Haber Yerli Aşının Adı Belli Oldu!!

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli Kovid-19 aşısının adının "TURKOVAC" olduğunu açıkladı.TURKOVAC'ın ne zaman çıkacağına ilişkin bir bilgi ise henüz duyurulmadı.

Bence Sinovac çakması gibi olmuş daha iyi bir isim bulunabilirdi.
Isim önemli değil işe yarasın yeter..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlet el atınca böyle olur özel şirket yapsaydı belki daha farklı olurdu.. ama imzamızı atmayı seven bir milletiz buda normal😅

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
4,697
Turkovid olsaydı keşke

Reaksiyon puanı
4,527
images (50).jpeg

Sinovac/Turkovac

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Turkotech falan deseydik bari yeni nesil aşı sanıp satma şansımız vardı.

Alper S

Profesör
Reaksiyon puanı
2,566
"vac" kısmını, "vaccine"in, yani aşı kelimesinin kısaltması olduğundan mantıklı buluyorum ancak Turko kısmı çok saçma. Altına "Made in Turkey" yazarsın Türk malı olduğu anlaşılır. Üstüne Türk ismi vermek saçmalık bence.

CtrlEnter

Doçent
Reaksiyon puanı
638
O kadar çok Çin aşısı yedik ki, Çinliler gibi çakma ürün yapmak için geç bile kalmıştık zaten.. :D
İnşallah sonuçlar %90'ı geçer..
Benim isim önerim: Has Erciyesliler

Reaksiyon puanı
3,019
Galiba Sinovac aşısı ile benzer tipte aşı olduğu için isim ondan öyle olabilir fakat böyle olacaksa ne gerek var. Sene sonunda millet covidi bitirdik diyecekler biz ahanda aşıyı bulduk diyeceğiz. Bizim daha çok yolumuz var da hayırlısı. Ama en azından " çin aşısı bu, beynimize çip takacaklar, aşı olanlar kel kalacaklar ya da zaten virüs çinden çıktı aşıda oradan ben güvenmiyorum " diyenler için iyi olur. Artık tÜrK aŞısI bu derler. 😂

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
906
Adına çok takılmayın bence içeriği ve etkisi önemli yoksa alan kişiler ve vurulanlar adına bakmıyor ama gene de daha güzel bir isim bulunabilirdi.

OzkanK.

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
9,712
İsim bana da tırt geldi tam Türkçe desen değil özgün desen değil söylemesi kolay desen değil anlam derinliği var desen yok her anlamda kötü geldi.
Not: Aşı etkili olsunda adı o kadar önemli bile değil X bile olsa olur. Ama yüzde 30-40 koruma sağlayıp hemde riskli ise yok yan etkisi flan varsa kiymeti yok.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,252
TOGG ismi harika bence hem söylemesi kolay ve şekil hem de akılda kalıcı ve evrensel izlenimi veriyor uzaktan fakat bu isim yani zaten arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar. Forumda ödüllü anket açsak isim yarışması diye şundan çok daha iyi isim buluruz :)

Son düzenleme:

Son mesajlar