''Yeterli Disk Alanı Yok'' Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

O'Connell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen gün bilgisayara format attırdım ve win7 yüklettim benim hard diskim 80 gb ve adam bunu C:17,4 GB ve D:56,9 GB olarak bölmüş.Ve c ye hiçbir program oyun (bikaç ufak program hariç) fln yüklemememe rağmen tamamı dolu durumda ve ne yaptıysam(disk alanı boşaltma ,disk temizleme sihirbazı,muhtelif programlarla tarama, ccleaner vs.) 100 mb dan fazla yer acılmadı oda internete girdiğim zaman temporary internet files dolayısıyla sıfırlanıyor.Her internete girdiğimde temizleme yapmak durumunda kalıyorum.Aama D sürücüsünde yeteri kadar alan var.Masaüstünde yaptığım işlemler de C ye bağlı olduğu için çok zorlanıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim?
DİPNOT : WİN7 de ekranda cpu hızını gösteren bi uygulama var ve cpu hızım %80 den aşağı inmiyor.Bunun nedeni de bu olabilir mi acaba?

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet olabilir. Sistemin yüklü olduğu bölüm full dolu ise sistemin ağır hareket etmesine sebep olabilir.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sanal bellek boyutu nedeniyle olabilir.

C:\pagefile.sys

O'Connell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istediğim cevabı alamadım ama yinede sağolun.

Hermiya$

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu uyarıyı alman gayet doğal güzel kardeşim, hatta windows kuramamalıydın o alana, Windows 7 yi kurabilmen için 25 GB yer gerekir, Ultimate sürümü için bu 30 GB tır :)

O'Connell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm o yüzden demek...bunu bilmiyordum.çok saol ...çünkü xp den direkt win7 ye geçtim.XP de bu kadar alana ihtiyaç yoktu bu yüzden win7 de C nin bu kadar dolu olmasına çok şaşırmıştım.Hard diski değiştireyim o zaman...Çok saol :)