Yerli Arama Motoru ve Daha Fazla TÜRKİYE 🇹🇷

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ledenav

Üyecik
Kullandığınız yerli uygulama vb. SDN forum ile paylaşmanızı istiyorum. Böylece yerli girişimler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve kullanarak destek olabiliriz.
Vuhuv-Yerli Arama Motoru kesinlikle kullanmalısınız. Ayrıca kendi uygulamasıda var. Play Store'dan indirebilirsiniz. Vuhuv Hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Ledenav

Üyecik
Adını ilk kez duydum şimdi, inceledim özelliklerine baktım kullanmaya değer gibi gözüküyor.
Bence kullanmalısın. Ayrıca geri bildirim göndererek ve arkadaşlarına tavsiye ederek gelişmesine destek olabilirsin. Yerli girişimlerin yanındayız.🇹🇷
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuyla daha fazla ilgilenmelerini beklerdim. Gerçekten üzüldüm.😓

Son düzenleme:

BHA

Paylaşmak güzeldir
Yönetici
Moderatör
Önü açık bir platform yalnız merak ettiğim şey verileri Google üzerinden çekiyor ise yerli olmasının bir anlamı da yok aslında.

Ledenav

Üyecik
Geliştirilmeye muhtaç...
Zamanla olur. Kullanarak geri bildirim gönderebilirsin. Eksikliklerini veya olması gereken, beğenmediğin şeyleri.

Önü açık bir platform yalnız merak ettiğim şey verileri Google üzerinden çekiyor ise yerli olmasının bir anlamı da yok aslında.
Kodlarında Google'a ve diğer arama motorlarına ait veriler bulamadım. Fakat verileri Google'dan çekip depolayabilir. Bu da olması gereken birşey. Eğer bir süre çekip depolarsa gelişmesi daha hızlı olur.Önemli olan birisinin birşey yapmak için çabalıyor olması. Ama Verileri çektiğine dair birşey bulamadım.

Son düzenleme:

BHA

Paylaşmak güzeldir
Yönetici
Moderatör
Zamanla olur. Kullanarak geri bildirim gönderebilirsin. Eksikliklerini veya olması gereken, beğenmediğin şeyleri.

Kodlarında Google'a ve diğer arama motorlarına ait veriler bulamadım. Fakat verileri Google'dan çekip depolayabilir. Bu da olması gereken birşey. Eğer bir süre çekip depolarsa gelişmesi daha hızlı olur.Önemli olan birisinin birşey yapmak için çabalıyor olması. Ama Verileri çektiğine dair birşey bulamadım.
Şimdi zamanında sevgili hükümetimizde milyar belki milyon liralar harcayıp uzunca bir süre çalışma yapıp sonra Türkiye'nin Yerli Arama Motoru diye sloganla yayınladılar. Ufak bir kod gezintisinden sonra anlaşıldı ki Google üzerinden çekiyordu. Yani Google'a bağlı bir platform yani yurt dışına bağlı bir platform nasıl yerli olabilir? Milyonlar, milyarlar harcadıkları websitesini Türk freelance yazılımcılar 50liraya yaptıklarını da dile getirmişlerdi. Bayaa olaylar olmuştu. Elbet bu işler yavaş yavaş düzene gidecektir. Elbette ciddi bir masrafı ve emek isteyen bu iş bir kerede olacak hali yok. Eğer kullanılırsa yarın bir gün (şuan bilmeden konuşuyorum) Google ile bağlantısı var ise bile bir süre sonra bağını kopartacağına eminim. Tabi destek bu tür işlerde şart, elinden biri tutmazsa olma ihtimali yok.

stat counter