Soru Yıl 2022 Exynos vs Snapdragon

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
İkisi arasında çok mu fark var, sürekli Exynos yerden yere vuruluyor ama baktım snapdragon 8 gen 1 de ısınma problemleri varmış.

Olaya sadece oyundan bakmamak lazım.

S20 fe sadece snapdragon lusunu alın diyor herkes ama bence Exynos ta alınabilir.

Mesela S21 fe diyelim snapdragon 888 ısınma problemi olan bir sistemmiş.

Bence ikiside aynı türden sistem, oyun desek telefon en nihayetinde ısınacak

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
İkisi arasında çok mu fark var, sürekli Exynos yerden yere vuruluyor ama baktım snapdragon 8 gen 1 de ısınma problemleri varmış.

Olaya sadece oyundan bakmamak lazım.

S20 fe sadece snapdragon lusunu alın diyor herkes ama bence Exynos ta alınabilir.

Mesela S21 fe diyelim snapdragon 888 ısınma problemi olan bir sistemmiş.

Bence ikiside aynı türden sistem, oyun desek telefon en nihayetinde ısınacak
Uzun ömürlülük açısından snapdragon her zaman daha iyi Poco X3 Pro kullanıyorum snapdragon 860 var 11 aydır bir gram eksilmedi telefon performansından tabii yazılımında etkisi var

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
Uzun ömürlülük açısından snapdragon her zaman daha iyi Poco X3 Pro kullanıyorum snapdragon 860 var 11 aydır bir gram eksilmedi telefon performansından tabii yazılımında etkisi var
Yazılımda xiaomi de yok Samsungta var

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526

Bir Ankaralı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Katılıyorum. 6 senelik G4 telefonumda Snapdragon 808 işlemci var. Oyunları halen çok rahat oynuyorum. Aynı şekilde telefon arayüzü de akıcı. Snapdragondan şaşmamak lazım.