Yeni WinMo 6.5 ROM'unda Yeni IE6

Cem

Profesör
Microsoft'un mobil taraftaki gecikmiş çalışmaları epey hız kazanmışa benziyor. Yeni Windows Mobile 6.5 ROM'unda kullanıcıları sevindiren gelişmeler var!

Windows Mobile 6.5'in nasıl bir arayüze sahip olacağını geçtiğimiz GSMA MWC 2009 etkinliğinde yakından gördük. Ancak önce etkinlikte sunum yapmak için kullanılan WinMo 6.5 yüklü cihazın ortadan kaybolması ve ardından internette uzmanlara sızan WinMo 6.5 ROM'ları bazı yenilikleri de basına sızdırmış oldu. İlk ROM'dan farklı olarak sızan son build #21169 kullanıcılara Internet Explorer 6'nın da bir ön kullanım imkanını da verdi. Ayrıca bu yeni sürümde ikonlar kayan panellerle daha hoş tasarlanmış.

Yeni ROM yeni tarayıcı desteği getiriyor
Merak edilen ise Windows Mobile 6.5 ile kullanıcıların web deneyimi gelişebilecek mi? Omnia'ya da kurulan Windows Mobile 6.5'in ihtiva ettiği Internet Explorer 6'da artık YouTube desteğinin olduğunu belirtsek gelişmenin kayda değer olduğunu öngörebiliriz.
:: Windows Mobile 6.5+3G+Internet Explorer 6= Özlenen mobil tablosu olur mu?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 

TeArS

Asistan
Yaklaşık 4 gündür omnia üzerinde kullanıyorum. Scrool problemleri hariç herşey güzel, tabi takvim ve diğer uygulamalara arayüz desteği şart gibi.
 
Üst