Yeni(S7/Edge) Touchwiz-e güven olurmu?

Bu konuyu okuyanlar

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bu konuyu hem kafamdakı HTC 10/Galaxy S7 Edge karşılaştırmasını çömek ve forumda bu konuda takılanlara yardım amacıyla yazmış buluuyorum.

Gelelim esas meseleye.HTC 10 vs S7 Edge karşılaştırması en çoku soru işareti oluşturan karşılaştırma.

S7 Edge:En şık tasarım,suya dayanıklılık ve s. küçük avantajlarla geliyor.En büyük sorun tabii ki TOUCHWIZ.

HTC 10 her konuda ilerde diye düşünüyorum özellikle yazılım konusunda,yeni Sense arayüzünü duymuşsunuzdur.

Ancak tek sorun S7 Edge-in tasarımı aklı baştan alıyor.Pişman olmak istemem o yüzden merak ediyorum:
S7 Edge alıp 2-2.5 sene sonra whatsapp,facebook,messenger ve s. hafif uygulamalarda adamı kanser edermi?
Yoksa tasarımı kurban edib daha güvenilir HTC 10-umu tercih etmeli?

SÖZ SİZDE.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İkiside 2-3 sene sonra pişman etmez. Ben olsam S7 edge alırdım.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Uzun Ömürlü bir cihaz istiyorsanız HTC 10 fakat 2.5-3 yıl sonra yenisini alırım diyorsanız s7 edge de olabilir.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
öyle yada böyle android dosya istifleme üzerine çalışır elinde sonunda şişer platform ama htc arayüzü daha temiz olduğundan biraz daha geç olur bu şişme olayı

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Samsung artık arayüz konusunda dersini çalıştı ve çalışıyor.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bence Samsung artik touchwiz konusunda akıllandı..

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Samsung akıllandı akıllanmasına ama ram yönetimi kötü.4 gb ram bile olsa bu gerçek değişmiyor.Bu arada Boşta %70 harcıyor diye demiyorum bunu multitasking kusursuz değil iyileştirilmeli...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Samsung akıllandı akıllanmasına ama ram yönetimi kötü.4 gb ram bile olsa bu gerçek değişmiyor.Bu arada Boşta %70 harcıyor diye demiyorum bunu multitasking kusursuz değil iyileştirilmeli...
Okadar derine inmedim fkaat 1 gunlugune s6 edge kullanma firsatim oldu ve samsung harbiden yapmis demekten kendimi alamadim bende bir kasma olmadi.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Okadar derine inmedim fkaat 1 gunlugune s6 edge kullanma firsatim oldu ve samsung harbiden yapmis demekten kendimi alamadim bende bir kasma olmadi.
Bu videoyu izleyebilirsiniz.Açıkçası Samsung ram Yönetimi'ni düzeltse ve ayda bir yeni tel çıkarmayı bıraksa güzel olacak.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bu konuyu hem kafamdakı HTC 10/Galaxy S7 Edge karşılaştırmasını çömek ve forumda bu konuda takılanlara yardım amacıyla yazmış buluuyorum.

Gelelim esas meseleye.HTC 10 vs S7 Edge karşılaştırması en çoku soru işareti oluşturan karşılaştırma.

S7 Edge:En şık tasarım,suya dayanıklılık ve s. küçük avantajlarla geliyor.En büyük sorun tabii ki TOUCHWIZ.

HTC 10 her konuda ilerde diye düşünüyorum özellikle yazılım konusunda,yeni Sense arayüzünü duymuşsunuzdur.

Ancak tek sorun S7 Edge-in tasarımı aklı baştan alıyor.Pişman olmak istemem o yüzden merak ediyorum:
S7 Edge alıp 2-2.5 sene sonra whatsapp,facebook,messenger ve s. hafif uygulamalarda adamı kanser edermi?
Yoksa tasarımı kurban edib daha güvenilir HTC 10-umu tercih etmeli?

SÖZ SİZDE.
toucwiz artık sorun değil,2-2,5 yıl kullanırsın s7 edge tavsiye ediyorum...

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
toucwiz artık sorun değil,2-2,5 yıl kullanırsın s7 edge tavsiye ediyorum...
Iyi güzelde şu 4 GB Ram-den 832 mb filan boş yer kalması beni rahatsız ediyor. Şu facebook,messenger,whatsapp filan ilerde daha da gelişib daha çok yer ve Ram kaplayacak ve 1 buçuk yıl sonra telefon insanı çıldırtıcak derecede kasacak diye korkuyorum.Başka S7 Edge-in hiç bir eksi tarafı yok.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Katılıyorum eskisinden guzel fakat yeteri kadar guzelmi?asıl soru bu.

Komşumun mesela HTC ONE M7-si var temiz 2ci el aldı.Telefon 2013 yılından çıkan bir telefon roket gibi,sebebi malum Sense.Yani demek istediyim bu Touchwiz böyle ola bilirmi?3 sene sonra da şu videodakı gibi hızlıca aça bilecek mi uygulamaları?
Öyle olduğundan emin olduğum an o telefon gözümde 1 numara olur.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Iyi güzelde şu 4 GB Ram-den 832 mb filan boş yer kalması beni rahatsız ediyor. Şu facebook,messenger,whatsapp filan ilerde daha da gelişib daha çok yer ve Ram kaplayacak ve 1 buçuk yıl sonra telefon insanı çıldırtıcak derecede kasacak diye korkuyorum.Başka S7 Edge-in hiç bir eksi tarafı yok.
arayüz olan telefonlarda benzer sonuçlar alırsın kardeşim o dediğinin olmaması için ya nexus telefonları ya da androidone cihazları alman lazım ama o sorun değil sistem kendini ayarlayacaktır sıkıntı çıkartmaz ona takılma...

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Bence htc 10 daha şık tasarıma sahip. Ama bence . :D

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Tek derdiniz bu olsun iki cihaza da minimum 2.5 yıl ömür biçiyorum 2.5 yıldan önce ikisi de kasmaz. Telefonda Gta V çalıştırmayacaksınız çok takılmayın böyle ram yönetimine uygulamaları daha hızlı açmasına falan. Günlük kullanımda hangisi işinize yarıyorsa onu alın. Şu iki telefondan en iyisini alacam çabasına girip içinizi yemek bence *affedersiniz ama* diper insanlarla sidik yarıştırmaktan başka bişey değil. Şimdiden böyle düşünürseniz 6 ay sonra yeni telefonlar çıktıktan sonra mırın kırın edersiniz benden söylemesi.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bu videoyu izleyebilirsiniz.Açıkçası Samsung ram Yönetimi'ni düzeltse ve ayda bir yeni tel çıkarmayı bıraksa güzel olacak.
Bu videodaki işlemci snapdragon 820 güzel kardeşim. Lütfen önce ne olduğuna bir bakın ondan sonra karşılaştırmanızı yaparsınız.

Son düzenleme:

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bu videodaki işlemci snapdragon 820 güzel kardeşim. Lütfen önce ne olduğuna bir bakın ondan sonra karşılaştırmanızı yaparsınız.
Sanki exynos versiyonunda 6 gb ram ve saf Android var.Fark ettiysen videoda Samsung Başlarda topukladı ama multitasking performansıyla (ki bu doğrudan ram yönetimiyle ilgili)Yavaşladı ve HTC Samsung s7 yi yendi.Bunun işlemciyle alakası yok.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Sanki exynos versiyonunda 6 gb ram ve saf Android var.Fark ettiysen videoda Samsung Başlarda topukladı ama multitasking performansıyla (ki bu doğrudan ram yönetimiyle ilgili)Yavaşladı ve HTC Samsung s7 yi yendi.Bunun işlemciyle alakası yok.
S7 mi htc 10 mu deseler htc 10 derim ve dedim 2 hafta içersinde htc 10 alıyorum fakat snapdragon farklı exynos farklı ne yazık ki. sen benim demek istediğimi anlamamışsın.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
S7 mi htc 10 mu deseler htc 10 derim ve dedim 2 hafta içersinde htc 10 alıyorum fakat snapdragon farklı exynos farklı ne yazık ki. sen benim demek istediğimi anlamamışsın.
Anlıyorum,exynos işlemci samsungun üretimi,snapdragon Qualcomm.Uygulamayı daha hızlı açması dahili depolamanın okuma ve yazma hızlarına göre değişir.Samsung bu konuda iyi olsa da,daha önceden açılan bir uygulamayı bellekte saklarken Boşta kalan ram miktarının az olması sebebiyle Uygulamaları donduruyor.Htc ram yönetimi konusunda sense arayüzü sayesinde az ram tükettiği için daha rahat bir şekilde arka plandaki Uygulamaları dondurmadan direk çalıştırabiliyor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Şu gerçek android genel anlamda ram çok yiyor ara yuzlerde en iyi ram yönetimi bana göre htc>sony>lg>samsung>digerleri

Touchwiz nekadar duzelsede arayuzde çöp uyguamalar çok ram yiyor

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Şu gerçek android genel anlamda ram çok yiyor ara yuzlerde en iyi ram yönetimi bana göre htc>sony>lg>samsung>digerleri

Aynen katılıyorum bazı markalar samsungdan daha iyi arayüze sahip örnek huawei in :)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226

Sen unix mantığını anlamamışsın kardeşim. Olay arayüz değil sadece.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Android boşta ram varsa doldurayım abi mantığıyla çalışır. Yani 500 mb kalmış 800 mb kalmış sorun değil.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Sen unix mantığını anlamamışsın kardeşim. Olay arayüz değil sadece.

yok arayüz olarak sıralama nedenim en sade olanlarını sıraladım yani kullandığım sürece problemsiz olan arayüzler d,yerek de sıralama yapılabilir.

ama şunu da anlamadığım doğrudur misal wp10 1 gb ram ile stabil ios yeni 2 gb ram e geçti stabil ama android de 6 gb ramları duyuyoruz sizce de komik değilmi 6 gb ram olan cihazda boşta kalan 3,5 gb ram oluyor 4 oluyor(tahmini) ama 512 mb ramlı tabletimde de 212 200 mb ram dolur gerisi boş sanki yazılım hep %30 %40 gibi miktarı yemeye programlı gibigeliyor yanlış da biliyor olabilirim ama 2 gb ramlı g2 de ramın yarısı boş 3 gb note 4 de 1.5 gb boş

bu kısmı gerçekten anlamıyorum yazılım ne kadar onanım olursa olsun hep aynı oranda yiyor gibi 4 gb ramlı tel kullanmadım onda durum nasıl merak etmiyorda değilim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Nexus cihaz kullansaydın keşke benim gibi (Galaxy nexus ve Nexus 5 kullandım uzun süre) 1-2gb ramin bile Android için yeterli olduğunu görürdünüz. Firmaların yazılımsal koydukları özelliklerden ötürü o ram kullanımı.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Nexus cihaz kullansaydın keşke benim gibi (Galaxy nexus ve Nexus 5 kullandım uzun süre) 1-2gb ramin bile Android için yeterli olduğunu görürdünüz. Firmaların yazılımsal koydukları özelliklerden ötürü o ram kullanımı.

nexus cihazlar gerçekten güzel hakkını vermek gerek

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Gm 4g kullandım 7 ay, 3 aydır da xiaomi Mi4 kullanıyorum. Saf Android bambaşka. 2 gb ram le yaptığımı multitasking ı mi 4 ün 3 gb rami olmasın rağmen %40 ini bile yapamıyorum. Programları kapatıyor vs. Miui de ram düşmanı cihaz 2 gb ramin altına düşmüyor. Performans tan kayıp yok ama arkaya aldığın programa tekrar tıklayınca yeniden yüklüyor.

king in the north

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Touchwizz olayina niye takildiniz bu kadar anlamiyorum begenmiyorsaniz game louncher denen super bir uygulama var markette onu yukleyin touchwizzi de devre dışı bırakın keyfinize bakın, bu resmen suna benziyor magazada bilgisayar bakıyorsunuz arka plani begenmediginiz icin almaktan vaz geciyorsunuz :) ama iphone daki gibi tek bir arayuz kulanma mecburiyetiniz olsaydi haklısınız bulasmayin samsunga derdim ama 5 dakikada bu sorundan kurtulabilirsiniz:) gerci bunu diyorum ama htc 10 un arka kamera kotu olmasaydi ve tasarimi htc 8 gibi olsaydi tercihim kesinlikle htc 10 olurdu :)

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Touchwizz olayina niye takildiniz bu kadar anlamiyorum begenmiyorsaniz game louncher denen super bir uygulama var markette onu yukleyin touchwizzi de devre dışı bırakın keyfinize bakın, bu resmen suna benziyor magazada bilgisayar bakıyorsunuz arka plani begenmediginiz icin almaktan vaz geciyorsunuz :) ama iphone daki gibi tek bir arayuz kulanma mecburiyetiniz olsaydi haklısınız bulasmayin samsunga derdim ama 5 dakikada bu sorundan kurtulabilirsiniz:) gerci bunu diyorum ama htc 10 un arka kamera kotu olmasaydi ve tasarimi htc 8 gibi olsaydi tercihim kesinlikle htc 10 olurdu :)
Bu Game Launcher olayini biraz acarmisiniz?