'Yeter artık ben bırakacağım...'

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ankara’daki şike toplantısında bir sonuca varılamazken, F.Bahçe Başkanı’nın sözleriyle zor durumda kalan TFF Başkanı sonunda pes etti. Federasyon, kararını pazartesi günü açıklayacak.

Futbol Federasyonu'nun isteği üzerine Kulüpler Birliği Vakfı ile dün Ankara'da yapılan toplantıdan sonra Türk futbolu yeni bir krizin eşiğine geldi. 2.5 saat süren toplantıdan sonra medya mensuplarına kısa bir açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa kararı aldığı öğrenildi.

Futbolun sorunları, naklen yayın ihalesinin uzatılması ve kulüp gelirlerinin artırılması konularının görüşüleceği toplantıda yaşayanan sürpriz gelişme tüm kulüp başkanlarını şoka sokarken, Aydınlar'ın pazartesi gününe ertelenen yönetim kurulu toplantısında kararını çalışma arkadaşları ile paylaşacağı, ikna edilemediği takdirde görevini bırakacağı bildirildi.

Aydınlar'ın söz konusu kararı almasındaki en büyük etkenin Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın cezaevinden gönderdiği mektup olduğu bildirildi. Toplantı ortasında sarı-lacivertli kulübü temsilen hazır bulunan asbaşkan Nihat Özdemir'in Yıldırım'ın mektubunu okumak istemesi üzerine ortam gerginleşti. Özdemir'in ısrar üzerine mektubun okunmasına geçilirken, Federasyon Başkanı Aydınlar, başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ, yönetim kurulu üyeleri Akif Üstündağ ile Ergün Tekin toplantı salonundan ayrıldı. Saat 19.50 sıralarında federasyon yetkililerinin yan odaya geçmesinin ardından Özdemir, Aziz Yıldırım'ın açıklamasını okudu. Olaya diğer kulüp başkanları tepki gösterirken, gündemin Yıldırım'ın açıklamaları olmadığı ifade edildi. Buna rağmen Özdemir sözünü kesmedi ve Yıldırım'ın mesajının tamamını okudu.

Aydınlar sinirli döndü

Yaklaşık 15 dakika sonra toplantı salonuna dönen Aydınlar ve ekibi daha önce haberdar oldukları ve federasyonu suçlayan ifadeler taşıyan açıklamadan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Aydınlar, şike ve teşvik soruşturmasında hedef haline getirildiklerini ve böyle bir ortamda görev yapmasının mümkün olmadığını söyleyince, toplantıya katılan kulüp başkanı ve yöneticileri adeta şoka girdi. Başta Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener olmak üzere Nihat Özdemir haricindeki tüm kulüp temsilcileri Aydınlar'ı kararından vazgeçirmek için harekete geçti. Aydınlar ise “Ben ve ekibim Türk futbolunu içine düştüğü krizden çıkarmak için her türlü fedakârlığı yapıp elimizden geleni yapmaya çalışırken, böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmak son derece kırıcı. Ben artık yokum” yanıtını verdi.
Aydınlar kararını tüm yönetim kurulu üyeleri ile paylaşmadan açıklamayacağını, ancak pazartesi günü yapılacak yönetim toplantısından sonra detaylı bir açıklama ile konuyu kamuoyu ile paylaşmayı planladığı bildirildi.

Aydınlar'ın istifası kurmayları tarafından da şaşkınlıkla karşılanırken Pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısında konunun detaylarıyla ele alınacağı belirtildi. Aydınlar'ı vazgeçirmek için Kulüpler Birliği Vakfı'nın da devrede olduğu, böyle bir süreçte görevi bırakmasının Türk futbolunda derin yaralar açacağı görüşünde birleşildiği kaydedildi.

Başbakan'a söyleyecek mi?

Türk futbolunda yeni bir krize yol açacak bu gelişme sonrası Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın kararını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a danışıp danışmayacağı merak konusu oldu. Başbakan'ın tavrının Aydınlar'ın izleyeceği yol konusunda belirleyici olacağı ileri sürüldü.
Toplantıya Ankaragücü, Sivas ve Bursaspor kulübü temsilcileri katılmadı. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın yaklaşık 15 dakika geç katıldığı dün akşamki oturumun ilk bölümünde 58. maddenin değişmesi, yayın ihalesinin 2 yıl daha uzatılması ve İddaa gelirlerinin artırılması konuları konuşuldu. Kulüpler Birliği Vakfı 58. madde ile ilgili önceki hafta yapılan toplantıda alınan kararların aynen geçerli olduğunu dile getirirken, olağanüstü genel kurulun gereksizliği konuşuldu.

Genel kurul iptal mi?

Şike ve teşvik soruşturmasıyla zor günler yaşayan ve Futbol Federasyonu'nun 26 Ocak'ta yapılması öngörülen olağanüstü genel kurulunun yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Aydınlar'ın istifa kararında ısrar etmesi halinde genel kurulun iptal edileceği, Çerçeve statü gereği haziran ayında yapılacak olağan mali genel kurula kadar başkan vekillerinden birinin bu görevi üstleneceği belirtildi.

http://www.sporx.com/futbol/superli...tm_source=sporbuckscom&utm_medium=facebookcom

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Gideceksen git artık onu bile neredeyse kulüpler birliğine, uefaya, mahkemeye soracaksın. En sonunda gitmem için yeterli delil yok, kişilerin söylediği şeyler beni bağlamaz diye saçmalayacaksın ondan korkuyorum.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Daha büyük bir felaketin eşiğinden döndük bence bu olayların açığa çıkmasıyla, Fenerbahçeyle elele güzel işlere imza atacaktı T.F.F başkanı, ama işler umduğu gibi gitmedi A.Yıldırım'ın.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Nerede o günler, inşallah diyelim.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Herkesi memnun etmek mümkün değil.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Defol...

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Daha büyük bir felaketin eşiğinden döndük bence bu olayların açığa çıkmasıyla, Fenerbahçeyle elele güzel işlere imza atacaktı T.F.F başkanı, ama işler umduğu gibi gitmedi A.Yıldırım'ın.

Şu haber bana meselenin Aydınlar'ın Fenerbahçe yakınlığı olmadığını gösterdi. Mesele cezaevindeki bir adamın içeriden mektup yollayarak Türk Futbol'u ile ilgili resmi bir toplantıya baskı kurmaya çalışması olduğunu gösterdi. Aziz Yıldırım kim ki? içeriden tehditler savurarak alınacak önemli kararları etkileyecek. Onun kendisine düşen görevi önce kendisini aklamak sonra ülke futboluna dair katkıda bulunmak. Ki öyle görünüyor ki katkıdan çok artık zararı olacak. Aydınlar istifa etsin. İlk günlerde Fener ile işbirliği yapıyor diyordum ancak şu son haberle adamın baskı altında hareket ettiğini gördüm. Kendisi rahat edecek.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu nasıl bir adam ya metristen bile her tarafa yetişiyor..dün Lefter gibi bir efsanenin bile anılmasında bu adamı hemen yanına monte ettiler dava nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın sportmenliğe yakışmayan bir yarışa girdiğini herkes gördü savcıya polise bile laf atan bu adamlar Lefter gibi biri ile aynı karede anılmamalı..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Offf offf madem altından kalkamayacaktın ta başından bıraksaydın...

Şimdi yeni yönetim seçilir... O da incelemeydi araştırmaydı diye olayı sündürür de sündürür sonra biz yapamayacağız der onlar da bırakır...

Böyle iş mi olur...

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Olayları buraya kadar getiren sensin kararını ver öyle bırak diye bir baskı olduğunu söyleniyor. Doğruysa eğer acaip gelişmeler bizi bekliyor

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
En temizi o olur... Düşecek düşer... Kalacak kalır... Bu TFF istifa eder...
Yeni TFF temiz bir lig ile herşeye sıfırdan başlar...