketmesi artısı olabilir ama başka hiç bir artısı yok,en baz modelinin fiyatı 100.000 den fazla,ve bayiler de araba yok sıraya yazılıyorsunuz,anlamıyorum bu kadar darboğaz da yız,ama kimse parasını esirgemiyor araba için.

Reaksiyon puanı
8,022
Kesinlikle hak etmiyor. Alman grubunu geçtim , Toyota veya hondaya binseniz bile anında Renault'dan soğursunuz. Renault kullanıcıları alışmış olabilir ama diğer araçlarla kıyasladığımızda malzeme kalitesi, konforu , teknolojisi çok geride kalıyor. Fiat ve Renault alt segmentte birbiriyle yarışıyordu herhalde o yarışı kazandı. Yoksa en iyi otomobili kazanmasının başka bir yolu yok. Talisman ve yeni Megane dışında hiçbir arabası güzel değil.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bilmem, ediyor mu?

Son düzenleyen moderatör:

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Bizim eski arabamız clio uydu. Çok sevmiştim. Orta modeliydi. Çok güzeldi. Yeni arabamız qashqai 2016 var. Bi ısınamadım ona en düşük modelini almamıza rağmen çelik jant ve 10 inch android 10 tablet taktırdık ama clio daha güzel geliyor nedense :/

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Elekrtikli arka camı opsiyon olarak veren markadan ne beklenir.
Yıl olmuş 2020 ve halen arka camların elektrikli olması opsiyonlu. Bir de Clio 4 Touch pakedin (orta paket) arka koltuklarının üst tarafında iç aydınlatma ışığı yoktu. Sadece ön tarafta iç aydınlatma var.

İşin garibi hız sabitleyici ve yokuş kalkış desteği gibi daha premium özellikler en boşunda bile standart olarak var.
Arka cam işini çözemedim. Çok komik bir durum.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Ucuz.Parçası ucuz.Yedek parçayı her türlü bulabilirsin.Daha ne olsun.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Kesinlikle hak etmiyor. Alman grubunu geçtim , Toyota veya hondaya binseniz bile anında Renault'dan soğursunuz. Renault kullanıcıları alışmış olabilir ama diğer araçlarla kıyasladığımızda malzeme kalitesi, konforu , teknolojisi çok geride kalıyor. Fiat ve Renault alt segmentte birbiriyle yarışıyordu herhalde o yarışı kazandı. Yoksa en iyi otomobili kazanmasının başka bir yolu yok. Talisman ve yeni Megane dışında hiçbir arabası güzel değil.
Grand Scenic, Scenic ve Espace'ın hakkını yemeyelim. Çoğu MPV'ye bin basar.

Yürüyen Tabut "Clio" :D
Hayır, değil. EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı.

Her şey parça fiyatı mı? Tekerlekli tenekeye biniyoruz o ne olucak?
Değil. EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı.