Yeni Ram Aldım Bilgisayar Açıldığı Gibi Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

start5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba ddr2 toplam 8gb ram kullanmakta idim anakartım son olarak 16gb ram desteği sunduğundan 12gb bana yeterli diye düşündüm fakat alixpress üzerinde amd uyumlu gibi bır yazı vardı ramlerin yanında ben ona aldanmayıp 4gb tek slot ram siparış ettim mhz lere dikkat ettim tabi ki neyse ram geldi ve rami taktım bilgisyar rami okuyor bip sesi geliyor görüntü geliyor görüntü geldikten 4 5 saniye içinde pc ye reset atıyor bunun çözümünü yazarsanız sevinirim.

Sistemim :
Gigabyte EP43-S3L DDR2 775 PİN O.C 1200MHZ MAX RAM DESTEĞİ 16GB A KADAR RAM MİKTARI ANAKART
NVİDİA ASUS GT 1030 2GB 64 BİT EKRAN KARTI
XEON X5460 4 ÇEKİRDEK 4.0GHZ O.C EDİLMİŞ
8GB DDR2 800 Mhz Ram
1TB WESTEN DİGİTAL 7200 RPM HDD
1TB TOSHİBA 7200RPM HDD

Sistemim bur şekilde ramin böyle yapması sadece amd destekli yazmasından dolayı mı ediyor anlamış değilim hiç çalışmasa birşey demiyeceğim ama görüntü geldikten sonra reset atıyor ona sinir oldum 8gb günümüz şartlarında biraz yetersiz kalıyor çalışırsa çok iyi olur benim açımdan şimdiden teşekkürler.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Aynı mhz değerleri olduğu sürece farklı marka Ram ler genellikle sorun çıkarmıyor ama yine de her zaman aynı marka önerilir.
Sorun ram de gibi fakat ısınma durumlarında da bunlar oluyor acaba rami takarket işlemci soğutucusunu yerinden oynatmış olabilir misin?
Ayrıca anakartına uyumlu ramlerin listesi burada.Bu listeye göre sitelerden sipariş ver.4gb olarak Aeneon ve Winchip yazıyor 2 tane.

Son düzenleme:

start5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı mhz değerleri olduğu sürece farklı marka Ram ler genellikle sorun çıkarmıyor ama yine de her zaman aynı marka önerilir.
Sorun ram de gibi fakat ısınma durumlarında da bunlar oluyor acaba rami takarket işlemci soğutucusunu yerinden oynatmış olabilir misin?
Ayrıca anakartına uyumlu ramlerin listesi burada.Bu listeye göre sitelerden sipariş ver.4gb olarak Aenon ve Winchip yazıyor 2 tane.

Hocam kendi ramlerimi taktığımda bir sıkıntı yok tüm ramleri söküp 4gb rami taktığımda bilgisayara görüntü geliyor geldiği gibi hemen kapanıyor sorun kesinlikle ramde herhangi bir parça da sıkıntı yok işlemci fanı kule tipi zaten oynaması imkansız bir şekilde çözümü yokmudur bunun.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hocam kendi ramlerimi taktığımda bir sıkıntı yok tüm ramleri söküp 4gb rami taktığımda bilgisayara görüntü geliyor geldiği gibi hemen kapanıyor sorun kesinlikle ramde herhangi bir parça da sıkıntı yok işlemci fanı kule tipi zaten oynaması imkansız bir şekilde çözümü yokmudur bunun.
Tamam işte anakartına uyumlu ramlerin destek listesi var.Oradaki marka modeller uyumlu.4GB olarak 2 marka yazıyor.İndirip incele.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
kendi ramlerimi taktığımda bir sıkıntı yok tüm ramleri söküp 4gb rami taktığımda bilgisayara görüntü geliyor geldiği gibi hemen kapanıyor
Burada taktığınız ram yeni aldığınız ram mi?

Bu arada ramin ucunu silgi ile hafifçe silin. Ve başka bir ram slotuna takmayı deneyin.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Bulunması zor markalar.Burada bir tane buldum o da 667 mhz yani yurt içi firmalarda yok gibi.Amazonu bir araştır derim.

Son mesajlar