Yeni ram taktım mavi ekran yardım.

Bu konuyu okuyanlar

arapemre12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba arkadaşlar fazla uzatmıcam benim bilgisayar da 2 tane gskill siyah 4x2 ram mevcuttu hiçbir sıkıntı yoktu ben gittim bunun üzerine 1 tane daha 8 gb lık gskill kırmızı demirli bir ram daha aldım taktıktan sonra bilgisayarı açtım oyuna girerken mavi ekran yedim ve tekrar açıldı bilgisayar 1 haftadır herşeyi yapıyorum hiçbir sorun yok fakat dün akşam yine bi mavi ekran yedim genellikle oyunlardan cıkarken veya girerken oluyor
Oynadığım oyunlar :
- Knight Online
- League Of Legends
- CS GO

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
RAM'ler muhtemelen uyumsuz. Modelleri farklı timingleri de farklıdır.

Aynı marka model ve timing'li RAM'lerin beraber çalıştırılması tavsiye edilir.

8'lik RAM'i tek olarak tak bir süre kullan. Onda hata olmadığına emin olalım. Onda hata yok ise aynısından bir tane daha al, 4x2'yi de okutmaya çalış.

Onda hata var ise garantilidir zaten değiştirt, 4x2'nin yanına yeni aldığın RAM'i takar gözlemlersin.

arapemre12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 haftada bir falan yapıyor arada hiç ellemesem arada yapsa bilgisayara bir zarar verirmi acaba eğer sıklaşırsa hata cıkartırım

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
taktığınız diğer ramde 10600 mhz'mi ? anakartın kaç gb ram desteği var, bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta Sorun Açık Ortada Bende 512MB Laptop'uma 1Gb Ram Taktırmıştım 30 Dk Kadar Adamın yanında Pc İle Ugrastım Sonra Mavi Ekran Çıktı Buda Demek Oluyor Ramlar Çakışıyor Yeni Aldıgın Ram'ı Çıkar Daha Sonra Biraz Öyle Dene Bide Eskisini Dene bi 20 30 dk Eger Yeni Aldıgında Tek Başına Mavi Ekran Geliyorsa Aldıgın Ram Sıkıntılı Yada 2. El. :thumbup1: