Yerli Telefona Taksit Yasağı Kalkıyor!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Yerli Telefona Taksit Yasağı Kalkıyor!

Cep telefonları için uygulanan taksit yasağının kaldırılıcağına dair çalışmalar yapıldığı son günlerde sıkça gündeme geliyordu. Konu hakkında açıklama Bakan Bülent Tüfenkci'den geldi.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Yerli telefon diye soracaklar bizi anlamıyorum 1600 tl lik reeder p10s de helio p10 var 1750 1800e bulunan note 4 de exynos 5433 1800 lük z5 compactda snapdragon 810
1500 lük xiaomi mi5 de snapdragon 820 var bu cihazlar yerli dediğimiz cihazları işlemcileri yle arka kameralariyla ezer geçerken ben niye helio p10lu bir cihaza 1600 tl bayılayim

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bu kararın hiçbir önemi, rantabilitesi hatta mantığı yok. Ben kimsenin Casper telefon için taksit yapacağını zannetmiyorum. Bakan bey yakında uyanır ve diğerlerine de aynı yolu açar diye umuyorum. Sonuçta ötekilerden de bi dünya vergi alıyorsun, adaletsizlik olmamalı.

Reaksiyon puanı
2,554
Gider en kötü lenovo alırım yerliden daha iyi hem fiyatı da uygun.Onlara kalsın taksidi.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yav artık getirsinler kardeşim şu sistemi merakla bekliyorum.:)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
yerlinin tanımını doğru yaparlarsa neden olmasın.
herşeyi bizim burada montajlamak yerli sayılmamalı.

devlet desteği ile aselsan bilkent ortaklığında kurulan ab-mikronano mikroçip üretim tesisi mediatek lisansı ile üretime başlamalı.
eğer bu hamleler planlandıysa gerçekten de cari açığı arttırmadan satışları arttırmak mümkün.

fakat ilgili mikroçip fabrikası ile ilgili güncel bilgi paylaşılmıyor.
ankarada olan arkadaşların fotoğraf atması süper olurdu.
en son paylaşılan fotoğraf 2016 başına ait.

ab-mic-9.jpg

Yusufcan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence taksit yasağı 1500 TL'ye kadar olan tüm telefonları kapsamalı 1500 TL' üstü lükse girdiği için sadece peşin satış yapılmalı

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bu saçmalık geçen seneki N. Zorlu'nun (yani vestel'in sahibinin) yerli tvler için getirtdiği vergi indiriminin devamı yani kendi telefonlarını daha fazla satabilmek için taksit olacak yabancı telefonlara olmayacak. taksit olduğu için bir çok kullanıcı yerli telefonu tercih edecek bu sayede vestel de köşe olacak. Geçen sene zaten gıcık olmuştum şimdi vestele olan gıcıklığım daha da katlandı.
Almıyorum lan yerli hiç bir şey almıyorum...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben de isterim yerli ama Apple,Sony vs gibi güzel ve mümkünse üste ya da sağa konumlandırılacak bir Power tuşu gerçekten güzel olurdu.:(:confused:

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Sonra sen git Apple'ı Türkiye'ye çağır. İstem dışı gülüyorum. Vestel ne ***. Vestel'in CEO'sundan tut cumhurbaşkanına kadar hepsi Apple. Yorumsuz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Onlara gelmiyor işte taksit sadece yerli casper almak isteyenlere bir şans oldu :D
casper yerli marka mı oluyor :eek:
telefonda yerli marka diyince benim aklıma ilk vestel venüs geliyor :)
yakında arçelikte telefon yapmaya başlarsa şaşırmam :D
o değil de 1.5 aydır cep telefonuna taksit yapılmasını bekliyorum.bakan bey sadece yerli telefonları kapsadığını söylüyor.zorla milleti kaçak telefona yöneltiyorlar.umarım bu haber doğru değil yada eksik haberdir
ben iyisi en yakında zamanda batuma gidip telefon alayım.tam olarak nasıl alınıyor,prosedürü öğrenmem lazım

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bence olumlu. Görevleri sadece yabancı parçaları birleştirmek bile olsa en azından Türk işciler para kazanıyor. Her zaman Türk malından yanayım. Hem kaç kişi telefonunu tam kapasite kullanabiliyorki Türk malı telefonlar beğenilmiyor.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
casper yerli marka mı oluyor :eek:
telefonda yerli marka diyince benim aklıma ilk vestel venüs geliyor :)
yakında arçelikte telefon yapmaya başlarsa şaşırmam :D
o değil de 1.5 aydır cep telefonuna taksit yapılmasını bekliyorum.bakan bey sadece yerli telefonları kapsadığını söylüyor.zorla milleti kaçak telefona yöneltiyorlar.umarım bu haber doğru değil yada eksik haberdir
ben iyisi en yakında zamanda batuma gidip telefon alayım.tam olarak nasıl alınıyor,prosedürü öğrenmem lazım
Mübarek herkes batum ve k.ırak'a gidip cihaz vs getiriyor ucuz diye.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Yerli telefon diye soracaklar bizi anlamıyorum 1600 tl lik reeder p10s de helio p10 var 1750 1800e bulunan note 4 de exynos 5433 1800 lük z5 compactda snapdragon 810
1500 lük xiaomi mi5 de snapdragon 820 var bu cihazlar yerli dediğimiz cihazları işlemcileri yle arka kameralariyla ezer geçerken ben niye helio p10lu bir cihaza 1600 tl bayılayim
yerli denilen telefonlarda mantıken yerli değil oda ayrı bir konu tüm önemli parçalar yurtdışında ama adı yerli :D

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Bu kararın hiçbir önemi, rantabilitesi hatta mantığı yok. Ben kimsenin Casper telefon için taksit yapacağını zannetmiyorum. Bakan bey yakında uyanır ve diğerlerine de aynı yolu açar diye umuyorum. Sonuçta ötekilerden de bi dünya vergi alıyorsun, adaletsizlik olmamalı.
casper ın yada vestelin telefonlarına yerli demek ne derece doğru oda tartışılır.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Acı ama gerçek.:D
yazılım google dan, kasa huwaei den , işlemci snapdragon dan ekran kartı ordan şu parça burdan arada da kendileri 2-3 birleştirme işlemi yaptıya bu buna yerli deniliyorsa ford türk malı renault ta türk malı hatta almanyada da türk çok ya almanya da aslında türkiye :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
buradan başka sitelerde sadece yerli telefonlara taksit geliyor diye haber göremedim.bu haberin kaynağı nedir ?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
yazılım google dan, kasa huwaei den , işlemci snapdragon dan ekran kartı ordan şu parça burdan arada da kendileri 2-3 birleştirme işlemi yaptıya bu buna yerli deniliyorsa ford türk malı renault ta türk malı hatta almanyada da türk çok ya almanya da aslında türkiye :D
Heleki bir de turkcell avea vodafone vs yaparsa hepten tamam.:confused:

Reaksiyon puanı
2,554
Bence olumlu. Görevleri sadece yabancı parçaları birleştirmek bile olsa en azından Türk işciler para kazanıyor. Her zaman Türk malından yanayım. Hem kaç kişi telefonunu tam kapasite kullanabiliyorki Türk malı telefonlar beğenilmiyor.
Tam kapasite kullanmamak mı hocam çok yanlış yerdesin sen biz babacığı biricik kızına iphone alan öyle dünyası WhatsApp instagram facebook tan ibaret kişiler değiliz.Biz sınırları zorlarız şöyle örnek vereyim zamanında g2 hani zamanın ötesinde cihazdı öyle listeyle anlatılırdı yapılacak şeyler hepsini kullandık sonra g3 çıktı çift pencere geldi lg bize vermedi halbuki hepsi yazılım gittik sırf g3te gelen yenilikler diye g3 romu kurduk ben çift pencere de yan sekmede önce oyunu açıp sonra rootlu proğramla oyunu otomatiğe alıp 2. Pencerede YouTube den video izlediğimi bilirim :D
Bu daha en basit olay xposed ile daha neler neler yapılıyor.Yani anlayacağın telefonu tam kapasite kullanmayı geçtim telefonun suyunu çıkarırız biz :blush:
Tabi bu Android örneği apple kullanan arkadaşlar da jb ile neler yapıyorlar :blush:

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Vestel'den gidip snapdragon işlemciyi burada üretmesini isteyemeyiz tabi. Ancak adam gibi bir ar-ge hizmeti olsa, ciddi mana da kendi tasarımlarını yapsalar, kasasını, bataryasını, anakartini burada yapsalar ben buna has ve has Türk malı derim. Ama çinde 200 dolara satılan markasız telefona vestel logosu basıp yerli telefon diye milleti kandırmak saçmalıktan başka bisey değil.

Vestelin telefonları çinde markasız olarak satılıyor ve arkasına istediğin logoyu ismi bastirabiliyorsun. Ben bile arkasına haydar yazdırıp yerli telefon diye satabilirim. Böyle çakallıklara gerek yok.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Heleki bir de turkcell avea vodafone vs yaparsa hepten tamam.:confused:

İyi de yapıyorlar ki zaten!
Avea (artık Türktelekom oldu) çok iyi bilgim yok ama, Turkcell'in T serisi, Vodafon'un da bilmem ne serisi var zaten. Gerçi bunlardan en güzel olanı sanırım Vodafone'un ki... Baya güzel de bir telefon yapmış... da, tabii güncelleme konusunda yarınını düşünmezsen... :)

Son mesajlar