Yeni Ssd+Windows kurma

enders07

Asistan
SSD'yi zaten laptop'un kasasını açarak içine takacaksınız. Yeni aldığınız laptop'un içindeki Windows'u taşımanız yeterlidir.

met 35

Rektör
O ssd ,anakart üzerine takılıyor. Dışardan bi operasyon ile yazlımsal bişeyler yapılabildiğini hiç duymadım.Dediklerinizi ,doğru anladıysam.

Teyoden

Üyecik
O ssd ,anakart üzerine takılıyor. Dışardan bi operasyon ile yazlımsal bişeyler yapılabildiğini hiç duymadım.Dediklerinizi ,doğru anladıysam.
Yani ssd ye windowsu kuramaz mıyım? Demek istediğim sıfır bir freedos laptop aldım. Laptopun hdd si var ssd si yok. Bir de ekstradan ssd siparişi verdim. Ssd gelince bilgisayara takıp windows kurulumu yapacağım. Yani ssd gelene kadar bilgisayarı hiç açmayacağım.

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Yani ssd ye windowsu kuramaz mıyım? Demek istediğim sıfır bir freedos laptop aldım. Laptopun hdd si var ssd si yok. Bir de ekstradan ssd siparişi verdim. Ssd gelince bilgisayara takıp windows kurulumu yapacağım. Yani ssd gelene kadar bilgisayarı hiç açmayacağım.
Kurulur kurulur. Arkadaşlar konuya başka açıdan bakmışlar. Sıradan format atacaksınız. İnternette format atma videoları var. İşinizi görür. :)

met 35

Rektör
o M.2 ssd yi herhangi bi anakartın üzerine oturtmadan kullanamazsınız. Farzedelimki bu SSD yi,başka bi masaüstü,anakartı uygun olan ,bi pc ye takıp,windowsu kurdunuz. Kuruluhalde,yeni laptopunuza takınca, ya windows açılmaz ,açılsa bile sapıtır ,sorunlu çalışır.
Düzeltme. usainin dediği gibiyse,zaten sorun yok.

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör
o M.2 ssd yi herhangi bi anakartın üzerine oturtmadan kullanamazsınız. Farzedelimki bu SSD yi,başka bi masaüstü,anakartı uygun olan ,bi pc ye takıp,windowsu kurdunuz. Kuruluhalde,yeni laptopunuza takınca, ya windows açılmaz ,açılsa bile sapıtır ,sorunlu çalışır.
Düzeltme. usainin dediği gibiyse,zaten sorun yok.
Adam ssd almış. Şuan boş olan laptobuna takıp çalıştıracak. O güne kadar laptoba hiç start vermeyeceğim diyor. :)
Konuya yanlış yerden bakıyorsunuz.

Teyoden

Üyecik
Aynen dediğiniz gibi arkadaşlar. SSD yi takıp kurulum yaptığım zaman direkt SSD yi görür dimi? BİOS tan herhangi bi ayar yapmam gerekir mi?

enders07

Asistan
Bazı markalarda garanti dışı kalmıyor. Bende MSI marka laptop var. Kendiniz açıp takabilirsiniz dediler.

invisibled

Asistan
Ram Takılması, ( çok özel bir tasarım değil ise )
HDD takılması, SSD, M2 Takılması garanti dışı bırakmaz, bununla ilgili dava açılmış ve son kullanıcı kazanmıştı yanlış hatırlamıyor isem.

M2 ssd leri usb gibi takıp kullanabileceğin kutular var içine takmadan sistem de kurabilirsin bu şekilde

Teyoden

Üyecik
Arayıp sordum kasaya veya içindeki parçalara herhangi bir zarar vermediğin sürece takabilirsin dediler. HP de bi sıkıntı yokmuş arkadaşlar.

Son mesajlar