Yepyeni Bir Oyun Sitesi Açıldı

Site Yorumu


  • Kullanılan toplam oy
    73

tolgay007

Asistan
arkaplan konusunda çok kararsız kalıyorum :) biri güzel biri değil diyor ama başka bişey bulucam heralde...
 

YoungClever

Profesör
umarım bu önerimi dikkate alırsın.
siten gerçekten güzel ancak optimizasyon yapılmamış. yani küçücük görünecek bir resim için kocaman bir resim yüklenmek zorunda. bu hem senin için fazladan alan kaybı hemde ziyaretçi için fazladan bekleme süresi ve kota(ben limitsizim ancak çoğu insan genelde kotalı).. eğer ben o resmi "sizin için seçtiklerim" bölümünde kullanacağım dersen o zaman sadece optimizasyon yap. ve ayrıca resimleri çok büyük tutma. yani 370x315 piksel gibi senin o yer. o civarda kes resimleri. buradakinde olduğu gibi 650x400 olmasın.


peki nasıl yapacağım dersen http://webresizer.com/resizer/ adresindeki online aleti kullanabilirsin. genelde aynı çözünürlükte resimler için dosya boyutunu %30 civarı indirilebiliyor (kalite gözle gürülür derecede küçülmeden) . hatta ismi web resizer tam senin için bir araç :D

ayrıca arkaplan resmin güzel. oyun sitelerine çoğunlukla çocuklar girer ve onlar için güzel bir arkaplan. ancak sitenin genişliği 950 piksel . yani çoğu kullanıcının ekran genişliği 1024p olduğuna göre senin 1812 piksellik resminin gerçekten küçük bir kısmını görecekler. genişliği de değiştirmen mantıksız; sonuçta dolgun bir site. yani arkaplan o kadar da önemli değil.

bu saydıklarımın dışında eksiği yok gibi. zamanla içerik artacaktır. hayırlı olması dileğiyle..
 

tolgay007

Asistan
arkadaşlar bugün sitede yenlik yapabilirm değişmesini istediğinz yerler varsa söylerseniz sevinirim...
 
Üst