yeni topladığım bilgisayarda görüntü alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

klydex49

Öğrenci
Selam dostlar, bilgisayar toplayıp montajını yaptım, cpu fan ve power, anakart power, ön panel ve usb portları takılı ekran kartım takılı ve power pinleri takılı anakartımın 2 ram slotu var ve onlarda takılı tüm fanlarım calışıyor fakat görüntü alamıyorum sebebi ne olabilir(anakart msi b450m-a promax ekran kartı amd ryzen 3500x rx5500xt xfx ram hyperx fury 2x8gb ddr4 3200mhz) ayrıca aynı sisteme farklı ve çalışan ram ile ekran kartı taktım yine görüntü gelmedi

GökayBAYRAK

Asistan
En iyisi bir yere göster.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki fabrika çıkışlı hasarlı parça olabilir bir çok nedeni var.

Çok dikkatli olmalısınız ama bi pin'i yanlış takmak kısa devre yaptırır hatta anakartta hasar bırakabilir.

klydex49

Öğrenci
ram ve ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum başka ram ve ekran kartı taktığımda yine görüntü alamadım anakartta sıkıntı olabilir psu da kalitesiz ve 500w diye görüntü vermiyor olabilir mi?

GökayBAYRAK

Asistan
ram ve ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum başka ram ve ekran kartı taktığımda yine görüntü alamadım anakartta sıkıntı olabilir psu da kalitesiz ve 500w diye görüntü vermiyor olabilir mi?
Büyük ihtimalle psu sıkıntı yapmıyordur. %90 anakart.

keşke psu tarafında +80 plus sertifikalı bir şey alsaymışsınız.

klydex49

Öğrenci
Büyük ihtimalle psu sıkıntı yapmıyordur. %90 anakart.

keşke psu tarafında +80 plus sertifikalı bir şey alsaymışsınız.
kasayla beraber psulu aldım da şimdi pişman oldum

başka bir yerden de psudan dolayı dediler benim de aklım karıştı anakart geri kalan her şeye güç veriyor sadece görüntü vermeme sıkıntısı var sistemde

OzkanK.

Dekan
Ekran kartı arızalı olmasın ?

Ekran kartını başka PC'de deneyebilir misin ?

Fanların çalışması ve anakarta güç gelmesi PSU'nun sorunlu olmadığını gösterir. Benim aklıma RAM arızası geldi başta ama denedim başka PC'de RAM sorun değil diyon. Monitöre giden kablodada sorun yoksa bana Ekran kartı arızası gibi geldi.

B450 Anakart 3500x için ekstra güncelleme istemiyor dimi ?

kandes22

Asistan
RAM ve ekran kartının takma kısımlarını silgi ile silin ve tekrar deneyin.

Kablolamalarınızın doğru olduğundan emin misiniz?

HDMI kullanıyorsanız DVI ile görüntü almayı deneyin bir de.

Utku92

Profesör
Pc ye güç geliyorsa çalışırken görüntü yoksa gpu güç beslemesinde sıkıntı vardır. Ya gpu güç kablosu tam takılmadı yada yanlış takılmış olabilir. Cpu kablosu ile gpu karışmış olabilir.

klydex49

Öğrenci
En basitinden, HDMI/DP (ne kullanıyorsanız) kablosu sorunlu olabilir. Başka bir kabloyla deneyin.
Pc ye güç geliyorsa çalışırken görüntü yoksa gpu güç beslemesinde sıkıntı vardır. Ya gpu güç kablosu tam takılmadı yada yanlış takılmış olabilir. Cpu kablosu ile gpu karışmış olabilir.
RAM ve ekran kartının takma kısımlarını silgi ile silin ve tekrar deneyin.

Kablolamalarınızın doğru olduğundan emin misiniz?

HDMI kullanıyorsanız DVI ile görüntü almayı deneyin bir de.
Ekran kartı arızalı olmasın ?

Ekran kartını başka PC'de deneyebilir misin ?

Fanların çalışması ve anakarta güç gelmesi PSU'nun sorunlu olmadığını gösterir. Benim aklıma RAM arızası geldi başta ama denedim başka PC'de RAM sorun değil diyon. Monitöre giden kablodada sorun yoksa bana Ekran kartı arızası gibi geldi.

B450 Anakart 3500x için ekstra güncelleme istemiyor dimi ?
ekran kartımı ve ramimi başka bilgisayara taktığımda görüntü aldım sorunsuz çalıştılar bugün speaker eklentisi taktım 3 uzun bip sesi geldi başka bilgisayardan çalışan ekran kartı ve ram taktım yine 3 uzun bip sesi geldi ve görüntü gelmedi sorunun anakarttan olduğunu düşünmeye başladım değiştirmeyi düşünüyorum kablolamada sıkıntı yok çok kez kontrol ettik 3 farklı hdmi kablosu ve 1 tane de display port kablosuyla denedik yine olmadı cpu gpu kablolarına da baktık onlar da doğru pazartesi anakartı değiştireceğim

Utku92

Profesör
ekran kartımı ve ramimi başka bilgisayara taktığımda görüntü aldım sorunsuz çalıştılar bugün speaker eklentisi taktım 3 uzun bip sesi geldi başka bilgisayardan çalışan ekran kartı ve ram taktım yine 3 uzun bip sesi geldi ve görüntü gelmedi sorunun anakarttan olduğunu düşünmeye başladım değiştirmeyi düşünüyorum kablolamada sıkıntı yok çok kez kontrol ettik 3 farklı hdmi kablosu ve 1 tane de display port kablosuyla denedik yine olmadı cpu gpu kablolarına da baktık onlar da doğru pazartesi anakartı değiştireceğim
Büyük ihtimal bozuktur.

SDN Son Haberler

Son mesajlar