Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Macpower

Üyecik
Saçlarımız dış görünümümüzü en çok etkileyen yerdir. Bu yüzden birçoğumuz saçlarımıza aşırı derecede özen gösteriyoruz. İşte tam da bu konuya gelindiğinde yılan yağının faydaları karşımıza çıkıyor.

Yılan yağı içeriğinde yüksek oranda Omega 3 vardır. Bu omega 3 saçların beslenip ışıltılı bir şekilde parlamasını sağlamaktadır. Başka ürünlerden de omega 3 almak mümkün olsa da hiçbirisi yılan yağı kadar çok omega 3 içermemektedir. Sırf bu özelliğinden dolayı yılan yağı kozmetik firmalarının gözdesi haline gelmiştir.

Yılan yağı üretiminde özellikle Çin su yılanları tercih ediliyor. Her yılan türünden maalesef yılan yağı elde etmek mümkün değildir. Dünyada en çok omega 3’ü içerisinde barındıran yılan tüü Çin su yılanı olduğu için en güçlü ve en etkili yılan yağları Çin tarafından üretilmektedir.

Çin su yılanından yapılan yılan yağının tek faydası saçlara değildir. Bu yağın ağrı kesme konusunda güçlü olduğu bilinmektedir. Migren gibi şiddetli baş ağrılarından yılan yağı sayesinde kurtulmak mümkün olacaktır. İlaç firmaları da sırf ağrı kesici özelliğinden dolayı bazı ilaç türlerinde yılan yağını kullanmaya başlamıştır.

En iyi yılan yağı Çin su yılanından üretildiği için Çin hükümeti ülkelerine has olan yılanların diğer ülkelere götürülmesini engelliyor. Bu sayede yılan yağı üreterek ciddi gelirler elde ediyorlar. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülke yılan yağını üretmeyi denemiş olsa da Çin tarafından üretilen yağ kadar başarılı sonuç alınamamıştır. Bu yüzden insanlar Çin’den gelen ürünleri tercih etmektedir.

Yılan yağı, insan vücudunda yer alan yağla yer değiştirebilmektedir. Bu sayede cildin daha nemli kalmasını sağlamaktadır. Ürünü kullanan kişiler ter kokularının ağırlaştığını söylese de lupus gibi hastalıklara şifa olduğu için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle kuru cilt problemi olan kişiler yılan yapı kullanabilir. Yakın zaman içerisinde bu ürünün eczanelerde de satılması bekleniyor.

https://www.bilgitimi.com/wp-content/uploads/2014/12/yilan-yagi.jpg


Yılan yağının son zamanlarda en çok tercih edilmesinin sebebi içerisinde EPA asidi olmasıdır. EPA asidinin en önemli özelliği dökülen saçların yerine yenisini çıkarmasıdır. Yılan yağı bu özelliği sayesinde saç ekim işlemlerinin tarih olmasını sağlayabilir. Saç dökülmesi yaşanan yerlere belirli aralıklarla yılan yağı sürerek yeni saçların çıkmasını sağlamak mümkündür.

Dökülen saçlar üzerinde yapılan incelemeler yılan yağı sayesinde dökülen saçların yeniden çıktığını göstermektedir. Kepekle, kırılma gibi ciddi saç sorunları da yılan yağı sayesinde önlenebilmektedir. Yılan yağının içerisinde yer alan keratin saçlara nüfus ederek saçların güçlenmesini sağlamaktadır. Yılan yağı sayesinde saç dökülmelerini önleyebilir, kepeklenmeyi ortadan kaldırabilir, saçlarını nemlendirebilir ve saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yılan yağı temin ettiyseniz saçlarınıza baskı uygulamadan bu yağı sürün. Bir süre sonra saçlarınızın ciddi anlamda güçlenmeye başladığını görebilirsiniz. Yılan yağını saçlarınıza sürerken ayrıca masaj yaparak saç derinize yedirirseniz 1 ay gibi kısa süre sonra dökülen saçlarınızın yeniden çıkmaya başladığına tanık olabilirsiniz. Bu yağ saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayacağı gibi dökülmelerin de sonlanmasına yardımcı olacaktır.

Kaynak: Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir? | En Kısa Bilgi
 
Üst
stat counter