Yeni tosuncuk elon musk mu?

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar bir soru sorcam elon musk 1.5 milyar dolarlık btc aldı yani bitcoin ve piyasalar olumlu gitti satarsa tersi olur.. hani bunun merkezi yoktu? Artik var o satarsa sona kalan yandı...

Adam yatırım yapiyor piyasalar ona hücum ediyor.. yeni tosuncuk elon musk olacak aslında daha doğrusu bitcoin olacak.. galiba ??
siz ne diyorsunuz?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bu kadar yüksek tutarda bir alım hangi para biriminde yapılırsa yapılsın bir dalgalanma yaratırdı ancak bitcoin kadar sert olmazdı tabiki. Bunun sebebi de aslında sadece elon musk değil. Elon musk yatırmış demekki bu parada bir gelecek var balon değil diyerek giren bir sürü kişi sayesinde sert hareketler yaşandı piyasada. Sonra düşmesi gerekirdi ancak Fear of Missing Out denen bir şey kaçırma korkusundan dolayı insanlar tepe noktadan bile alım yapmaya devam ettikleri için bir süre daha beklenenin üstünde bir değerde durdu btc. Daha yeni yeni duruldu hareketleri. Bu piyasalar böyle arkadaşlar yapacak bir şey yok. Biraz şans, biraz bilgi gerekiyor. Kolay yoldan para kazanmak gerçek değil sonuçta herkes parasını 5 10 kat artıramaz.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Çok iyi bir yalancı ve çok zeki. Yani baya uzun şeyler yazardım ama üşendim :D

Ama Uzay hakkında girişimleri hoş. O konuda da söylediği yalanlar var ama yine yararı var.

Aslında herhangi bir milyarden daha yalancı değil. Zengin olmak için böyle oyunlar gerekiyor.

"yalancı" yerine "manipülatör" denebilir. Pek bir şey değişmez :)

Son olarak, tosuncuk gibi kaçamaz :D. Sonuçta adam Dünya'da tanınıyor.

Son olarak dedim ama bunu yazmam lazım. Adamın babasının elmas madenleri var. Kişisel gelişim sayfaları bu adamı paylaşırken hiç söylemiyor. 0'dan falan gelmedi yani. Doğuştan torpilli birisi. Torpilini de çok iyi kullanan, çok zeki bir insan.

Son mesajlar