Yeni telefon bataryası ilk nasıl kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Merhaba, pazar günü Vestel Venus E3 telefonum için bir batarya aldım Trendyol Galıo Bilişim'den. Bugün elime ulaştı ürün. Geldiğinde direkt telefonuma taktım ve açmaya çalıştım. Ama açılmadı. Bende belki şarjı yoktur diye şarja soktum telefonu. Telefonun ışığı yanmadı. Birazcık bekledim ama gene yanmadı. Açmayı denedim açılmadı. Ne yapmalıyım?

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
İnternette bazı forumlara baktım da şimdi. Bazıları 8 saat şarjda bırak diyorlar. İlk şarj galiba çok önemliymiş. Bende beklemeye başladım. Gene çalışmazsa artık yapçak birşey yok. İade ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorumun için teşekkürler.

Salih Yedidal

Asistan
Reaksiyon puanı
145
İnternette bazı forumlara baktım da şimdi. Bazıları 8 saat şarjda bırak diyorlar. İlk şarj galiba çok önemliymiş. Bende beklemeye başladım. Gene çalışmazsa artık yapçak birşey yok. İade ederim.
o eski piller içine geçerli dostum li-po,li-ion pillerde işe yaramıyor diye biliyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
8 saat şarja takma ritüelleri Nokia dönemindeydi, yeni nesil cihazlarda bunlar son derece gereksiz. Büyük ihtimalle cihaz bozuktur. Çok geçmeden iade edin derim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba, pazar günü Vestel Venus E3 telefonum için bir batarya aldım Trendyol Galıo Bilişim'den. Bugün elime ulaştı ürün. Geldiğinde direkt telefonuma taktım ve açmaya çalıştım. Ama açılmadı. Bende belki şarjı yoktur diye şarja soktum telefonu. Telefonun ışığı yanmadı. Birazcık bekledim ama gene yanmadı. Açmayı denedim açılmadı. Ne yapmalıyım?
İade etmeni tavsiye ederim.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
8 saat şarja takma ritüelleri Nokia dönemindeydi, yeni nesil cihazlarda bunlar son derece gereksiz. Büyük ihtimalle cihaz bozuktur. Çok geçmeden iade edin derim.
Olsun ya ben 8 saat bekliyim çalışmazsa iade ederim. Denemekten zarar gelmez.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Abi 8 saat şarj yok 24 saat şarj 10 yıl önceydi çalışmıyosa montajda sorun olabilir yada üründe

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Abi 8 saat şarj yok 24 saat şarj 10 yıl önceydi çalışmıyosa montajda sorun olabilir yada üründe
Ama ben bekliyorum. Pirizden ses çıkıyor normalde bir elektronik ürün dolarken öyle ses çıkarır. O yüzden bekliyorum. Mesela benim bir bozuk elektronik ürünüm vardı doldurmaya çalışınca ses çıkarmıyordu priz ve doluyordu.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Ama ben bekliyorum. Pirizden ses çıkıyor normalde bir elektronik ürün dolarken öyle ses çıkarır. O yüzden bekliyorum. Mesela benim bir bozuk elektronik ürünüm vardı doldurmaya çalışınca ses çıkarmıyordu priz ve doluyordu.
Siz bilirsiniz pil li-on pil değil mi?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Büyük bir ihtimalle telefonunuz bozuktur ya da gelen batarya bozuktur ama büyük bir ihtimalle sorun telefondan kaynaklıdır. Telefonu servise göndermeniz daha sağlıklı olacaktır.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
8 saat şarjda bırakma gibi kulaktan dolma bilgileri uygulamayın. Bataryalar genelde boş gelir fakat 1 saat geçmesine rağmen cihaz açılmıyorsa batarya arızalıdır.

Son mesajlar