Yeni Xperia Cihazları Neden Satılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,011
Sony’nin yeni çıkarttığı cihazlar neden Türkiye’ye gelmiyor? XZ1 çok güzel bir cihazdı devamını beklerken Türkiye’ye XZ2 getirmediler üstüne ara modeller çıkmasına rağmen onlar da gelmedi ülkemize.
XZ1 bi ara Mediamarktta 1500TL’ye satılıyordu hatta çok güzel bir cihazdı.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Türkiye Ayfoncu bir ülke. Başka bir şey almayız.

Reaksiyon puanı
8,011
Aslında Sony çok kaliteli bir markaydı. Hızlıca güncelleme alan ve pil, kamera konusunda başarılıydı. Ancak dediğiniz gibi marka takıntısı fazla burada. Özellikle gençler ille de Xiaomi , orta yaş ve üstü Samsung , Apple alıyor genelde.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cunku Sony Türkiye’den çekildi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında Sony çok kaliteli bir markaydı. Hızlıca güncelleme alan ve pil, kamera konusunda başarılıydı. Ancak dediğiniz gibi marka takıntısı fazla burada. Özellikle gençler ille de Xiaomi , orta yaş ve üstü Samsung , Apple alıyor genelde.
“XiAoMi FiYaT PeRfOrMaNs MoRuQ” moduna olanlar+“Zamzung o oğlum zamzung” modundakiler+5 YıL gUnCelLeMe AnDrOiD çOp” kafasindakileri kasıtla söylemektesin sanırım fakat ölümüne savunmasalar haklılık payları var.

(ne olursa olsun Sony iyi bir markaydı konuya bağlarsam, yazıyı da bilerek o şekilde yazdım).

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
+1

Buna sebep olan şeyse gençlerin marka takıntısı değil, zamanında fırın gibi telefon yapmalarıydı.
Yapsalar bile bir kılıf cozerdi işi, ben bunun bizdeki marka takıntısından kaynaklandığını ve Sony’nin ısrarla tüketiciyi “En kalitelisi bu” diyerek diğer üreticilerin yaptığı yenilikleri uzun süre yapmaması, karşısına bodoslama Samsung’u, Apple’ı alması şeklinde düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Yapsalar bile bir kılıf cozerdi işi, ben bunun bizdeki marka takıntısından kaynaklandığını ve Sony’nin ısrarla tüketiciyi “En kalitelisi bu” diyerek diğer üreticilerin yaptığı yenilikleri uzun süre yapmaması, karşısına bodoslama Samsung’u, Apple’ı alması şeklinde düşünüyorum.
Bu konuda sony i küçülmeye zorlayan ana sebep elbetteki kişiden kişiye değişebilir ancak bana göre bu küçülmeye gitmelerinin ana sebebi video çekerken bile 2 dk içinde cihazın aşırı ısınma uyarısı vermesi ve kendi özelliklerini kısıtlamak zorunda kalması idi.

Sony nin arka arkaya çıkardığı 3 amiral gemidede bu sorun olması tepkileri ve ön yargıları iyicene arttırdı.

sacrifice1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sonyin hala fanları vardır Ama söyle bi gerçek var kendine has bir kare tasarımı vardı ama ekranı içinde hiç büyütmedi rakipleri tam ekrana geçti yıllarca bunu böyle yaptı.Türkiyede tutulmamasın en büyük nedenlerinden biride bozulmayan Sony iyidir hostur güzeldir ama eger bozulursa okadar kötü bir servisleri vardıki rezalettihe ben yine gelsin isterim ülkemize Sony farklılıktır

_Cloud_

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sony’nin yeni çıkarttığı cihazlar neden Türkiye’ye gelmiyor? XZ1 çok güzel bir cihazdı devamını beklerken Türkiye’ye XZ2 getirmediler üstüne ara modeller çıkmasına rağmen onlar da gelmedi ülkemize.
Eski bir xperia z2 kulanıcısı olarak
donımsal olarak özelikleri güzeldi fakat yazılım olarak içi boştu ayrıca ısınma sorunu vardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

+1

Buna sebep olan şeyse gençlerin marka takıntısı değil, zamanında fırın gibi telefon yapmalarıydı.
z2 kulandığım dönemlerde telefon 70 dereceyi aşıyordu hatta tahminimce telefonumda çatlaklar ısınma sonucunda oluşmuşutu. ama o zaman sony alma sebebim ip68 sertiffikalı telefon olması ,"4k" çekim ve o zamana göre ekranın büyük olması

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Sony’nin Türkiye’den çekildiğini duymuştum. Ondan dolayı getirmiyorlardır.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Samsung çöpüne para vereceğiz diye güzelim markayı ölfürdüler

Sami Ertaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Ben Sony telefonları hep beğenirdim ama genelde tasarım ve donanım açısından pek tutulmadı.Güncelleme de fazla verilmiyordu galiba.

Son düzenleyen moderatör:

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130

2014 yılında Sony hacklendi.Bir çok yazışma yeni telefonlar vs. basına sızdırıldı.Sonrasında SONY toparlanamadı.
Hala günümüzde iPhone 11 Pro Max ile yarışan modelleri olsada alıcının telefonun dış güzelliğini beğendiğini söyleyemeyiz. (5 yıllık Sony Xpreia Z1 kullanıcıyım)