Yeni(S7/Edge) Touchwiz-e güven olurmu?

Bu konuyu hem kafamdakı HTC 10/Galaxy S7 Edge karşılaştırmasını çömek ve forumda bu konuda takılanlara yardım amacıyla yazmış buluuyorum.

Gelelim esas meseleye.HTC 10 vs S7 Edge karşılaştırması en çoku soru işareti oluşturan karşılaştırma.

S7 Edge:En şık tasarım,suya dayanıklılık ve s. küçük avantajlarla geliyor.En büyük sorun tabii ki TOUCHWIZ.

HTC 10 her konuda ilerde diye düşünüyorum özellikle yazılım konusunda,yeni Sense arayüzünü duymuşsunuzdur.

Ancak tek sorun S7 Edge-in tasarımı aklı baştan alıyor.Pişman olmak istemem o yüzden merak ediyorum:
S7 Edge alıp 2-2.5 sene sonra whatsapp,facebook,messenger ve s. hafif uygulamalarda adamı kanser edermi?
Yoksa tasarımı kurban edib daha güvenilir HTC 10-umu tercih etmeli?

SÖZ SİZDE.

Uber

Profesör
öyle yada böyle android dosya istifleme üzerine çalışır elinde sonunda şişer platform ama htc arayüzü daha temiz olduğundan biraz daha geç olur bu şişme olayı

Samsung akıllandı akıllanmasına ama ram yönetimi kötü.4 gb ram bile olsa bu gerçek değişmiyor.Bu arada Boşta %70 harcıyor diye demiyorum bunu multitasking kusursuz değil iyileştirilmeli...

Yasinbedir

Doçent
Samsung akıllandı akıllanmasına ama ram yönetimi kötü.4 gb ram bile olsa bu gerçek değişmiyor.Bu arada Boşta %70 harcıyor diye demiyorum bunu multitasking kusursuz değil iyileştirilmeli...
Okadar derine inmedim fkaat 1 gunlugune s6 edge kullanma firsatim oldu ve samsung harbiden yapmis demekten kendimi alamadim bende bir kasma olmadi.

Bu konuyu hem kafamdakı HTC 10/Galaxy S7 Edge karşılaştırmasını çömek ve forumda bu konuda takılanlara yardım amacıyla yazmış buluuyorum.

Gelelim esas meseleye.HTC 10 vs S7 Edge karşılaştırması en çoku soru işareti oluşturan karşılaştırma.

S7 Edge:En şık tasarım,suya dayanıklılık ve s. küçük avantajlarla geliyor.En büyük sorun tabii ki TOUCHWIZ.

HTC 10 her konuda ilerde diye düşünüyorum özellikle yazılım konusunda,yeni Sense arayüzünü duymuşsunuzdur.

Ancak tek sorun S7 Edge-in tasarımı aklı baştan alıyor.Pişman olmak istemem o yüzden merak ediyorum:
S7 Edge alıp 2-2.5 sene sonra whatsapp,facebook,messenger ve s. hafif uygulamalarda adamı kanser edermi?
Yoksa tasarımı kurban edib daha güvenilir HTC 10-umu tercih etmeli?

SÖZ SİZDE.
toucwiz artık sorun değil,2-2,5 yıl kullanırsın s7 edge tavsiye ediyorum...

toucwiz artık sorun değil,2-2,5 yıl kullanırsın s7 edge tavsiye ediyorum...
Iyi güzelde şu 4 GB Ram-den 832 mb filan boş yer kalması beni rahatsız ediyor. Şu facebook,messenger,whatsapp filan ilerde daha da gelişib daha çok yer ve Ram kaplayacak ve 1 buçuk yıl sonra telefon insanı çıldırtıcak derecede kasacak diye korkuyorum.Başka S7 Edge-in hiç bir eksi tarafı yok.

Okadar derine inmedim fkaat 1 gunlugune s6 edge kullanma firsatim oldu ve samsung harbiden yapmis demekten kendimi alamadim bende bir kasma olmadi.
Katılıyorum eskisinden guzel fakat yeteri kadar guzelmi?asıl soru bu.

Komşumun mesela HTC ONE M7-si var temiz 2ci el aldı.Telefon 2013 yılından çıkan bir telefon roket gibi,sebebi malum Sense.Yani demek istediyim bu Touchwiz böyle ola bilirmi?3 sene sonra da şu videodakı gibi hızlıca aça bilecek mi uygulamaları?
Öyle olduğundan emin olduğum an o telefon gözümde 1 numara olur.

Iyi güzelde şu 4 GB Ram-den 832 mb filan boş yer kalması beni rahatsız ediyor. Şu facebook,messenger,whatsapp filan ilerde daha da gelişib daha çok yer ve Ram kaplayacak ve 1 buçuk yıl sonra telefon insanı çıldırtıcak derecede kasacak diye korkuyorum.Başka S7 Edge-in hiç bir eksi tarafı yok.
arayüz olan telefonlarda benzer sonuçlar alırsın kardeşim o dediğinin olmaması için ya nexus telefonları ya da androidone cihazları alman lazım ama o sorun değil sistem kendini ayarlayacaktır sıkıntı çıkartmaz ona takılma...

TheMetehan06

Asistan
Tek derdiniz bu olsun iki cihaza da minimum 2.5 yıl ömür biçiyorum 2.5 yıldan önce ikisi de kasmaz. Telefonda Gta V çalıştırmayacaksınız çok takılmayın böyle ram yönetimine uygulamaları daha hızlı açmasına falan. Günlük kullanımda hangisi işinize yarıyorsa onu alın. Şu iki telefondan en iyisini alacam çabasına girip içinizi yemek bence *affedersiniz ama* diper insanlarla sidik yarıştırmaktan başka bişey değil. Şimdiden böyle düşünürseniz 6 ay sonra yeni telefonlar çıktıktan sonra mırın kırın edersiniz benden söylemesi.

clonpear

Asistan
Bu videoyu izleyebilirsiniz.Açıkçası Samsung ram Yönetimi'ni düzeltse ve ayda bir yeni tel çıkarmayı bıraksa güzel olacak.
Bu videodaki işlemci snapdragon 820 güzel kardeşim. Lütfen önce ne olduğuna bir bakın ondan sonra karşılaştırmanızı yaparsınız.

Son düzenleme:
Bu videodaki işlemci snapdragon 820 güzel kardeşim. Lütfen önce ne olduğuna bir bakın ondan sonra karşılaştırmanızı yaparsınız.
Sanki exynos versiyonunda 6 gb ram ve saf Android var.Fark ettiysen videoda Samsung Başlarda topukladı ama multitasking performansıyla (ki bu doğrudan ram yönetimiyle ilgili)Yavaşladı ve HTC Samsung s7 yi yendi.Bunun işlemciyle alakası yok.

clonpear

Asistan
Sanki exynos versiyonunda 6 gb ram ve saf Android var.Fark ettiysen videoda Samsung Başlarda topukladı ama multitasking performansıyla (ki bu doğrudan ram yönetimiyle ilgili)Yavaşladı ve HTC Samsung s7 yi yendi.Bunun işlemciyle alakası yok.
S7 mi htc 10 mu deseler htc 10 derim ve dedim 2 hafta içersinde htc 10 alıyorum fakat snapdragon farklı exynos farklı ne yazık ki. sen benim demek istediğimi anlamamışsın.

S7 mi htc 10 mu deseler htc 10 derim ve dedim 2 hafta içersinde htc 10 alıyorum fakat snapdragon farklı exynos farklı ne yazık ki. sen benim demek istediğimi anlamamışsın.
Anlıyorum,exynos işlemci samsungun üretimi,snapdragon Qualcomm.Uygulamayı daha hızlı açması dahili depolamanın okuma ve yazma hızlarına göre değişir.Samsung bu konuda iyi olsa da,daha önceden açılan bir uygulamayı bellekte saklarken Boşta kalan ram miktarının az olması sebebiyle Uygulamaları donduruyor.Htc ram yönetimi konusunda sense arayüzü sayesinde az ram tükettiği için daha rahat bir şekilde arka plandaki Uygulamaları dondurmadan direk çalıştırabiliyor.