Yenilenmiş Telefonlar Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Merhaba Sorum Gayet Basit Biliyorsunuz Belirli Sitelerde Yenilenmiş Telefonlar Var Ben Ana Cihaz Olarak S10+ Kullanıyorum Fakat Günlük Hayatımda Telefonla Çok İlgilendiğimsen Kendime İkinci Bir Cihaz Almak İstedim Ve Yenilenmiş Bir Telefon Düşündüm Sizce İkinci Cihaz İçin Yenilenmiş Telefon Alınabilirmi? Ve Hangi Telefon Alınmalı Şuanda 2000 TL Civarında 6S Plus Veya 2200 Civarlarinda S8 Plus Gibi Cihazlar Var Bunlardan Hangisi İkinci Cihaz Olarak İş Görür Ve Tercihen Bataryası İyi Bir Cihaz İstiyorum Öneride Bulunursanız Sevinirim Tekrardan Teşekkür Ediyorum İyi Forumlar Dilerim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bence yenilenmişlerin hepsi tercih edilebilir. Hatta en mantıklı olay diyebilirim. Bu zor zamanlar için. Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Her cihazı test ederek satışa sunuyorlardır. Sıkıntı olursa da bakarlar.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
İkinci el ürün işte. Ha siteden almışsın ha satıcıdan. Farkı yok. Siteden alırsan sorunlu parçalar değişmiş olur. Telefon komple toplama da olabilir. İkinci el alırsan pazarlık ile daha ucuza bile gelebilir.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
İkinci el ürün işte. Ha siteden almışsın ha satıcıdan. Farkı yok. Siteden alırsan sorunlu parçalar değişmiş olur. Telefon komple toplama da olabilir. İkinci el alırsan pazarlık ile daha ucuza bile gelebilir.
Tam öyle olmuyor sanırım. Satış yapan yer belki garanti verebilir. İkinci el vermez. Garantili ikinci el hariç.

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Satış yapan yere göre değişir bence webteknonun da bu konu üzerine videosu vardı sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama mantıklı olabilir 2. Telefon için

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Batarya performansı önemli ise sıfır bir cihaz alsan daha mantıklı değil mi ?

Iphone modelleri zaten batarya konusunda sıkıntılı birde yenilenmiş ürüne güvenmek biraz tehlikeli değil mi ?

Mesela şöyle 128 GB Realme 6 tarzı bir telefon alsın nasıl olur ? Garantili kutulu. 4300 mAH batarya 30 W hızlı şarj 90 Hz ekran flan her türlü ihtiyacınıda görecektir...

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Batarya performansı önemli ise sıfır bir cihaz alsan daha mantıklı değil mi ?

Iphone modelleri zaten batarya konusunda sıkıntılı birde yenilenmiş ürüne güvenmek biraz tehlikeli değil mi ?

Mesela şöyle 128 GB Realme 6 tarzı bir telefon alsın nasıl olur ? Garantili kutulu. 4300 mAH batarya 30 W hızlı şarj 90 Hz ekran flan her türlü ihtiyacınıda görecektir...

Bütçe Sıkıntılı Genel Bütçem 2000 TL Üstüne Çıkamam Çünkü Ana Cihaz Zaten S10+ Onu Sıfır Aldım Bu İkinci Cihaz Olarak Taşıyacağım İçin Düşünüyorum 2000 TL Üstüne Çıkmam Mümkün Değil Tercihen İOS İsteme Sebebim İse Android Bir Telefon Zaten Elimin Altında Var Ek Olarak Birde İOS İşletim Sistemli Bir Telefon Elimin Altında Bulunursa İyi Olur Diye Düşündüm Önerileriniz Nedir Paylasirsaniz Sevinirim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bütçe Sıkıntılı Genel Bütçem 2000 TL Üstüne Çıkamam Çünkü Ana Cihaz Zaten S10+ Onu Sıfır Aldım Bu İkinci Cihaz Olarak Taşıyacağım İçin Düşünüyorum 2000 TL Üstüne Çıkmam Mümkün Değil Tercihen İOS İsteme Sebebim İse Android Bir Telefon Zaten Elimin Altında Var Ek Olarak Birde İOS İşletim Sistemli Bir Telefon Elimin Altında Bulunursa İyi Olur Diye Düşündüm Önerileriniz Nedir Paylasirsaniz Sevinirim

Bu modele özel 10 aya kadar vate farksız krediye taksit imkanı var. Iphone 7 bile hiç dayanmıyordu bana batarya olarak. Yenilenmiş ne olduğu belirsiz bir 6s flan hiçbir fayda sağlamayacaktır sana 2-3 saati göremez gibime geliyor...

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İkinci el Mate 10 pro almanı tavsiye ederim.Bataryasına kefilim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tercihen İOS İstiyorum Dediğim Gibi Elimin Altında Bir İOS Cihaz Bulunmasini İstiyorum Hocam
O bütçede ancak ikinci el iPhone 7 alabilirsin.İphone 7 de bu saatten sonra alınmaz.Bütçeyi arttırabilirsen ikinci el iPhone 8 bak derim.

Reaksiyon puanı
7,997
Neyi değişti , orjinal parça mı takıldı belli değil. Bence yenilenmiş almayın.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
O bütçede ancak ikinci el iPhone 7 alabilirsin.İphone 7 de bu saatten sonra alınmaz.Bütçeyi arttırabilirsen ikinci el iPhone 8 bak derim.
Hocam Ekstra Olarak İkinci El S8+ Cihazlar Piyasada Var 2000 TL Fiyatina Sizce S8+ İkinci Cihaz Olarak Yani Yedek Cihaz Olarak İş Görürmü?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Neyi değişti , orjinal parça mı takıldı belli değil. Bence yenilenmiş almayın.
Haklisiniz Zaten Ondan Düşünüyorum Yenilenmiş Telefonu Başta Düşünme Sebebim Ana Cihazım Zaten Belli İkinci Cihaz İçin Bakındığımdan Sorun Yaratmaz Diye Düşündüm

Reaksiyon puanı
7,997
Hocam Ekstra Olarak İkinci El S8+ Cihazlar Piyasada Var 2000 TL Fiyatina Sizce S8+ İkinci Cihaz Olarak Yani Yedek Cihaz Olarak İş Görürmü?
Kesinlikle iş görür. Oyun oynamak isterseniz de saçma sapan orta segment telefonlardan alacağınız performanstan yüksek performans sunar S8+

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Kesinlikle iş görür. Oyun oynamak isterseniz de saçma sapan orta segment telefonlardan alacağınız performanstan yüksek performans sunar S8+
Ya Aslında Beni Cezbetme Olayı Şurda Şimdi S8+ Amiral Gemisi Bir Cihaz Hocam Ve Kablosuz Şarj Destekliyor S10+ Cihazımdaki Kablosuz Güç Paylaşımını Aktif Bir Şekilde Kullanmama İmkan Sunabilir Yani Zor Bir Durumda Piknikte Falan Acil İşim Olur Ters Şarj İle Şarj Edebilirim Bunun Gibi Avantajlar Aklıma Geliyor Zaten İkinci Cihaz Olarak Alıcağım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kısa vadede iş görür ama uzun vadede üzer.Zaten S10 plus kullanıyorsun.Al ikinci el İphone 8 bak keyfine.Annem İphone 8 kullanıyor.Kadın hayatında ilk defa İphone kullanıyor.Çok memnun.Bu forumda düz mantık kuran insanlar var.Onlara çok kızıyorum.Ben daha önce 9 ay 8 plus kullandım.Bu cihazı almadan önce kuzenime sordum o bana İphone 8 almamı tavsiye etti.8 plusın çok büyük,çok kaba ve ağır olduğunu,taşıma konusunda sıkıntı çekebileceğimi söyledi.Onu dinlemedim.Binlerce kere pişmanım.Bugünkü aklım olsa 8 alırdım.Bu forumda sırf ekranı ufak diye yada tasarım eski diye Se 2020 ye çamur atıyorlar.O çamur attıkları cihaz çoğu android cihazdan daha iyi.Düz mantık kurmamanı,beklentine göre karar vermeni tavsiye ederim.İyi forumlar.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Kısa vadede iş görür ama uzun vadede üzer.Zaten S10 plus kullanıyorsun.Al ikinci el İphone 8 bak keyfine.Annem İphone 8 kullanıyor.Kadın hayatında ilk defa İphone kullanıyor.Çok memnun.Bu forumda düz mantık kuran insanlar var.Onlara çok kızıyorum.Ben daha önce 9 ay 8 plus kullandım.Bu cihazı almadan önce kuzenime sordum o bana İphone 8 almamı tavsiye etti.8 plusın çok büyük,çok kaba ve ağır olduğunu,taşıma konusunda sıkıntı çekebileceğimi söyledi.Onu dinlemedim.Binlerce kere pişmanım.Bugünkü aklım olsa 8 alırdım.Bu forumda sırf ekranı ufak diye yada tasarım eski diye Se 2020 ye çamur atıyorlar.O çamur attıkları cihaz çoğu android cihazdan daha iyi.Düz mantık kurmamanı,beklentine göre karar vermeni tavsiye ederim.İyi forumlar.
İphone 8 İle Aynı Şekilde Kablosuz Güç Paylaşımı Kullanmam Mümkünmü Hocam Kablosuz Şarj Desteği Var Ama Bu Özelliğide Kullanabiliyormuyuz?