Yenilenen Reform Paketi

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz kasım ayında gündeme gelen yapısal reform tasarısına son şeklini veriyor.

Ekonomi ve hukuk alanında gerçekleştirilmesi öngörülen reformlar, bu hafta AKP MYK Toplantısında ele alınması ve şubat ayı içinde kamuoyuna sunulması bekleniyor.

Dünya'nın aktardığı haberde 26 Ocak Salı günü toplanması beklenen AKP MYK'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan taslağın son şeklinin ele alınması bekleniyor.

1567743310835-nklsonslkloskj.jpg

Yabancı yatırımların artması bekleniyor
Reform kapsamındaki yasal düzenlemelerin Şubat ayından itibaren Meclis'e sunulması beklenmekte. Hazine ve Maliye Bakanı ile Adalet Bakanı Gül, ekonomi ve iş dünyası ile ardı ardına yaptığı görüşmelerde talepler çerçevesinde iyileştirmeler yapacak, yabancı yatırımların ülkeye girmesi adına güven ortamı oluşturacak.

Ele alınacak üç diğer önemli konu:
- İdari düzenlemeler
- İnsan Hakları Eylem Planı
- Çevre, imar ve enerji için yerel mahkeme

Faiz oranlarını da eleştiren Sayın Erdoğan, "Ben, yüksek faizle ülkenin kalkınacağına inanmıyorum" diyerek bu duruma da el atacağını duyurdu.​

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
TL'nin değeri yükselip, doların değeri düşecek mi? Yani ekonomiye faydası olsa güzel olurdu.
Napolyon'un reformları kat kat daha iyi. Hem gerçek komutan, hem de gerçek liderdi. Nerde o eski liderler... ?

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hukuk reformları nasıl olacak acaba? "Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı" cümlesini duymaktan sıkıldım. Bilgilendirme için teşekkürler.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu reform paketleri 2-3 olaya kitlediler malesef.

Eğer Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala serbest kalmıyorsa geri kalan tarafta ağzı ile kuş tutsalar değersiz anlamsız gibi bir algı oluşturuyorlar ne yazık ki kamuoyunda. Normalde Türkiye'yi tınlamayan Avrupa birliği veya Avrupa konseyi bile 2-3 haftada bir endişeliyiz kaygılıyız hemen şunları serbest bırakın diye haberler yayınlıyor muhalefette onun peşinden gidip yükleniyor.

Anlamlı güzel adımlar atılsada bazı kesimleri veya insanları gene mutlu etmeyecek gibi geliyor bana...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Faiz oranlarını da eleştiren Sayın Erdoğan, "Ben, yüksek faizle ülkenin kalkınacağına inanmıyorum" diyerek bu duruma da el atacağını duyurdu.
Gerçekten yüksek faiz vatandaşın hiçbir işine yaramıyor. Çünkü parası olan zenginler bir şey yapmadan para üzerinden para kazanıyorlar. Ülkemizde üretime kalkınmaya da yatırım yapmıyorlar. Bu gerçekten ülkemiz için kötü bir durum. Parası olan zengin diyor ki neden daha çok çalışayım ki parayı yatırırım nasıl olsa yüksek faiz var taş atıyorum da kolum mu yorulacak diyor içinden. Ama faize merkez bankasından dolar aktararak ta durduramazsın sonra rezervler erir gider. Bakalım nasıl bir şey çıkacak karşımıza. Umarım vatandaşın zararına bir şeyler olmaz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Gerçekten yüksek faiz vatandaşın hiçbir işine yaramıyor. Çünkü parası olan zenginler bir şey yapmadan para üzerinden para kazanıyorlar. Ülkemizde üretime kalkınmaya da yatırım yapmıyorlar. Bu gerçekten ülkemiz için kötü bir durum. Parası olan zengin diyor ki neden daha çok çalışayım ki parayı yatırırım nasıl olsa yüksek faiz var taş atıyorum da kolum mu yorulacak diyor içinden. Ama faize merkez bankasından dolar aktararak ta durduramazsın sonra rezervler erir gider. Bakalım nasıl bir şey çıkacak karşımıza. Umarım vatandaşın zararına bir şeyler olmaz.

Vatandaş faiz nedir ne işe yarar bana yararı nedir bilmez tınlamaz ki :(

Vatandaş dolara bakıyor enflasyona bakıyor kendi cebine alım gücüne bakıyor. İsterse faiz yüzde 1000 olsun banane kafasında... Şurda Dolar 50 kuruş düşsün diye faiz baz puan 10 bandında iken 17.5 a çıkarıldı kimse artan faize değil bak damat gitti dolar nasıl düşüyor diye bakıyor duruma :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Çok sevdiğiniz Berat Albayrak 128 Milyar doları uçurmasaydı faize gerek kalmazdı.