Yerli Kripto Para Birimi: Sikke

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre Budak

Doçent
Kripto para dünyasına her gün yeni birimler katılmaya devam ederken ülkemiz girişimcileride boş durmadı ve "Sikke" adı altında yeni bir Kripto para birimini duyurusunu yapmış bulundu. Nisan'da satışla açılacak yerli kripto para birimi "Sikke" ' nin dijital cüzdanı açıldı.

Aslında bilmediğimiz milyonlarda kripto para birimi var. Ancak daha piyasa çıkmadan ortadan kaldırılıyor. Çünkü piyasa girmeden önce sağlam bir projeye ihtiyaç var. İsterseniz kaba taslak Sikke'nin detaylarına bir göz atalım.

Bu arada hatırlatmada fayda var Sikke' nin kısaltılmış hali SKK'dır ve platformda ekibin açıklaması şu şekilde;

“Sikke, 4. nesil bir para ve aynı zamanda ileride gerçek paraların yerine geçebilecek kadar güçlü bir kripto varlıktır. Sikke tokenları; sikke mühendislerinin geliştirdiği çok güçlü, esnek, hızlı ve güvenli RowBlockChain blok zincir teknolojimiz ile üretilen elektronik para token'larıdır. Tüm sikke tokenları birbirine SHA256 (Secure Hashing Algorithm 256) ile üretilmiş Hash'lerle bağlıdır. Bir sikke tokenının doğruluğunu bir önceki veya bir sonraki sikke tokenı tasdik eder.”

Şuan 1 SKK 0,5 Türk lirasına tekabül ediyor. Değerlenip değerlenmeyeceği söz konusu. Ancak değerlenme şansı var olduğunu göz ardı etmeyin. Şuan ödül dağıtıyorlar ücretsiz SKK alabiliyorsunuz 1,2 SKK alıp içerde değerlenmesini bekleyebilirsiniz. Belki ilerde BTC tarzı büyüyebilir. Üye olup belki kar etmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. :)

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Yine var bu işin içinde bir iş beleş para kazanmayı bıktıracaklar gibi görünüyor bir türlü

Transistor

Profesör
Banada öyle geldi ancak birden patlayabilir diye ben biraz satın aldım valla :)
Bana patlayacak gibi geldi. Umarım çok fazla almamışsındır :D Türk parasını exchange sitesine alacaklarını sanmam. Nice ICO'lar yattı exchange sitesine giren.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Gerçi bitcoine de patlayacak demişlerdi... Umarım yanılan taraf olurum

Son düzenleme:
sadece gülüyorum, devletin çıkarmadığı bi sanal parayı asla kullanmam. Tuzak bana kalırsa, yerli denilse ne yazar!

Transistor

Profesör
Yabancı değilsiniz ortalam 1250 kadar aldım :D Insallah patlamayız :D
Fazla almamışsın sorun yok. Denemek için iyi miktar. Dediğim gibi ülke dışından alıcı çıkmayacağı için önü açık bir coin değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Önü açık değil derken. Kâr yaptırmaz mı diyorum? Hayır belki paranın 4 katını bile alabilirsin ama bitcoin gibi diğer global coinler gibi %1000-%10000 artacağını sanmam

Son düzenleme:

by efsane

Rektör
Yasaklı
Onursal Üye
Sikke önü açık olan ve herkesin yatırım yapması gereken bir coin. Üstelik yerli.
Globalleşen dünyada hatta teknoloji dünyasında yerli yabancı ayrımının yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bizim Bittrex alternatifine ihtiyacımız var, alışverişlerde kullanılamayan 1500 altcoinden birine değil.

vsyegel

Üyecik
Globalleşen dünyada hatta teknoloji dünyasında yerli yabancı ayrımının yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bizim Bittrex alternatifine ihtiyacımız var, alışverişlerde kullanılamayan 1500 altcoinden birine değil.
Fakat ilerleyen zamanlarda kullanılabilir olacağını düşünüyorum.

Emre Budak

Doçent
Şuan yerli olarak ilk para birimi olması büyümesinde büyük önem arz ediyor hele şuan ücretsiz sikke dağıtılıyor bence kaçırmamak lazim. Ama fazla değerlenmez onu biliyorum.

PhonixForce

Üyecik
Aslında sikke almak doğru bir yatırım olabilir çoğu kripto para gibi bir anda patlama ihtimali var ayrıca bir çok farklı kampanyasıda var hepinizi sikke kullanmaya beklerim yerli malı yurdun malı :)

kmurat

Dekan
Hiç bir dolandırıcı güvesizlik yaratmaz işi gereği de, bunlar palavracı. İkinci hesabımı açtım ve ödül bekliyorum.

Fatih Toprak

Asistan
Ben projeyi çok beğendim, yazılım ekibi ile de iletişim kurup, gözle farkettiğim detayları kendilerine ilettim.
Hoş şeyler olacak gibi. :)

polatoglu58

Üyecik
Yerli olması çok önemli. Böyle kripto para işiyle uğraşan herkesin bi hesap açıp beklemesi yeterli olacaktır. Bence destek olalım. Hesap açıp bekleyelim zaman gösterecektir. Yerli diye bende açtım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar