Yeni Uyuşturucu Madde Bonzai

Korpe

Rektör
merhaba arkadaslar oncelıkle bugun itibari ile bu madde ile taniştım bir komşumuzun kucuk oglu nerden bulduysa temin ettiyse içmiş ve sonrası cok vahim.. henüz kendisi 17 yaşında ama malesef sigara kullaniyor ve yavas yavas arkadaslari sayesinde farklı ortam ve farklı maddelere kaymakta gozlemlediğim kadariyla ALLAH kimsenin kardesini cocugunu yakınını boyle bir duruma düşürmesin..

bulundugum semtden dolayi bir cok şeyde bilgim oldu sagolsunlar ama yolumuz belli idi bir kayma söz konusu olmadi kımseyede olmasini istemem bugun o cocugun durumu aklıma geldikce ve anlatılanlar sayesinde iyice nefret etmeye basladim bu işin ticaretini yapan insanlardan..


bu madde hakkında fikri olan yorumu olan arkadaslar varmidir?

internetden bu maddeyi araştırırken Adsız Narkotik adında bir toplukla karsılastim bir cok semtde toplaniyorlar ve birbirlerine yardımci oluyorlar emniyet de bu olusumdan haberdar ve destek veriyorlarmis edindiğim bilgiler neticesinde a,b,c,d, (atiyorum) adinda bir cok bolum varmıs kullandiği madde ve süre zarfına gore ayrılıyorlarms genel olarak giden ve takılan cok memnun kalan insanlar varmiş..

bu olusum hakkında bilgisi olan varmidir?

bu konular hakkında düşünceleriniz nelerdir genel olarak..

hepinize saygılar sevgiler..

Adsız Narkotik adlı gurubu bulacağiniz adres
http://www.na-turkiye.org/
Burada ise bonzai hakkında bir kac haber
http://www.psikoyorum.tv/yeni-uyusturucu-madde-bonzai-2081.html


kullanan arkadas 5 6 kere düşmüş çenesi kırılmıs 12 dıkıs atmıslar dili bogazini tıkamiş bir kac kere nefes alamayip bogulma tehlıkesi yasamiş suan bilinci kapalı
 

Korpe

Rektör
bunun adinda bir agac türüde var ozel satilip bakanlar bile varmiş ikea da falan satiliyormus
 

VincentVega

Profesör
benim bildiğim bonzai dekoratif bir ağaç. bence o ağaçla bu uyuşturucunun alakası yok yoksa satılır mı öyle
 

mustang

Dekan
ALLAH Çoluğumuzu Çocugumuzu Esirgesin.
Bende ilk defa duydum bilgisi olan varsa açıklayabilirse bizde bilgi edinelim.
 

mustang

Dekan
Adsız Narkotik adlı gurubuna destek cikıyormus giden birisine ile tanıstım aramızda sivil polisler bile var dedi
Uyuşturucu ve Polis ha.
Pis kokular geliyor burnuma.
Bu site üyeleri yakalanamıyor mu?
Yada böyle bir yere enazından erişim neden engellenmez acaba.
 

Korpe

Rektör
Uyuşturucu ve Polis ha.
Pis kokular geliyor burnuma.
Bu site üyeleri yakalanamıyor mu?
Yada böyle bir yere enazından erişim neden engellenmez acaba.
[MENTION=47324]mustang[/MENTION] abicim o grup anti uyusturucu :) biraktirmak topluma kazandirmak icin cabaliyorlar :D

İnternette kolayca ulaşılabilen bu uyuşturucu madde tütsü ve gübre paketlerinde adresinize kadar teslim ediliyor. Eroin, kokain gibi bilindik uyuşturucu maddelerle yapılan mücadele ve ağırlaştırılmış cezalar nedeniyle yasal boşlukları değerlendiren uyuşturucu tüccarları sürekli yenilikler peşinde. Son bomba olarak bilinen ve hızla tüketilmeye başlanan Bonzai adlı sentetik bazlı uyuşturucu madde internetten sipariş edilerek eve teslim yapılıyor.
Bonzai tütsü tozu ve gübre olarak tanıtılırken internette bitkisel ürün olarak satılıyor. Kredi kartına sahip olan herkesin alabileceği bu uyuşturucu madde peki gümrükten ülkemize nasıl giriyor?
Bonzai bitkisel ürün olarak tanıtıldığı ve 100 doların altında bir maliyeti olduğu için gümrük denetimlerine pek takılmıyor. Bonzai içindeki etken maddeler aptallaşmaya ve ölüm korkusuna neden olurken kolay ve hızlı bir bağımlılık yaratıyor.
Kokusuz olan bu bombay mavisi topluluk arasında farkına bile varılmadan tüketilebiliyor. Kullan bir kaç kişinin verdiği ifadelere göre unutkanlığın yanı sıra aşırı sivilce oluşumuna neden olduğu belirtilirken satış yapan internet siteleri genelde ABD, Çin, ve esas olarak Belçika kaynaklı.

kaynak : www.webtesin.com/adrese-teslim-uyusturucu.html
 

mustang

Dekan
Amman iyikide yanlış anlamışım.
Korkmuştum vallaha
Teşekkürler [MENTION=74929]korpe[/MENTION].
 

sefircan

Asistan
sen bu yazıların aynısını başbakanlığa gönder dostum , başka insanlarında canının yanmamasını istiyorsan,
 

Korpe

Rektör
Kıbrısta fazlasıyla bulunabiliyor.

evet okudgum bir cok yazida özellıkle kıbrıs ın adi cok gecmekte

kaynak http://www.cyprusconsumers.org/index.asp?subp=135&page=295

sen bu yazıların aynısını başbakanlığa gönder dostum , başka insanlarında canının yanmamasını istiyorsan,

bir kac dostumla paylastim insallah olacak bisiler bulundugum ilcedekı polis arkadaslarim var onlarada izah edicem gencleremize ihtiyacımız var

Dünyada birçok ülkede uyuşturucu kapsamında olduğu için yasaklanan bonzai veya diğer adıyla The Dream (rüya) ve Bombay Blue (Bombay Mavisi) Bakanlar Kurulu kararı ile uyuşturucu madde kapsamına alındı.

Karardan habersiz Macaristan’dan mektupla sipariş veren çoğu, holding yöneticisi, bankacı, doktor, İngilizce öğretmeni ve eğlence mekanı sahibi 172 kişiye uyuşturucu kapsamında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Gümrük Muhafaza müdürlüğü ekipleri, Macaristan’dan zarf içerisinde gelen 10-20 gram ağırlığındaki maddelerin teslimi sırasında müşterilerden 400-500 TL alındığını tespit etti.

Yükte hafif pahada ağır olan bu mektup zarflarından şüphelenen muhafaza müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Kriminal laboratuvarında yapılan incelemelerde mektuplarda bulunan maddelerin bonzai adlı bir uyuşturucu olduğu tespit edildi.

Bonzai bitkisine sentetik uyuşturucu karıştırılarak elde edilen uyuşturucunun esrardan 10 kat daha etkili, kullanan kişilerde zaman içerisinde beyin tahribatı yaptığı belirlendi.

Bunun üzerine 13.02.2011 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, JWH-018 olarak adlandırılan Bonzailer uyuşturucu kapsamına alındı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Macaristan’dan internet üzerinden sipariş verilen 172 ayrı bonzai mektubunu takibe aldı. İçerisinde uyuşturucu olduğu tespit edilen bonzai mektupları adreslere teslim edilir edilmez alıcılar hakkında uyuşturucu kullanmak suçlamasıyla işlem yapıldı.

Yapılan soruşturmada, Türkiye’de satışı serbest olduğu için sipariş veren 172 kişinin adresleri tek tek tespit edilerek, uyuşturucu mektupları adreslere teslim edilir edilmez operasyon için düğmeye basıldı.

Bu uyuşturucu mektuplarını alan kişilerin büyük bir bölümünün, holding yönetcisi, bankacı, doktor, öğretmen ve lüks eğlence merkezi sahipleri olduğu ortaya çıktı. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden Macaristan’dan sipariş veren Bonzai kullanıcılarını postalarını takip ederek tek tek yakaladı.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun üst gelir grubu olduğu belirlendi.

Bonzai siparişi veren kişilerin bazıları, “Evet ben bağımlıyım. Bu uyuşturucuyu bilerek sipariş verdim” derken, bazı kullanıcılar ise “Ben bu ürünü bitki gübresi sanıyordum. Evimde yetiştirdiğim çiçeğim için sipariş vermiştim.” savunmasını yaptı.

Muhafaza müdürlüğü ekipleri, 10 gramlık gübre için ödediğiniz bu para çok pahalı değimli? sorusuna da, “Ben bitkimi çok seviyorum” diyerek ilginç cevaplar verdi.

ÇOĞU ÜLKE BU BONZAİ’Yİ YASAKLAMIŞTI

Türkiye’de geçtiğimiz haftaya kadar kullanımı ve satışıyla ilgili bir kısıtlama bulunmayan Bonzai bir çok ülkede kullanımı yasaklanmıştı.

Avusturya: 18 Aralık 2008’de uyuşturucu maddeler yasasının 78. Paragrafı ile riskli maddeler (kullanımının kontrol altında tutulması gereken maddeler) kapsamına alındı. Yetkililer yasaklanması gerekip gerekmediğini hala tartışıyor.

Estonya: Narkotik maddeler sınıfına alındı. İthali, ihracı ve bulundurulması yasak.

Almanya: İçeriğindeki kimyasalların bir kısmı kimyasal isimleri belirtilerek 22 ocak 2009’da yasaklandı. İthali, ihracı, bulundurulması ve satılması yasak.

Finlandiya: Bu maddeler ‘ilaç’ sınıfına konularak, “sadece özel reçete ile satışı serbesttir” dendi. Reçete de kolay alınamıyor. Tamamen yasa dışı madde sınıfına alınması hala görüşülüyor.

Fransa: 24 Şubat 2009’da içeriğindeki maddeler ve bu maddeleri almak, satmak, ihraç ve ithal etmek, bulundurmak yasaklandı.

Polonya: Mayıs 2009’da yasa dışı maddeler kapsamına alındı.

Rusya: 9 Nisan 2009’da yasaklandı.

İsveç: 15 Eylül 2009’da yasaklandı.

İsviçre: Temmuz 2009’da yasaklandı.

İngiltere: önce‘B’ sınıfı narkotik maddeler sınıfına alındı. Aralık 2009’daysa tamamen yasaklandı.

KKTC: 29 Mart 2010’da yasaklandı.

kaynak http://www.anadoluhaberleri.com/detay.asp?Id=11340
 

mendocino

Rektör
pek yeni sayılmaz 2-3 yıl önce haberdar olduğum gördüğüm bir madde. Bitki değil bitki ilacıdır kendisi, kutusu 1-2 liralık dandik bir ilaçken kafa yaptığını keşfetmiş gereksiz insanın biri şuan gramı deli paralara satılıyor. Satışı tabiki diğer maddeler gibi yasak ama diğer maddeler gibi istendikten sonra bulunuyor meret.
 
Üst