Yeni ssd aldım hdd yi sökünce boot failure hatası alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

YusufDemircan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar forumda yeniyim sorunum şöyle dün yeni ssd aldım windowsu kurdum hiçbir sorun yoktu oyun falan yükledim oynadım eski hdd yi de artık çıkarayım kullanınca takarım dedim çıkardım boot failure hatası yedim ama windows ssd ye kurulu hdd yi tekrar takınca hata almıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Öncelikle hoşgeldin. HDD deki windowsu sildiniz mi? Bilgisayarınız hala hdddeki windows üzerinden çalışıyor olabilir. Dolayısıyla HDD yi çıkarınca windowsu görmeyebilir.

YusufDemircan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hdd biçimlendirilmiş şekilde boot menüsünden ssd yi ilk sıraya alıyorum yine olmuyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar forumda yeniyim sorunum şöyle dün yeni ssd aldım windowsu kurdum hiçbir sorun yoktu oyun falan yükledim oynadım eski hdd yi de artık çıkarayım kullanınca takarım dedim çıkardım boot failure hatası yedim ama windows ssd ye kurulu hdd yi tekrar takınca hata almıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
ESP ya da Sistem ayrıldı bölümü HDD de kalmış. SSD ve HDD yi siln Windows kurulumunda. SSD ye kurun tekrar Windows'u. Sorun çözülür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hdd biçimlendirilmiş şekilde boot menüsünden ssd yi ilk sıraya alıyorum yine olmuyor
Tabii önce disk yönetiminden kontrol edin. Çünkü bu dediğim bazenleri oluyor her zaman olmuyor.

YusufDemircan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle önyükleme kaldı mı bilmiyorum windows kurulumunda klasik 2 sinide sildim sonra ssd yi seçtim ve ileri dedim kurarken hdd yi çıkarıp kursam sorunum çözülür diye düşünüyorum doğru mudur boş yere format atmak istemem çünkü

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Şimdi şöyle önyükleme kaldı mı bilmiyorum windows kurulumunda klasik 2 sinide sildim sonra ssd yi seçtim ve ileri dedim kurarken hdd yi çıkarıp kursam sorunum çözülür diye düşünüyorum doğru mudur boş yere format atmak istemem çünkü
Evet, çözülür.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayarlarda sata portlarının önceliği olur. SATA 1-2... diye devam eder. Birinci porta SSD'yi takın, ikinci porta HDD'yi takın. Eğer yine olmuyorsa denildiği gibi kurtarma vb. gibi bölümler HDD'de kaldığı için açılmıyordur. Geçenlerde de başıma geldi çünkü. Bilgisayar boot ettikten sonra HDD çıkarıp yoluma devam ettim.

YusufDemircan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sata 1 de ssd takılı boot menüsünden de 1. sırada hardiskin zaten sata kablosu yok uzun geniş garip anakarta takılan bir kablosu var onla alakalı değildir ama heralde ıde kablosu diyorlar sanırım

Son düzenleme: