Yerli Otonun Sonu Ne Olur Anketi

Ne olur ?

• Prototip ürün tanıtılır sonra ortadan kaybolur

Kullanılan: 9 50.0%
  • Prototip ürün tanıtılır 2 yıl içinde seri üretim

Kullanılan: 7 38.9%
  • Satışa sunulacak ürün tanıtılır seri üretim başlar .

Kullanılan: 2 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    18

Bu konuyu okuyanlar

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Ben prototip tanıtılır sonra kaybolur diye tahmin ediyorum umarım final ürün tanıtılır . 2015den beri her sene seri üretime geçilecek haberi yapıldı yandaş basında ama daha hareket eden bir şey göremedik . Bi ara turuncu beyaz siyah bir araç vardı ona da ne oldu belli değil .Bakalım ne olacak ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
İyide olsa 150 - 200 bin tl ile satılacak deniyor o fiyata çok alacak kişi çıkmaz..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Araç daha yeni çıkacak ve fiyatı 200.000 TL üstünde olacak gibi.
Sedan veya hatchback araç ile başlanmalıydı diye düşünüyorum. O kadar fiyat olduktan sonra kim güvenip alır merak konusu. İnşallah başarılı oluruz.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Yerli üretim bir arabanın 200.000TL'den satışa çıkması ve direk lüks içerisinde bulunma çabamız bence yanlıştır. Öyle ki insanlar 100.000 TL'yi zar zor bularak araba almaya çalışırken, her kademeden insana değil de sadece durumu iyi olan insanlara pazarlamak için yüksek fiyatlı şaşalı otomobiller üretmeyi hedef almamız bence yanlış bir davranış. Zira şöyle bir uzaktan büyük resme bakmaya çalıştığımız zaman her seferinde aynı olayla karşılaşıyoruz, eğer otomobil milli ve yerli üretim ise neden bize fabrikası tanıtılmıyor? Hadi tanıtıldı diyelim, neden fiyatı bu kadar fazla? Zira bu soruların hepsinin cevabını şu şekilde vereyim; "Saraya en yakın gazetelerden biri olan Yeni Şafak gazetesi, Erdoğan’ın “Yerli otomobil yapıyoruz” dediği 2011’den bu yana tam 71 kere “Yerli otomobil görücüye çıkıyor, yerli otomobil yollarda” türü haberler yapmış. "

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Fabrika gebzede olacak inşallah.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Yalan olur kat yıldır tanıtılmadı bi

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Yalan olur kat yıldır tanıtılmadı bi
Yerli otomobil yapılıyor diye yıllardır haberler vardı gerek siyasi veya farklı birşey onu bilemem ancak bu prototip nerede geliştirildi üretime ne zaman geçecek. Araç fabrikası yatırımı aha yaptım olacak birşey mi kısa sürede kurulmasından bahsediyorum. Merakla bekliyorum

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Yerli otomobil yapılıyor diye yıllardır haberler vardı gerek siyasi veya farklı birşey onu bilemem ancak bu prototip nerede geliştirildi üretime ne zaman geçecek. Araç fabrikası yatırımı aha yaptım olacak birşey mi kısa sürede kurulmasından bahsediyorum. Merakla bekliyorum
Yurt dışında üretildi diyen var tofaşta toplandı diyen var durum belirsiz

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Cumhurbaşkanı konuşma yapınca 1 yıl geçmeden ortaya bir araba çıktı. Bu araba nerede nasıl üretildi belli değil. Bu kadar kısa sürede üretilmesi zaten zor. Bir tane araba tanıtacaklar. Bunu yapıyoruz üretim başladı 2-3 sene içinde piyasada olacak diyecekler zaman kazanacaklar. Belki erken seçim düşünüyorlardır bilemeyiz. Sonuç olarak önceki 40 milyon vakası gibi olacak bu da. Paralar birilerinin cebine gidecek. Sorgulamayan asgari ücretli çalışanlar hala bunlara inanmaya devam edecek. Yani 15 yıldır olanlar tekerrür edecek.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İnşallah güzel olur. Direk piyasaya çıktığı gibi dünya devi olacak satış rekoları kıracak dünyanın en iyi arabası olacak flan demek hayalperestlik olur ama Yerli bir üretim olduğu için destek olmak gerekir köstek değil. Böyle ürünleri AKP'nin ürünü Erdoğan'ın arabası gibi değil TÜRKİYE'de Üretilen yerli araba gibi bakmak gerekir. Siyasi söylem ve bakış açısı güzel olmaz. Cuma günü tanıtılacak araçların daha prototif olduğunu seri üretime daha geçilmediğini unutmayın lütfen.
Şöyle bir not paylaşmak isterim. Toyota ilk arabasını ürettiğinde Avrupalı ve Amerikalı araba üreticileri araba ile çok büyük dalga geçmiş bu yürüyen küllük mü bizim arabalar ile yarışacak bu araba mı satılacak diye gülmüşler eğlenmişler.
Ama şuan sayı adeti olarak en çok satan araba rekoru Toyota Corollada. Ve dalga geçilen küçük görülen o üretici Toyota şuan dünyayın 4 tarafında satış yapan dev bir şirket. Bazı şeyler emeklemeden olmuyor yavaş yavaş ilerler ve gelişir inşAllah.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Valla yok 200.000 TL olur kimse almaz gibi şeyler demeyin. Bizim millette para var kimse kusura bakmasın. Fakir mahallesi denilen yerlerde bile her kapının önünde bmw, mercedes var. Bizim yanımızda çalışan eleman vardı para yok para yok diye ağlıyordu geçen gitmiş jetta almış mesela hava atıyordu her yerde. 200.000 TL değil 300.000 TL bile olsa alıcısı çok olur merak etmeyin. Ama benim pek ümidim yok her sene aynı terane yılbaşına az zaman kala hep böyle yerli araba yerli araba haberleri çıkıyor sonra unutulup gidiyor.

Reaksiyon puanı
5,171
Yerli otomobile vergi uygulamazlarsa ülkeye 200 yerine 100den giriş yaparsa o zaman deli satar. Benzin derdi yok.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
cuma günü bu sorular hep cevap bulacak, 3 araç geliyo ve hepsi elektrikli. fabrikanın nerede olacağı da açıklanacak ve yurt dışına da ihraç edilecek.

tek temennim bankaları araya sokmadan vadeli bir şekilde bizlere satılması. bence arabalar güzel olacak çünkü tasarımı italyan bir firma tarafından yapılmış. 150 bin üstü olursa zorlanırız ama yine de piyasa için iyi rakamlar çünkü tam elektrikli arabalar çok pahalı..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Pininfarina'ya tasarlattılar. Nerede ürettiler bilmiyorum ama İtalya'dan gelmiş sanırım gemi ile. Emin değilim.

Ben bu girişimi iyi buluyorum. En azından doğru bir araç yapıldı. Bu aracın yollara çıkmasına en az 3-4 sene var. Ayrıca tamamen EV olacağı için benzin istasyonlarına şarj istasyonları kurulmalı, teşvikler verilmeli.

150 200 bin TL bu araç için çok yüksek bir meblağ.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Çıksın görelim neymiş, ne değilmiş. İflas eden Saab yada hakları satın alınmış dedikoduları vardı bir ara. Anadol gibi bir şey olmasın, yeter.