Yeni Zelanda'da Eğitim Danışmanlığı Şirketine Satış Elemanı aranıyor

Bu konuyu okuyanlar

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Konu başlığının da söylediği gibi, yeni başlattığım şirket için Ankara veya İstanbul'da bir satış elemanı arıyorum.
Öncelike kendimi tanıtayım.
Benim adım Ömer, 13 yaşımda Yeni Zelanda'ya tamamen tek başıma okumak için gittim. 8 senedir Yeni Zelanda'da yaşıyor, okuyor ve çalışıyorum.
Linkedin profilim: (Ekleyin, 13 - 26 Aralık tarihlerinde Ankaradayım, görüşmeyi isterim.)
https://www.linkedin.com/in/omerhazer1

Genç yaşlardan itibaren girişimcilik ile uğraşıyorum.
14 yaşımda ilk şirketimi kurdum (League of Legends üzerinde e-ticaret sitesi), 17 yaşmda e-ticaret ile yeniden uğraştım. Sonra ise Yeni Zelanda'nın en büyük sosyal medya Influencer şirketini yarattım ve 2 sene yürüttükten sonra, 19 yaşımda şirketimizi Avustralyalı bir şirkete sattık.
En son, $500,000 yatırım almış bir girişimde pazarlama müdürü olarak $150,000 dolarlık bir pazarlama bütçesini yönettim.

Şu anda Yeni Zelanda'nın en hızlı büyüyen dijital pazarlama şirketinde Müşteri müdürüyüm. Maaşımı ödeyen iş bu. Ama aynı zamanda dünyanın en büyük gençler tarafından gençlere yatırım yapan yatırım fonunda yönetici ortaklardan biriyim. Maaş ödemese de,tanıştığım insanlar ve içinde bulunduğum girişimcilik ekosistemi için çok severek yaptığım bir iş.

Şirketi Tanıtayım
Dediğim gibi, startuplar ile çalışmak DNA'mda var o yüzden şimdi ise YouGlobal adında yurtdışı eğitim danışmanlık şirketimi başlattım.
8 yıldır hem lise, hem üniversite hem de çalışma hayatlarını gördüm. Farklı okulların artıları ve eksileri, vize problemleri, vize başvuru süreçleri, hepsini gördüm ve yaşadım.

Eğitim danışmanlığını ben, vize başvurularını ise birlikte çalıştığım ve zamanında benim vize başvurularımda bana yardımcı olan lisanslı bir imigrasyon avukatı yapıyor.
Danışmanlık paketleri $2500 ve $10,000 USD arasında değişiyor.

Peki Satış elemanından ne bekliyorum?
Benim için, lise mezunu, üniversite mezunu, notlar falan hiçbiri önemli değil.
Benim tek istediğim bu kişinin arzusu. Girişimciliği seven, uluslararası eğitimin önemini bilen ve bunun önemine inanan biri lazım.
Eğer uzun vadeli yapmak istediğiniz bir şey ise, süper. birlikte dünyayı fethedelim. Kısa vadeli, benim Yeni Zelandaya gitmek isteyebilecek tanıdıklarım var onları yönlendireyim ve biraz para kazanayım diyorsan da süper.

Yapılması gerekenler?
- Lead Generation.
Şirketim bedava 20 dakikalık Skype strateji ve keşfetme servisi sunuyor. Ana göreviniz Yeni Zelanda'da okumak isteyen VEYA Yeni Zelanda'da okumak istediğini daha bilmeyen müşterileri bulup onları bu 20 dakikalık strateji seansına yollamanız. Kalanını ben devam ettirebilirim.

- Haftalık Update'ler
Her hafta, skype/whatsapp/vb. üzerinden görüşüp o hafta neler yaptınız, satış öngörü planlarınız nasıl görünüyor, haftaya neler yapıcaksınız gibi konuları konuştuğumuz 1 saatlik meetinglere katılmanız ve hazırlanmanız.

Komisyon ve Maaşlar
Bu aralar girişimciliğin "moda" olduğunu biliyorum ve herkesin bedavaya çalışacak eleman aradığının farkındayım. Bu yüzden ciddi olduğumu göstermek için kendi cebimden maaş ödemeye hazırım. Satış hatları bazen kurak olabiliyor ama tabii emek sarfetmeniz beklenecek.

Maaş: Aylık net 2000 TL
Komisyonlar: 10 - 30% arası. (Yani 10,000 dolarlık bir satıştan size 3000 dolara kadar pay)
-----

Daha anlatabileceğim çok şey var ama beklentiler yukarıdaki gibi.
Eğer sorularınız varsa lütfen mesaj atmaktan çekinmeyin.

Aralık ayında Türkiye'ye geliyorum, Aralık ayında ya yüz yüze interview'lara başlamak ya da o zamana kadar bir satış elemanını işe almış olmak istiyorum.

alisso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba hocam, yakın zaman içinde Yeni Zelenda'yı gezmek hedefimdi aslında, Yeni Zelenda'nın hangi bölgesindesiniz ?

alisso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yeni Zelenda'da eğitim görmek isteyen insanlar için, bir web sitesi açmak isterim. İzninizle.

Böylece açtığımız web sitesini yüksek bir fiyata satabiliriz. Web sitemiz, Yeni Zelenda nın resmi dillerinden olan "Maorice" yi öğretse, bizim adımıza daha yararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü bu dil tehlike altında, yani yakın zamanda unutulabilir. Ama eğer " İngilizce" diyorsanız, ücretsiz web sitesi üzerinden yazılı/görselli/videolu İngilizce öğreten bir web sitesi açalım. Açtığımız web sitesinide yüksek fiyata satalım.

Aralık ayına kadar da web sitesinin temelini atmış olurum, ne dersiniz ?

Son düzenleme:

alisso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba , YouGlobal e bağlı, bir çok web sitesi kursam , sonra bu web sitelerini satıp şirkete gelir saglasam olur mu ? Bu arada şirketin bütçesini müdafaa etmek amacıyla , alacağım maaşın tamamını butcemize koyu versek , sizin için uygun müdür Ömer bey ?

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Yeni Zelanda'da lisans eğitiminin ortalama olarak bir yılllık maliyeti nedir?

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni Zelanda'da lisans eğitiminin ortalama olarak bir yılllık maliyeti nedir?
Merhabalar, websitemde sıkça sorular sorular kısmında bunu cevapladım! Frequently Asked Questions | YouGlobal Education

Lisans eğitimi yıllık 10-14bin Amerikan dolarından başlıyor genelde.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yeni Zelenda'da eğitim görmek isteyen insanlar için, bir web sitesi açmak isterim. İzninizle.

Böylece açtığımız web sitesini yüksek bir fiyata satabiliriz. Web sitemiz, Yeni Zelenda nın resmi dillerinden olan "Maorice" yi öğretse, bizim adımıza daha yararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü bu dil tehlike altında, yani yakın zamanda unutulabilir. Ama eğer " İngilizce" diyorsanız, ücretsiz web sitesi üzerinden yazılı/görselli/videolu İngilizce öğreten bir web sitesi açalım. Açtığımız web sitesinide yüksek fiyata satalım.

Aralık ayına kadar da web sitesinin temelini atmış olurum, ne dersiniz ?

Ne demek istediğinizi anlayamadım hocam. Şirketin tanıtım sitesi zaten var. http://youglobaleducation.com
Web sitesini yüksek fiyata satalım derken de çok anlamadım demek istediğini? YouGlobal, Yeni Zelanda'ya gelmek isteyen öğrencilere danışmanlık veren bir şirket, dil okulu değil.

Website açıp/satalım mantığını hiç anlamadım doğruyu söylemek gerekirse. Websitem statik bir tanıtım sitesi. Gelir websiteden/reklamlardan falan gelmeyecek.

Son düzenleme:

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu paraya profesyonel çalışan bulabileceğinizi sanmıyorum.

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu paraya profesyonel çalışan bulabileceğinizi sanmıyorum.

Öyle mi? Türkiye'de uzun zamandır yaşamayınca ekonomik durumları unutuyor herhalde. Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir pozisyon için nasıl bir fiyata bakmam lazım?
2000 TL'nin az olduğunun farkındayım. Ama ayda 1 tane bile satış yapabilen biri olursa extra 500 - 3000 USD ile birlikte iyi bir maaş olacağı fikrindeydim.
Sizin düşüncelerinizi almayı isterim