Yeni Parçalar İçin Yardım Lütfen

Bu konuyu okuyanlar

mdB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slmlar bütün SDN üyelerine,Arkadaşlar yeni almayı düşündüğüm cpu,ekran kartı,psu ve monitör hakkında hem yorumlarınızı hemde yardımızı isteyeceğim.
Öncelikle şuanki sistemimin özelliklerini yazayım:

Anakart : Gigabyte 945P-S3
İşlemci : Intel Pentium D925 3.06 2MB Cache 800 Mhz
Ekran Kartı : Ati Radeon x1600
Ram : 1+1+1 DDR2 667 MHZ(3GB)(En fazla 667 mhz destekliyor anakart)
Monitör : LG FLATRON F700B

Almayı düşündüğüm parçalar ise söyle;

İşlemci : INTEL Core2 Duo E7600 3.06GHz 3MB Cache 1066 MHz(Benim anakart bunu destekler mi???)
Ekran Kartı : Ati 4850 veya 5750
Monitör : SAMSUNG 23" XL2370 LED
PSU : Önerilere açığım :))

Öncelikle eski sistemi bu şekilde yenilersem oyun ve Full HD film konusunda ne kadar iyi etmiş olurum(şuan full hd izleyemiyorum takılmalar oluyor,ses ve görüntü aynı anda ilerlemiyor)
EN ÖNEMLİ SORUM : Yeni almayı düşündüğüm ekran kartı benim anakarta uyarmı pci 16x benimki, yeni almayı düşündüğüm kartlarda pci 2.0 yazıyor bu kartlardan tam performans alabilir miyim?
Bu yapacaklarıma değer mi?(ekran kartı ve cpu için özellikle eski sisteme göre performans artışı çok yaşar mıyım?)

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
500 wattan aşağı power alma,senin ekran kartıyla almayı düşündüklerin arasında dağlar var iyi sistem olmuş işlemci biraz daha iyi olabilir

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Anakartı da değiştir. Bellek de almalısın.

mdB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bütçeyi çok aşmak istemiyorum yoksa aklımdaki pc 3000 tl yi buluyo beni 2-3 sene idare etmesi için bu parçaları düşündüm.

Eğer iyi incelediysem benim anakart en fazla bu işlemciyi destekliyor oyüzden bunu yazdım.

mdB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ekran kartı konusunda özellikle yardım ve tavsiye bekliyorum tecrübelerinize göre.

mdB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sapphire HD 5770 ekran kartını aldım 2 gün önce oyunlarda müthiş değişiklik oldu.

Özellikle şunu söylemek istiyorum sakın yeni ekran kartı alırken direkt psu yu değiştirmeyin önce deneyin eskisini,bendeki dandik 350Watt lık bir psu hiş sorun yaşatmadı.

Monitör yerinede sanırım 32'' LED TV alıcam süper görüntü kalitesi var,42'' full hd de denedik BLUR oyununu müthiş görüntü kalitesi gördük.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
simdilik yasanmadi.... bigün oyunda coss diye bi ses duyarsın o zaman anlarsın psu'nun ne halllerde oldugunu

mdB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 2 gündür kullanıyorum kuzen 1.5 yıldır kullanıyor,onun kartta benim karta yakın güç tüketiminde ama hiç bi sorun olmadı,onun psu üstelik 300 Watt..

Son mesajlar