Yılanlar bu evi 25 yıldır terk etmiyor

Bu konuyu okuyanlar

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yılanlar bu evi 25 yıldır terk etmiyor

Van’ın Gevaş İlçesi’nde 8 kişilik Kalkan ailesi 25 yıldır yaşadıkları evde yılanlarla mücadele ediyor.

yilan-van.jpg

Belki bir gün yok olurlar düşüncesiyle sabreden aile, yılanların sayısının artmasıyla birlikte korkmaya başladı. Sağlık sorunları nedeniyle çalışmadığını ve maddi durumlarının da çok kötü olduğunu söyleyen Adil Kalkan, "Yeni bir ev yapacak gücüm yok. Zaten sağlık sorunlarım nedeniyle çalışamıyorum. 25 yıldır yılanların içinde yaşıyoruz. Son dönemde yılanların sayısı daha da arttı. Elimizi nereye atıyorsak yılan çıkıyor" dedi.

İlçeye bağlı Selimeye Mahallesi’nde 5 çocuğu, eşi ve annesi ile birlikte kendi imkanlarıyla yıllar önce babası tarafından yaptıkları toprak evde yaşayan Kalkan ailesinin başı yılanlarla dertte. Böbrek hastası 40 yaşındaki Adil Kalkan, yılanların evin her tarafını sardığını söyledi. Evin içinde sık sık yılanların yumurtalarını ve derilerini gördüklerini belirten Kalkan, en çokta çocukları için endişeleniyor.

Hergün elbise aralarında, mutfakta, oturdukları yerde yatak aralarında gördüğü onlarca yılanı öldürdüğünü fakat başa çıkamadıklarını söyleyen Kalkan, "Çocuklarımın psikolojileri bozuldu. Eşim korkudan mutfağa giremiyor. Çünkü geçen hafta mutfakta yılanı yumurtaların üzerinde gördük. Korkudan evde gezemiyoruz" diye konuştu.

’YEMEK BİLE YAPAMIYORUM’

Adil Kalkan’ın eşi Hediye Kalkan da, yılan korkusuyla evde iş, yemek yapamadığını belirterek şöyle dedi: "Yatakların altında, odalarda, mutfakta, dolaplarda yılanlar çıkıyor. Geçen hafta mutfak dolabının hemen altında yumurtalarının üzerinde yılanı gördük. Korkudan mutfağa ve diğer yerlere giremiyorum artık. Çocukların banyolarını yaptıramıyorum. Eşim evin dışında olunca gece yatamıyoruz. Kaç kez komşularımızı yardıma çağırdık. Hem benim hem de çocukların psikolojileri bozuldu. Bizi bu yılanlardan kurtarsınlar."

DHA

Kaynak

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Komple yakın evi 25 yıldır ne yapıyorlarmış merak konusu

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
:biggrin:doğrudur..bekara karı boşamak kolay.bırak gitsin der......

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
yılanlar terk etmiyorsa siz terk edin kardeşim o zaman napıyosunuz 25 yılıdır yılanlarla

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Adam hastaymış çalışamıyormuş ve maddi durumlarıda iyi değilmiş başka bir yere gitmek için o yüzden kalıyolarmış o yüzden gidemiyorlar yani.

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
siz ya okudugunuzu anlamiyorsunuz ya da okumadan yorum yaziyorsunuz. adam hastayim calisamiyorum,evi yaptiracak imkanim yok maddi durumum cok kotu diyor,sizin dekdiklerinize bakin.oturdugunuz yerden konusmasi kolay,yokluk gormemissinizki hic...

allah o aile yardim etsin,ins evlerini yaptiracak imkani bulurlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Orada belediye yokmuymus, belediye yardim etmiyormuymus bu kadar sene! Daha neler belediye gelsin temizlesin temizleyemiyorsada belediye onlarin oradan tasinmasina yardim etsin.

semih328

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canından dahamı önemli yazık yaaa 25 yıldır

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
hakkaten yahu koskoca vanın beledıye baskanları var bırı allah rızası ıcın yardım etmezmı yahu

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
hiç düşünmek bile istemiyorum :)....aile yılanlarla fantezi yapıyor olabilir

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yılan sayısı muhtemelen yeni artmıştır.25 yıldır olsa bu sıkıntı daha evvel haber olurdu.Haber olduğuna göre çevreden yardım eden çıkacaktır.Yılanlardan bu insanları kurtarmak o kadar zor olmamalı.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Nasıl bi evmişse mübarek :D

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnsanoğlu doymak bilmez tamahkarlığı ile diğer canlıların yaşam alanını gasp etmiştir. Tabi bunların bir sonucu olacaktır.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yılanları oraya çeken birşey var muhtemelen onun araştırılması lazım...

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
hiç düşünmek bile istemiyorum :)....aile yılanlarla fantezi yapıyor olabilir

İnsanların mağduriyetleriyle dalga geçmen çok ayıp. İnşallah bir gün sende bol yılanlı bir evde bulunursunda fantezi yapma imkanın olur...

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
İnsanların mağduriyetleriyle dalga geçmen çok ayıp. İnşallah bir gün sende bol yılanlı bir evde bulunursunda fantezi yapma imkanın olur...
kimsenin mağduriyeti ile dalga geçtiğim yok.
yılanlı bir evde 25 yıl kalan bir aileyle dalga geçiyorum.
o evde 25 yıldır kaldıklarına göre yılanlardan hoşlanıyorlardır :)

Son mesajlar