Yerel Disk GB Problemi

Bu konuyu okuyanlar

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yerel diskim 111gb olarak görünüyor ama bende 1 TB hdd var ssdim 120 gb disk yöneticisini açtığımda iki disk görünüyor birincisi disk 0 diğeri disk 1 111gb olanı değiştirebilir miyim yada değiştiremezsem nasıl yeni bir diske doldurabilirim bütün dosyalarımı?

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bu bilgisayar (Sağ click) -> Yönet -> Disk Yönetimi

Hemen altta ayrılmamış alanlar olacak. Onları yapılandırman gerek.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Nasıl yapabilirim?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
  • Masaüstündeki Bilgisayar/Bilgisayarım ikonuna ‘’sağ tık’’ yaptıktan sonra ‘’Yönet’’ seçeneğine tıklayalım.
yenidisk.jpg

• Bilgisayar yönetimi açılacak, aşağıda görüldüğü gibi Disk Yönetimine tıklayalım.
  • Ayrılmamış alan olarak görünen Disk alanına ‘’Sağ tık’’ yapıp, Yeni Basit Birim
yenidisk1.jpg

• İleri seçeneğine tıklayalım.
yenidisk2.jpg

• Bu disk harici bir disk ise, Basit birim boyutunu değiştirmeden İleri butonuna tıklayalım.
yenidisk3.jpg

• Diski bu bilgisayara bağladığınızda hangi harf ile görünmesini istediğimizi seçelim ve İleri butonuna tıklayalım.
yenidisk4.jpg

• Birim etiketi olarak diske isim verebilirsiniz, dosya sistemini de kullanım amacınıza göre değiştirebilirsiniz.
  • İleri’ye tıklayalım.
yenidisk5.jpg

• İşlem tamamlandı. Son’a tıklayalım.
yenidisk6.jpg

• Eğer Diskinizde herhangi bir arıza yok ise, Bilgisayarım bölümünde E harfi ile görünecekir.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bunu yaptım ama steam küütüphanesi oluşturmak istediğim zaman bana sürücü diskinde kütüphane oluşturulamaz diyor bu sürücü diski olayını nasıl kaldırabilirim?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Doğru seçtiğimize eminiz değil mi? Yeni oluşturduğunuz HDD'nin içine "Steam" adlı bir klasör açın. Ardından steam kütüphanesi oluşturmak istediğin klasörü sorduğunda bu klasörü seç.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam çok teşekkür ederim vallaha iki sorunumu da senin sayende çözdüm çok sağol sorun çözüldü

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Format sonrası klasik hatadır. Format atarken HDD'ye tıklayıp aynı boyutta yeni birim oluştur seçeneğine tıklarsanız format ekranında halledersiniz yoksa disk yöneticisi ile yapıldığını çok güzel şekilde anlatmış Mert :)